18 czerwca 2018 roku uczniowie ZSP nr 6 wzięli udział wraz z panią Renatą Kasiewicz w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi pana dr Dariusza Roguta oraz Starostę Tomaszowskiego pana Mirosława Kuklińskiego, która odbyła się w I LO w Tomaszowie Mazowieckim. W cyklu pasjonujących wykładów dotyczących sprawy polskiej i Polaków przed i po roku 1918 od godziny 10.15 uczestniczyli uczniowie klas I wraz z panią Renatą Kasiewicz, a na ostatni panel dołączyli przedstawiciele klas II i III wraz z panią Anną Porczyk.

joomplu:20846
{joomplucat:1385 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 8 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III LP wraz z panią Renatą Kasiewicz wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Archiwów odwiedzając Archiwum Państwowe Oddział w Tomaszowie Mazowieckim obejrzeli film „Bo ta, co nie zginęła …1945”, zwiedzili archiwum – zobaczyli miejsca składowania dokumentów, wzięli udział w warsztatach kryptograficznych, wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę wizyty płyty omawiające powstanie styczniowe a wyróżniony zespół otrzymał książki opowiadające o tym powstaniu.

joomplu:20717
{joomplucat:1373 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 18 kwietnia 2018 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa TOMASZÓW – 230 LAT ISTNIENIA POCZĄTKI MIASTA - ROZWÓJ - DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowana przez Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego oraz Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, w której uczestniczyli uczniowie z  klasy III LP wraz z panią Renatą Kasiewicz. Zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem wysłuchali cyklu wykładów poświęconych historii Tomaszowa Mazowieckiego, a także szczególnemu okresowi w historii naszego narodu i państwa - odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

joomplu:19621
{joomplucat:1317 limit=6|columns=3|ordering=random}

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 miał miejsce kolejny  wkład poprzedzający konkurs Drogi do Niepodległej – w 100-lecie roku 1918 pt. „Spory o kształt Polski Niepodległej” a następnie odbyły się warsztaty pt. „Kształtowanie się granic Polski Niepodległej”. Wykład i warsztaty poprowadził dr Rafał Jaworski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Joanna Bąk kl. I G, Joanna Goska kl. I G, Ewelina Koch kl. I G, Karol Rospędowski kl. I LP, Julia Wysmyk kl. I FoF pod opieką pani Renaty Kasiewicz. Zarówno wykład jak i warsztaty były dla uczniów ciekawą lekcją historii polskiego narodu i państwa.

joomplu:19541
{joomplucat:1312 limit=3|columns=3|ordering=random}
joomplu:19009

W dniu 21 lutego 2018 roku odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pierwszy z cyklu wkładów poprzedzających konkurs Drogi do Niepodległej – w 100-lecie roku 1918 pt. Ruchy niepodległościowe na ziemiach polskich przełomu XIX/XX wieku. Po wykładzie dra Andrzeja Kobusa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego miały miejsce warsztaty pt. Państwa ościenne wobec sprawy polskiej w przededniu I wojny światowej.

W spotkaniu wzięli udział następujący uczniowie ZSP nr 6 pod opieką pani Renaty Kasiewicz, która przygotowuje uczniów do konkursu:

  1. Natalia Bąk kl. I.G
  2. Joanna Goska kl. I G
  3. Ewelina Koch kl. I G
  4. Karol Rospędowski kl. I LP
  5. Julia Wysmyk kl. I FoF

Zarówno wykład jak i warsztaty były dla uczniów ciekawą lekcją historii polskiego narodu, która na pewno pomoże uczniom w przygotowaniu się do konkursu.

{joomplucat:1269 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 14 lutego 2018 roku uczniowie kl. IIILP i kl. IVLP zwiedzili wystawę Instytutu Pamięci Narodowej o płk. Witoldzie Pileckim zaprezentowaną przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego w Tomaszowie Mazowieckim. Wyjście na wystawę zostało zorganizowane przez panią Renatę Kasiewicz, która wygłosiła okolicznościową pogadankę na temat życia i działalności płk. Witolda Pileckiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Katarzyna Jaworska i Renata Kasiewicz.

joomplu:18979
{joomplucat:1262 limit=6|columns=3|ordering=random}
joomplu:23546 

A może byśmy tak do Tomaszowa…

Uroczystość wręczania nagród laureatom III edycji Konkursu

„Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu”

W dniu 26 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta gala rozstrzygnięcia III edycji Konkursu „Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu”, który odbywał się pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Mirosława Kuklińskiego, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko i Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Konkurs zorganizowany został przez panią Renatę Kasiewicz, twórczynię szkolnego Koła Sympatyków Tomaszowa Mazowieckiego. Jego adresatami byli uczniowie klas gimnazjalnych z terenu Powiatu Tomaszowskiego i młodzież naszej szkoły. Konkurs nawiązywał do najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny – miasta oraz Powiatu Tomaszowskiego. Uroczystą galę swoją obecnością zaszczycili: Pani Barbara Robak – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Pan Wojciech Sitek – Radny Powiatu Tomaszowskiego, Pan Antoni Węgliński – Prezes Powiatowego Zarządu Oddziału ZNP w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Teresa Ogórek - Prezes Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, Pani Elżbieta Łojszczyk - Dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Aleksandra Cedro - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Gabriela Ziółkowska – Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Pani Danuta Mec - Wypart i Pan Zygmunt Dziedziński - Przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów klas gimnazjalnych jak i uczniów naszej szkoły, wpłynęło 86 prac konkursowych.

Laureatami Konkursu zostali:

W kategorii praca artystyczna:

Klasy gimnazjalne

I miejsce zdobyła praca Dominiki Zdulskiej uczennicy kl. III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smardzewicach

II miejsce Sonia Latocha uczennica kl. II F Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce Oliwia Sygitowicz uczennica kl. VII B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

Wyróżnienie: Zuzanna Ostałowska uczennica kl. II B  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni

Wyróżnienie: Marlena Dębowska uczennica kl. II gimnazjum Zespołu Szkół w Wiadernie

W tej samej kategorii

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6

I miejsce zdobyła praca Natalii Ogrodniczak uczennicy kl. I LP

II miejsce Olga Wojciechowska uczennica kl. IV LP

III miejsce Magdalena Mazurkiewicz uczennica kl. I G

Wyróżnienie: Natalia Nowak uczennica  kl. IV LP

Wyróżnienie: Julia Sęk uczennica  kl. I LP

Wyróżnienie: Michał Goździk uczeń kl. I G

Wyróżnienie: Magdalena Kalinowska uczennica  kl. III Fo

Wyróżnienie: Anna Kucharska kl. uczennica I FOF

W kategorii prezentacja multimedialna:

Klasy gimnazjalne

I miejsce zdobył Jakub Kafar uczeń kl. III C Zespół Szkolno – Przedszkolnego nr  9  w Tomaszowie Mazowieckim

II miejsce Antoni Węgliński uczeń kl. III D  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr  7 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce Joanna Zygmunt uczennica kl. II F Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr  7 w Tomaszowie Mazowieckim

W tej samej kategorii

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnychnr 6

I miejsce zdobyła prezentacja Magdaleny Staruch uczennicy  kl. III LP

II miejsce Marita Rybarczyk uczennica kl. III Fo

III miejsce Ewelina Koch uczennica  kl. I G

Wyróżnienie: Wiktoria Polus uczennica kl. I FoF

W kategorii prezentacja filmowa

Klasy gimnazjalne

I miejsce otrzymała prezentacja filmowa Wiktorii Szulowskiej uczennicy kl. IIIE Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim

II miejsce Patryk Gabryszewski uczeń kl. III D Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce Maria Zysiak uczennica kl. III C Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim

W tej samej kategorii

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6

I miejsce otrzymał Wiktor Goleski uczeń kl. I G

II miejsce Patrycja Skolik uczennica kl. I FoF

Z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Fałek, Pani Barbary Robak - Członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Pana Krzysztofa Kuchty - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim oraz Pani Renaty Kasiewicz – organizatora Konkursu laureaci odebrali dyplomy i nagrody.

Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego nagrodziło prace artystyczne laureatów: Natalii Ogrodniczak i Dominiki Zdulskiej. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom Konkurs

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowały się uczennice naszej szkoły Anna Bystrońska i Aleksandra Żegnałek a także uczeń Filip Okupnik, którzy zaśpiewali piosenki: A może byśmy tak najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa… Ewy Demarczyk, Powrócisz tu Ireny Santor, Pytasz mnie Andrzeja Rosiewicz, oraz Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego. Ponadto wszyscy zebrani wysłuchali nagrania dźwiękowego o historii powstawania Tomaszowa Mazowieckiego z prezentacją multimedialną prac konkursowych w tle oraz wykładu Tomaszowskie miejsca pamięci związane z niepodległością Pani doktor Gabrieli Ziółkowskiej.

Uroczystą galę poprowadzili: Daria Jakóbczyk i Karol Rospędowski.

W przygotowaniu uroczystości udział wzięli uczniowie: Ewelina Gross, Magdalena Staruch, Wiktoria Jasnowska, Oliwia Staszek, Magdalena Kalinowska, Kacper Duczek, Patryk Owczarek, Bartosz Szymański. Całość uroczystości przygotowały Panie: Renata Kasiewicz i Katarzyna Jaworska z pomocą: Pana Jacka Dziubińskiego – oprawa dźwiękowa, Pani Małgorzaty Justyny – oprawa fotograficzna, Pana Adama Tataradzińskiego – wsparcie muzyczne.

{joomplucat:1250 limit=6|columns=3|ordering=random}
{joomplucat:1251 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 1 listopada 2017 roku uczniowie ZSP nr 6 i ZSP nr 2 wraz z panią Renatą Kasiewicz wspólnie kwestowali na cmentarzu przy ul. Smutnej w czasie trwania XX Kwesty „Ratujemy Zabytki Tomaszowskich Cmentarzy”. Jak co roku organizatorem kwesty było Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Wszystkim, którzy wrzucili datek na ten szczytny cel do naszej puszki – serdecznie dziękujemy.

 

joomplu:13899

10 lutego 2017 roku uczniowie klasy I Liceum Plastycznego pod opieką pani Renaty Kasiewicz uczestniczyli w lekcji muzealnej: Tajemnice rodziny Ostrowskich. Lekcja muzealna odbyła się w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego i została poprowadzona przez panią dr Gabrielę Ziółkowską.

{joomplucat:1008 limit=4}

joomplu:18798
{joomplucat:989 limit=4}
 

W dniu 11 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta gala rozstrzygnięcia II edycji Konkursu ,,Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu”, który odbywał się pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Mirosława Kuklińskiego, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko i Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Konkurs zorganizowany został przez panią Renatę Kasiewicz, twórcę i opiekunkę szkolnego Koła Sympatyków Tomaszowa Mazowieckiego. Jego adresatami byli uczniowie gimnazjów Powiatu Tomaszowskiego i młodzież naszej szkoły. Konkurs nawiązywał do najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny – miasta oraz Powiatu Tomaszowskiego. Uroczystą galę swoją obecnością zaszczycili: Pani Barbara Robak – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Pani Anna Grabek – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pan Wojciech Sitek – Radny Powiatu Tomaszowskiego, ks. prałat Henryk Kowaliński – Proboszcz parafii Św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim, Pan Antoni Węgliński – Prezes Powiatowego Zarządu Oddziału ZNP w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Elżbieta Kudlik – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Gabriela Ziółkowska – Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Pani Danuta Mec - Wypart i Pani Elżbieta Goździk - Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, Państwo Blandyna i Tadeusz Firuta - Przedstawiciele Stowarzyszenia Amatorów Plastyków.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno gimnazjalistów jak i uczniów naszej szkoły, wpłynęły 74 prace konkursowe.

Laureatami konkursu zostali: w kategorii najlepsza praca artystyczna:  wśród gimnazjalistów zwyciężyła Wiktoria Szuwart, spośród uczniów naszej szkoły zwyciężyła: Dominika Górzyńska; w kategorii najlepsza prezentacja multimedialna: wśród gimnazjalistów zwyciężył: Antoni Węgliński, wśród uczniów naszej szkoły zwyciężyła: Zuzanna Pardej, w kategorii prezentacja filmowa brak prac gimnazjalistów, wśród uczniów naszej szkoły zwyciężyła Anna Domagała.

            Z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Fałek, Pani Barbary Robak - Członka Zarządu Powiatu oraz Pani Renaty Kasiewicz, laureaci odebrali dyplomy i nagrody. Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego nagrodziło prace artystyczne laureatów. Gratulujemy wszystkim laureatom  i uczestnikom Konkursu.

            Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowała się uczennica naszej szkoły Natalia Suros i uczeń Bartłomiej Wojciechowski, którzy zaśpiewali piosenki: A może byśmy tak najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa… Ewy Demarczyk oraz Pytasz mnie Andrzeja Rosiewicza. Ponadto wszyscy zebrani wysłuchali nagrania dźwiękowego o historii powstawania Tomaszowa Mazowieckiego z prezentacją multimedialną prac konkursowych w tle oraz wykładu Tomaszów Mazowiecki – historia miasta w starej fotografii,  Pani doktor Gabrieli Ziółkowskiej.

            W uroczystą galę poprowadzili: Daria Skrobek i Bartłomiej Wojciechowski.

W przygotowaniu uroczystości udział wzięli uczniowie: Damian Baran, Filip Okupnik, Maciej Sobczak, Daria Jakóbczyk, Adrianna Sobierska, Sara Staniaszek, Magdalena Staruch, Patryk Owczarek, Mikołaj Kucharski, Mateusz Trębacz, Adrian Wachowiec.

Całość uroczystości przygotowały nauczycielki: Pani Katarzyna Jaworska i Pani Renata Kasiewicz z pomocą: Pana Jacka Dziubińskiego – oprawa dźwiękowa, Pani Małgorzaty Justyny i Pana Dariusza Kubryna – oprawa fotograficzna, Pana Adama Tataradzińskiego – wsparcie muzyczne.