joomplu:12114
{joomplucat:919 limit=4}

 

We wtorek 8 listopada po raz kolejny tomaszowscy gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych nr 6 pod kierunkiem polonistki mgr Ewy Kalbarczyk. Tematem tegorocznej lekcji był  „Naturalizm w teatrze”. Na całość złożyły się: krótki wykład o założeniach i historii teatru naturalistycznego oraz spektakl „Moralność pani Dulskiej” według Gabrieli Zapolskiej, przygotowany przez koło teatralne ZSP6.Kostiumy, scenografia, a przede wszystkim doskonała gra młodych aktorów zostały bardzo pozytywnie ocenione przez zgromadzoną w gościnnych salach  O.K.Tkacz publiczność. Najwięcej braw otrzymała odtwórczyni tytułowej pani Dulskiej -  Beata Krześlak, uczennica klasy IV  Liceum Plastycznego, której rola była najbardziej absorbującą w przygotowaniu, ale docenieni zostali także pozostali aktorzy: Karina Promny, Anna Bystrońska, Patryk Owczarek, Bartłomiej Wojciechowski, Daria Skrobek, Aleksandra Grzegorek, Ada Sobierska i Aleksandra Bubis - uczniowie Liceum Plastycznego oraz Technikum Graficznego i Fototechnika. We wtorek 8 listopada po raz kolejny tomaszowscy gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych nr 6 pod kierunkiem polonistki mgr Ewy Kalbarczyk. Tematem tegorocznej lekcji był  „Naturalizm w teatrze”. Na całość złożyły się: krótki wykład o założeniach i historii teatru naturalistycznego oraz spektakl „Moralność pani Dulskiej” według Gabrieli Zapolskiej, przygotowany przez koło teatralne ZSP6. Kostiumy, scenografia, a przede wszystkim doskonała gra młodych aktorów zostały bardzo pozytywnie ocenione przez zgromadzoną w gościnnych salach  O.K.Tkacz publiczność. 
Najwięcej braw otrzymała odtwórczyni tytułowej pani Dulskiej -  Beata Krześlak, uczennica klasy IV Liceum Plastycznego, której rola była najbardziej absorbującą w przygotowaniu, ale docenieni zostali także pozostali aktorzy: Karina Promny, Anna Bystrońska, Patryk Owczarek, Bartłomiej Wojciechowski, Daria Skrobek, Aleksandra Grzegorek, Ada Sobierska i Aleksandra Bubis - uczniowie Liceum Plastycznego oraz Technikum Graficznego i Fototechnika.