Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok 2022/2023

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 6
ul. Strefowa 3, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel.:  447237719, fax: 447236457
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | strona: www.zsp6tom.pl

Liceum Sztuk Plastycznych

Technikum nr 5 - kierunki kształcenia

Projekt wykonali uczniowie z zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej w ramach przedmiotu: modelowanie i drukowanie 3D, pod kierunkiem nauczyciela p. Małgorzaty Piłat.

Technikum nr 5 zostało sklasyfikowane na 10 miejscu wśród szkół technicznych województwa łódzkiego i zdobyło srebrną tarczę w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

PUBLICZNE SZKOŁY ARTYSTYCZNE DLA MŁODZIEŻY

Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego

w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 6

97-200 T omaszów Mazowiecki ul. Strefowa 3

tel. 44 723-77-19 ; fax. 44 723-64-57

Lp.

Typ szkoły

Symbol
oddziału

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania/profil
/zawód

Języki obce

Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji

1.

Liceum

Sztuk Plastycznych (ponadpodstawowa)

1LSP

historia sztuki

i język angielski/

plastyk

3432041,2)

język angielski/język niemiecki

1) egzamin praktyczny i ustny z predyspozycji plastycznych

2) proponowane specjalności:

aranżacja przestrzeni: specjalizacja - aranżacja wnętrz

techniki graficzne: specjalizacja - projektowanie graficzne

PUBLICZNE ZESPOŁY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH i PONADPODSTAWOWYCH

Zespół  Szkół Ponadpodstawowych Nr 6

97-200 Tomaszów Mazowiecki ul. Strefowa 3

tel. 44 723-77-19 ; fax. 44 723-64-57

Lp.

Typ szkoły

Symbol oddziału

Przedmioty
z rozszerzonym programem nauczania/profil/zawód

Języki obce

Przedmioty uwzględnione
w procesie rekrutacji

2.

Technikum nr 5

im. Stanisława Wyspiańskiego

(ponadpodstawowa)

1F

język angielski

technik usług fryzjerskich o profilu kosmetycznym*

j.angielski/j.niemiecki

język obcy

1G

język angielski

technik grafiki i poligrafii cyfrowej

311943

1Fo

technik fotografii
i multimediów

plastyka

*-dodatkowo po 2 godz. w klasach 1-3 zajęć z kosmetyki.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oferty edukacyjnej Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6. Prezentujemy prace uczniów wykonane podczas nauki na przedmiotach artystycznych i zawodowych.

Liceum Sztuk Plastycznych:

Technikum nr 5 w ZSP nr 6

• Technik grafiki i poligrafii cyfrowej:

Film promujący zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej w ZSP nr 6 - montaż: Weronika Łysakowska (technik fotografii i multimediów).

• Technik usług fryzjerskich (o profilu kosmetycznym):

Film promujący zawód technik usług fryzjerskich w ZSP nr 6 - montaż: Weronika Łysakowska pod kierunkiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu p. Dariusza Kubryna.

Film promujący zawód technik usług fryzjerskich w ZSP nr 6 - montaż: Maksymilian Kowalski pod kierunkiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu p. Justyny Piątek.

• Technik fotografii i multimediów:

Film promujący zawód technik fotografii i multimediów w ZSP nr 6 - montaż: Weronika Łysakowska pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu p. Joanny Goździk i p. Dariusza Kubryna.

Realizujemy projekty stypendialne: "Liga zawodowców  - program stypendialny Województwa Łódzkiego", "Stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego".

Kształcimy kompetencje cyfrowe uczniów - szkoła realizuje innowacyjny program edukacyjny „Kreatywny Start”: dzięki imiennym licencjom uczniowie mogą korzystać w domu z 28 aplikacji wchodzących w skład pakietu Adobe Creative Cloud między innymi Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Premiere, Adobe Animate i wiele innych.

Realizujemy projekty unijne, w ramach których uczniowie uczestniczą w szkoleniach i wyjazdach zagranicznych.

Praktyki zagraniczne uczniów szkoły z projektu PO WER:

Zapraszamy wszystkich utalentowanych i ambitnych młodych ludzi, pragnących rozwijać swoje umiejętności oraz zdobyć ciekawy i oryginalny zawód.

Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość skorzystania z bursy szkolnej:

• Bursa przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Maz., ul. Św. Antoniego 47, 97-200 Tomaszów Maz.; tel./fax (44) 724 27 43 - sekretariat ZSiPO.
  • Bursa przy ZSP nr 3: 97-200 Tomaszów Mazowiecki, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 37, tel. 44 724 56 41 lub 44 724 23 68 wew. 22.

DRODZY KANDYDACI

EGZAMIN WSTĘPNY DO LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH OBEJMUJE: