Inspirując się PASTISZEM wykonanym w naszej szkole przez uczniów technika fotografii i multimediów plastycy też ruszyli do dzieła i dołączyli się do akcji odwzorowując słynne dzieła sztuki. W czasie kiedy większość społeczeństwa pozostaje w domach, a muzea i galerie są zamknięte, różne instytucje kultury zachęcają do zabawy w tworzenie pastiszy znanych dzieł sztuki. Korzystając z akcesoriów i materiałów dostępnych w naszych domach można stworzyć fantastyczne prace. Trend ten zapoczątkowało Getty Museum w Los Angeles, a prace z hashtagiem #betweenartandquarantine są śledzone w mediach społecznościowych przez tysiące osób. Podobnie Muzeum Narodowe w Warszawie zachęca do poznawania i odtwarzania dzieł ze swojej kolekcji, projekt #niebawemwMNW cieszy się ogromnym powodzeniem. Prace powstały w ramach lekcji historii sztuki, prowadzonych przez p. Joannę Mulawę.