joomplu:18798
{joomplucat:989 limit=4}
 

W dniu 11 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta gala rozstrzygnięcia II edycji Konkursu ,,Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu”, który odbywał się pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Mirosława Kuklińskiego, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko i Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Konkurs zorganizowany został przez panią Renatę Kasiewicz, twórcę i opiekunkę szkolnego Koła Sympatyków Tomaszowa Mazowieckiego. Jego adresatami byli uczniowie gimnazjów Powiatu Tomaszowskiego i młodzież naszej szkoły. Konkurs nawiązywał do najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny – miasta oraz Powiatu Tomaszowskiego. Uroczystą galę swoją obecnością zaszczycili: Pani Barbara Robak – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Pani Anna Grabek – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pan Wojciech Sitek – Radny Powiatu Tomaszowskiego, ks. prałat Henryk Kowaliński – Proboszcz parafii Św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim, Pan Antoni Węgliński – Prezes Powiatowego Zarządu Oddziału ZNP w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Elżbieta Kudlik – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Gabriela Ziółkowska – Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Pani Danuta Mec - Wypart i Pani Elżbieta Goździk - Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, Państwo Blandyna i Tadeusz Firuta - Przedstawiciele Stowarzyszenia Amatorów Plastyków.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno gimnazjalistów jak i uczniów naszej szkoły, wpłynęły 74 prace konkursowe.

Laureatami konkursu zostali: w kategorii najlepsza praca artystyczna:  wśród gimnazjalistów zwyciężyła Wiktoria Szuwart, spośród uczniów naszej szkoły zwyciężyła: Dominika Górzyńska; w kategorii najlepsza prezentacja multimedialna: wśród gimnazjalistów zwyciężył: Antoni Węgliński, wśród uczniów naszej szkoły zwyciężyła: Zuzanna Pardej, w kategorii prezentacja filmowa brak prac gimnazjalistów, wśród uczniów naszej szkoły zwyciężyła Anna Domagała.

            Z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Fałek, Pani Barbary Robak - Członka Zarządu Powiatu oraz Pani Renaty Kasiewicz, laureaci odebrali dyplomy i nagrody. Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego nagrodziło prace artystyczne laureatów. Gratulujemy wszystkim laureatom  i uczestnikom Konkursu.

            Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowała się uczennica naszej szkoły Natalia Suros i uczeń Bartłomiej Wojciechowski, którzy zaśpiewali piosenki: A może byśmy tak najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa… Ewy Demarczyk oraz Pytasz mnie Andrzeja Rosiewicza. Ponadto wszyscy zebrani wysłuchali nagrania dźwiękowego o historii powstawania Tomaszowa Mazowieckiego z prezentacją multimedialną prac konkursowych w tle oraz wykładu Tomaszów Mazowiecki – historia miasta w starej fotografii,  Pani doktor Gabrieli Ziółkowskiej.

            W uroczystą galę poprowadzili: Daria Skrobek i Bartłomiej Wojciechowski.

W przygotowaniu uroczystości udział wzięli uczniowie: Damian Baran, Filip Okupnik, Maciej Sobczak, Daria Jakóbczyk, Adrianna Sobierska, Sara Staniaszek, Magdalena Staruch, Patryk Owczarek, Mikołaj Kucharski, Mateusz Trębacz, Adrian Wachowiec.

Całość uroczystości przygotowały nauczycielki: Pani Katarzyna Jaworska i Pani Renata Kasiewicz z pomocą: Pana Jacka Dziubińskiego – oprawa dźwiękowa, Pani Małgorzaty Justyny i Pana Dariusza Kubryna – oprawa fotograficzna, Pana Adama Tataradzińskiego – wsparcie muzyczne.