joomplu:12310
{joomplucat:941 limit=4} 

W dniach od 17 do 28 listopada uczniowie klasy 2LP brali udział w Ekologicznej Grze Turystycznej, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego w ramach zadania pt. „Rajd pieszy z elementami gry turystycznej” finansowanego z budżetu Powiatu Tomaszowskiego. Pierwszy etap gry odbywał się za pośrednictwem platformy internetowej, na której udostępniano artykuły ekologiczne oraz zadania do wykonania. Uczniowie brali udział w konkursach np. na imię dla animowanego przewodnika po grze, na kreatywny strój ekologiczny oraz na spot informacyjny zachęcający do codziennego dbania o środowisko i czystość wód Zalewu Sulejowskiego. W dniu 28 listopada nastąpiło podsumowanie tygodniowych zmagań. Uczestnicy stawili się w punkcie startu na Placu Kościuszki. Następnie odebrali instrukcje, identyfikatory, regulamin, opis zasad, karty gry, mapę z jej trasą i stacjami. W oparciu o wskazówki uczniowie wykonywali zadania i zdobywali kolejne stacje. Każde poprawnie wykonane zadanie było wskazówką do kolejnego. Uroczyste podsumowanie zmagań odbyło się w Starostwie Powiatowym. Wszystkie szkoły biorące udział w projekcie otrzymały projektory multimedialne.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Sonia Brocka, Aleksandra Bubis, Dominika Górzyńska, Ewelina Gross, Aleksandra Jaskulska, Aleksandra Jastrzębska, Szymon Kacprzyk, Oliwia Polus, Magdalena Staruch, Wiktoria Wojciechowska. Opiekunami podczas gry byli: p. Joanna Kobyłecka (etap pierwszy) i p. Paweł Godala (etap drugi).