W dniu 14 grudnia 2015 roku nauczyciele i młodzież naszej szkoły zorganizowali dla uczniów tomaszowskich gimnazjów lekcję teatralną pt. Stanisława Wyspiańskiego koncepcja teatru. Lekcja odbyła się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ, a złożyły się na nią: krótki wykład o twórczości Stanisława Wyspiańskiego ilustrowany filmem obrazującym dorobek artysty oraz  zajęcia warsztatowe poświęcone jego koncepcji teatru. Zajęcia poprowadziła pani profesor Ewa Kalbarczyk. Na zakończenie lekcji uczniowie z Koła Teatralnego zaprezentowali się w widowisku A ja o Polsce marzę przygotowanym na podstawie dramatu Wyspiańskiego WESELE.

Zajęcia spodobały się zaproszonym gimnazjalistom, o czym świadczyły ich pochlebne opinie kierowane do organizatorów po zakończeniu spotkania.  

        {joomplucat:780 limit=20|columns=3}