joomplu:22944

1 lutego 2019 r. gościliśmy w ZSP nr 6 przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT z Piotrkowa Trybunalskiego. Uczniowie klas 2 LP oraz 1 FoF uczestniczyli w lekcjach europejskich na temat Parlamentu Europejskiego. Spotkanie w bardzo ciekawy sposób poprowadziły Pani Małgorzata Kociniak oraz Pani Anna Jędrzejewska. W związku ze zbliżającymi się w maju br. wyborami do Parlamentu Europejskiego uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać wiadomości dotyczących wyborów. Poznali najważniejsze informacje dotyczące Parlamentu Europejskiego, jego siedziby oraz państw członkowskich. Posiadaną dotychczas oraz zdobytą na spotkaniu wiedzę młodzi ludzie mogli wykorzystać w praktyce. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję do rywalizacji grając w grę „Gwiezdny Ekspres”. Zostali podzieleni na drużyny a wyrzucona kostką liczba oczek wyznaczała ilość punktów do zdobycia. Zadanie graczy polegało na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania zadawane przez Panie z Europe Direct. Członkowie zwycięskiej drużyny zostali nagodzeni oklaskami oraz długopisami. Młodzież otrzymała także materiały informacyjne dotyczące Unii Europejskiej. Komplet publikacji dostępny jest również w bibliotece szkolnej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekuna Koła europejskiego – p. Annę Porczyk.

{joomplucat:1507 limit=6|columns=3|ordering=random}