joomplu:10656

Zapraszamy do galerii zdjęć: WIELKI ŚWIAT w WYSPIAŃSKIM

 1 kwietnia br. w naszej szkole obyła się fantastyczna impreza pod hasłem „Kultury Świata”. Patronat nad tegoroczną imprezą objął Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Piotrkowa Trybunalskiego. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie prezentacji oraz pomysłowego stoiska promującego wybrany kraj. Dodatkowe punkty można było uzyskać przygotowując występ artystyczny.

Poziom prezentacji oraz stoisk był niezwykle wysoki, a pomysłowość młodzieży wywarła ogromne wrażenie na jury, zadając im wiele problemów przy wyłanianiu zwycięzcy. Każda prezentacja miała w sobie coś wyjątkowego i oryginalnego. Wszystkie drużyny bardzo dobrze się wypadły i pokazały na co je stać.

Zwyciężyła klasa II LPl, która zabrała nas w niezwykłą podróż po Francji. Uczniowie we współpracy z wychowawcą przygotowali piękne stoisko oraz ciekawą prezentację. Dodatkową atrakcją był pokaz mody. Po prostu "Francja elegancja". Nagrodą za I miejsce był czek w wysokości 100 zł oraz drobne upominki, ufundowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.

W czasie prezentacji poszczególnych państw mieliśmy okazję posłuchać na żywo Adele, zespołu Queen oraz meksykańskiej grupy El Mariachi. Można było również pobawić się w egipskie kalambury i rozbić piniatę.

W trakcie oczekiwania na werdykt jury szkolna grupa kabaretowa zaprezentowała skecz pt. Biuro podróży, a następnie wspólnie z panem Adamem Tataradzińskim wykonała piosenkę turystyczną. Po zakończeniu wszystkich prezentacji, odbyła się degustacja tradycyjnych potraw serwowanych w poszczególnych państwach.

I miejsce - klasa II LPl za prezentację Francji

II miejsce - klasa I Fo za prezentację Wielkiej Brytanii

III miejsce - klasa III Fo/G za prezentację Meksyku

Wyróżnienie – klasa III LP za prezentację Egiptu

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

Imprezę zorganizowała pani Małgorzata Jończyk we współpracy z panią Kingą Remisz-Szewczyk.

Oprawa muzyczna i nagłośnienie: pan Adam Tataradziński i pan Jacek Dziubiński.
Oprawa fotograficzna: młodzież kształcąca się w zawodzie fototechnik i plastyk pod kierunkiem pani Małgorzaty Justyny oraz pana Dariusza Kubryna.