joomplu:21987

16.11.2018r. w piątek o godz. 14.00 w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Filia DOK odbył się finał projektu pt. „EKOmural dla Białobrzegów” , w którym wzięli udział uczniowie Klas Plastycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Tomaszowie Maz. Inicjatorem była „Nieformalna Grupa Twórcza: Murale 2018”, w składzie której znalazł się Sebastian Fajfer - nauczyciel matematyki w naszej szkole.

Projekt  polegał na integracji uczestników działania podczas tworzenia EKOmuralu na ogrodzeniu MCK filii DOK. Pierwszym krokiem było oczyszczenie i zagruntowanie podłoża pod mural. Następnie grafika została przeniesiona przy pomocy rzutnika na przygotowaną powierzchnię. Zmierzch to idealna pora na takie działania. W dalszej części realizacji projektu grupy uczniów ZSP Nr 6 w Tomaszowie Maz. oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 8 w Tomaszowie Maz. etapowo realizowały malowidło. Te działania były dokumentowane fotograficznie i filmowo, przez uczennice klasy 2 FoF Wiktorię Iskierkę i Aleksandrę Milewską. Całość projektu została podsumowana na spotkaniu uczestników, podczas którego EKOmural został uroczyście odsłonięty.

Pomysłodawcy i koordynatorzy projektu - „Nieformalna Grupa Twórcza: Murale 2018” serdecznie dziękują uczniom I i III Klasy Liceum Plastycznego, uczennicom 2 klasy Fotograficznej oraz zaangażowanym w realizację projektu nauczycielom: Piotrowi Wachowskiemu, Annie Marii Jurewicz, Dariuszowi Kubrynowi oraz Annie Krasoń Skibickiej.

{joomplucat:1456 limit=6|columns=3|ordering=random}