joomplu:21241

Kolejny raz wzięliśmy czynny udział w akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 1FoF i 2FoF pod kierunkiem pana Marcina Przybyłkowicza i pana Wojciecha Wojciechowskiego. Tegoroczną jubileuszową edycję zorganizowano by wspomóc selektywną zbiórkę odpadów. Surowców naturalnych ubywa, a śmieci są kopalnią zasobów do ponownego wykorzystania. Już w tym roku każda gmina w Polsce musi wykazać się recyklingiem na poziomie 30%, a w roku 2020 wymagany jest poziom 50%. Warto segregować odpady nie tylko dla osiągnięcia tych wskaźników, ale przede wszystkim dla zachowania piękna naszej planety. Każdy z nas może przyłączyć się do działań na rzecz środowiska. Wystarczy wyrzucić śmieć do odpowiedniego pojemnika, wziąć udział w akcji zbiórki plastikowych korków, czy kartoników od herbat Lipton. Obie zbiórki trwają w naszej szkole cały rok, a ich koordynatorem jest pedagog szkolny.

Fotorelacja: Martyna Ruś, Natalia Stańczyk, Julia Wysmyk – 2FoF

{joomplucat:1409 limit=12|columns=3|ordering=random}