31.05.2019r. odbył się w naszej szkole coroczny Szkolny Konkurs pod nazwą „Kultury Świata”. Integruje on społeczność uczniowską, rozwija jej zdolności i zainteresowania. Umalowani oraz uczesani, przez młodzież kształcącą się w zawodzie technika usług fryzjerskich, uczniowie prezentowali stroje narodowe. Jury w składzie: Panie Kamila Mosiężnik, Joanna Mulawa, Małgorzata Piłat, oraz Panowie Wiktor Polak i Adam Tataradziński dokonali oceny stoisk, potraw, stroju, prezentacji a także występów tanecznych.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 2 LP, którzy otrzymali ufundowany przez Radę Rodziców bon do dowolnego wykorzystania. Wszystkie uczestniczące klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość prowadzili: Wiktoria Rytych (1LP) oraz Karol Rospędowski (2LP).                                     

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic, które pod kierunkiem Pani Justyny Piątek wykonały makijaż oraz fryzury uczestników pokazu: Klaudii Dróżdż, Wiktorii Polus, Aleksandry Dziuba, Wiktorii Woś, Zuzanny Radke, Natalii Stańczyk, Aleksandry Czajka, Katarzyny Woźniak, Kingi Warczyńskiej oraz Weroniki Śmiechowicz.

Oprawą fotograficzną zajęli się następujący uczniowie: Aleksandra Milewska, Damian Kaczor, Julita Jończyk oraz Magdalena Gierach.

Do konkursu uczniowie przygotowali się blisko dwa miesiące pod kierunkiem swoich wychowawców. Nad przebiegiem konkursu i jego nagłośnieniem czuwali nauczyciele: Anna Porczyk, Agnieszka Pełka, Wojciech Wojciechowski oraz Adam Tataradziński.

Podczas uroczystości dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy 6 marca 2019r. wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Panią Małgorzatę Rybak oraz Pana Wojciecha Wojciechowskiego.

W klasach drugich zwyciężyli: I miejsce Magdalena Kucharska, II miejsce Julia Jachimowska, III miejsce Julia Sęk. W klasach trzecich natomiast I miejsce zajęła Aleksandra Przybyłek, II miejsce Agata Galicka, III miejsce Igor Olędzki.