joomplu:10836
{joomplucat:827 limit=4}

W dniu 20 kwietnia 2016 r. odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim spotkanie z pułkownikiem Józefem Suchodolskim uczestnikiem walk o wyzwolenie Tomaszowa Mazowieckiego dnia 18 stycznia 1945 r., człowiekiem zasłużonym dla miasta Tomaszowa Mazowieckiego, działaczem społecznym, kawalerem orderu Virtuti Militari.

Spotkanie było szkolnym podsumowaniem projektu historycznego ,,Drogi do Polski”. Na powitanie Anna Bystrońska uczennica klasy I Fo zaśpiewała  dla gościa i wszystkich zebranych piosenkę ,,Opowiedz nam Ojczyzno” następnie pułkownika przywitała pani Dyrektor Magdalena Fałek, zaś w imieniu młodzieży Wyspiańskiego Aleksandra Pietraszek uczennica klasy III LP. Pułkownik Józef Suchodolski  opowiedział młodzieży klas I LP i III LP o swojej drodze do Polski – szlaku bojowym jaki pokonał, wspominał dzień wyzwolenia Tomaszowa Mazowieckiego, sytuacje po wyzwoleniu miasta, a także swoje późniejsze życie w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadania pytań panu pułkownikowi, zaś uczennice biorące udział w projekcie historycznym ,,Drogi do Polski”: Aleksandra Jastrzębska, Ewa Krenic, Beata Krześlak, Aleksandra Pietraszek pod kierunkiem pani mgr Renaty Kasiewicz miały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy na temat historii Tomaszowa Mazowieckiego i czasów po II wojnie światowej, a także drogi do Polski pułkownika Józefa Suchodolskiego, a tym samym mogą wnikliwie przygotować się do podsumowania projektu ,,Drogi do Polski, które odbędzie się  9 czerwca 2016 r. Uczennice podziękowały panu pułkownikowi za spotkanie wręczając bukiet kwiatów, następnie Natalia Suros uczennica klasy III F zaśpiewała ,,Historie zagubione”. Na koniec spotkania zrobiona została pamiątkowa fotografia. Spotkanie przygotowała pani mgr Renata Kasiewicz.