15 września uczniowie z klasy 3Fo oraz nauczyciele pani Joanna Kobyłecka i pan Sebastian Fajfer wzięli udział w akcji Sprzątanie świata pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce!”. Ta najpowszechniejsza światowa akcja na rzecz poszanowania środowiska w Polsce odbywa się po raz 24. Celem tegorocznej edycji jest zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Choć segregacja odpadów staje się coraz powszechniejsza nadal wiele z nich znajduje się wzdłuż poboczy dróg, na nieużytkach, czy w lasach i psuje estetykę środowiska. Akcja ma na celu zmianę postrzegania śmieci jako czegoś niepotrzebnego i nie nadającego się do wykorzystania. Wolontariusze posprzątali teren wzdłuż ulicy Dworcowej, Suchej aż do rzeki Wolbórki wypełniając worki śmieciami, wśród których znalazło się wiele surowców wtórnych. Ilość zebranych odpadów nadających się do ponownego wykorzystania świadczy, że potrzebne są społeczne akcje uświadamiające ludzi jak segregować odpady i w jakim celu należy to robić.

Foto: Nikodem Brzeski, klasa 3Fo

{joomplucat:1132 limit=9|columns=3|ordering=random}