W dniu 2 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole prezentacja projektu edukacyjnego ,,Bo ta, co nie zginęła… 1945 r.” W spotkaniu z pracownikami Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim panem mgr Maciejem Hubką i panem mgr Michałem Ordakiem wzięli udział uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Gości przywitała pani Dyrektor mgr inż. Magdalena Fałek, następnie młodzież klas 1-3 grupami wysłuchała krótkiej prelekcji i obejrzała film ,,Bo ta, co nie zginęła…1945 r.” odnoszący się do historii naszego regionu i miasta, w którym na podstawie wyselekcjonowanych dokumentów zostały zaprezentowane wydarzenia i procesy, jakie miały miejsce w naszym regionie w okresie kształtowania się powojennej Polski. Począwszy od działalności lokalnych komitetów partii politycznych, aż po zagadnienia konspiracji antykomunistycznej - ,,Żołnierzy Wyklętych”. Organizatorem spotkania była pani mgr Renata Kasiewicz.

joomplu:9669
{joomplucat:732 limit=4}