joomplu:19009

W dniu 21 lutego 2018 roku odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pierwszy z cyklu wkładów poprzedzających konkurs Drogi do Niepodległej – w 100-lecie roku 1918 pt. Ruchy niepodległościowe na ziemiach polskich przełomu XIX/XX wieku. Po wykładzie dra Andrzeja Kobusa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego miały miejsce warsztaty pt. Państwa ościenne wobec sprawy polskiej w przededniu I wojny światowej.

W spotkaniu wzięli udział następujący uczniowie ZSP nr 6 pod opieką pani Renaty Kasiewicz, która przygotowuje uczniów do konkursu:

  1. Natalia Bąk kl. I.G
  2. Joanna Goska kl. I G
  3. Ewelina Koch kl. I G
  4. Karol Rospędowski kl. I LP
  5. Julia Wysmyk kl. I FoF

Zarówno wykład jak i warsztaty były dla uczniów ciekawą lekcją historii polskiego narodu, która na pewno pomoże uczniom w przygotowaniu się do konkursu.

{joomplucat:1269 limit=6|columns=3|ordering=random}