Dzień Dziecka w Wyspiańskim: mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele wygrany przez drużynę młodzików, konkurs na okrzyk i transparent zagrzewający do walki wygrany przez uczniów z klasy 3FoF, na koniec coś słodkiego od Samorządu Uczniowskiego i pizza w gronie klasowym :)

 

 
 
Jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował i zasponsorował wyjście do kina zarówno dla najlepszych uczniów naszej szkoły, jak również dla uczniów ze 100% frekwencją za I semestr roku szk. 2021/22. Uczniowie wraz z opiekunami: p. A. Suską i p. B. Miszczuk obejrzeli film pt. Poufne lekcje perskiego", który bardzo się wszystkim podobał i zrobił duże wrażenie. Film jest niebanalną opowieścią inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, przedstawia historię młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie.
 
Dnia 27 września 2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory na radnego do Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Maz. Uczniowie wybierali spośród czterech kandydatów jednego radnego. Kandydatami w naszym okręgu wyborczym byli: Karol Kaczorowski - ucz. kl. 3 G, Zofia Maciejewska - ucz. kl. 3 LP, Karina Owczarek - ucz. kl. 3 FOF i Maja Szeląg - ucz. kl. 3 FON. Najwięcej głosów w wyborach zdobyła Zofia Maciejewska - 148 i zdobyła tym samym mandat radnego. 
Wybory przygotował Samorząd Szkolny przy współpracy pani M. Całej i A. Pełki. Na przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Barbara Miszczuk - opiekun Samorządu Szkolnego oraz uczennice: Ewelina Olszewska - ucz. kl. 3 FOF, Zuzanna Pawliszyn - ucz. kl. 3 FOF, Kaja Stelmaszek - ucz. kl. 2 LSP i Julia Zając - ucz. kl. 2 LSP. 

Z okazji dzisiejszego święta życzymy Wam spełnienia wszelkich marzeń, radości z bycia dzieckiem, dużo uśmiechu oraz wielu prezentów 🎁🎁🎁
Uczniowie naszej szkoły otrzymali słodkie upominki, ufundowane przez Samorząd Szkolny smile

We wtorek 18. maja 2021 r. o godz. 14 odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Maz. W spotkaniu udział wzięli młodzi radni, dyrektorzy szkół oraz opiekunowie Samorządów Szkolnych. Spotkaniu przewodniczyła vice prezydent miasta Tomaszowa Maz. - pani Izabela Śliwińska. Naszą szkołę reprezentowali: radny Młodzieżowej Rady Miasta - nasz tegoroczny absolwent Karol Rospędowski i opiekun Samorządu Szkolnego - Barbara Miszczuk. Celem dzisiejszego spotkania było omówienie zasad funkcjonowania rady. Pani prezydent poinformowała zebranych o spotkaniu online młodych radnych z przedstawicielem prezydenta Andrzeja Dudy, które odbyło się w ubiegłym tygodniu pod hasłem "Młodzi w pałacu" i omówiła tematy poruszane podczas spotkania.
Zachęciła młodzież do przedstawienia propozycji inicjatyw działań zarówno w skali kraju, jak i na naszym terenie.

W poniedziałek 29 marca 2021 r. odbyło się spotkanie on-line z prezydentem Tomaszowa Maz. Marcinem Witko oraz członkami Młodzieżowej Rady Miasta V kadencji. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali również pani v-ce prezydent Izabela Śliwińska, pani Beata Stańczyk - naczelnik wydziału oświaty,  dyrektorzy szkół, przedstawiciele Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego do MRM oraz opiekunowie- koordynatorzy, którzy czuwali nad wyborem jej członków. Naszą szkołę reprezentował wybrany w ubiegłym roku na radnego do Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Maz. - Karol Rospędowski, ucz. klasy IV LP. W spotkaniu uczestniczyła również pani dyrektor Magdalena Fałek i koordynator wyborów- Barbara Miszczuk. Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju było to pierwsze spotkanie młodych radnych, którzy wystąpili z inicjatywą wielu działań na terenie miasta. Pomysły ich znalazły akceptację pana prezydenta i radnych Rady Miejskiej. Wielokrotnie wypowiadał się Karol, który poparł inicjatywę malowania murali na terenie miasta, jak również wystąpił z propozycją zwolnienia młodych uczących się kierowców z opłat parkingowych w mieście.   

14 lutego obchodzimy święto zakochanych.
Nie może zabraknąć walentynkowych akcentów również w naszej szkole. 

Na Wasze kartki czekamy do 13.02, a 14 lutego zostaną doręczone.

Kartka nr 1                                                                                                     

Kartka nr 2

 Pobierz swój wzór:

Attachments:
Download this file (kartka nr 1.pdf)kartka nr 1.pdf[ ]42 kB
Download this file (kartka nr 2.pdf)kartka nr 2.pdf[ ]48 kB