Co roku we wrześniu rozpoczyna się wielkie sprzątanie świata. Zaopatrzeni w rękawice i plastikowe worki ruszamy na pobliskie skwery, ulice i lasy by pozbierać zalegające tam śmieci. Wszystko po to, by być dumnym z tego jak wiele zrobiliśmy dla ochrony środowiska! Ta akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. 

16 września w ramach działalności Koła Promocji Ekologicznej uczniowie naszej szkoły   klasy 2Z, 2Fb i 2Fa (łącznie 45 osób) wzięli udział akcji „Sprzątanie Świata”.

Hasłem przewodnim tegorocznej, 18 edycji  jest: „Lasy to życie - chrońmy je”. Dlaczego akurat lasy? Bo w ten sposób organizatorzy chcą włączyć się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zresztą to właśnie lasy mają największy problem z usuwaniem dzikich wysypisk śmieci.

 

Opiekunami akcji byli: Joanna Kobyłecka, Irena Stańczykowska i Kinga Remisz – Szewczyk.

 

sprzatanie swiata 2011 7 20111120 1792753257

Zapraszamy do galerii:

Sprzątanie Świata 2011