22 kwietnia odbył się konkurs taneczny „Kolory bliskie sercu”, zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Starosty Powiatu Tomaszowskiego. Do rywalizacji przystąpiły zespoły ze szkół podstawowych i średnich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3FoF: Julia Darmosz, Roksana Jabłońska, Dominika Maciejewska, Ewelina Olszewska, Zuzanna Pawliszyn. Jury w składzie: p. Iwona Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, p. Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, p. Monika Saktura – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie oceniało wstępy biorąc pod uwagę dobór muzyki do tematyki konkursu, zaangażowanie uczestników, estetykę strojów i rekwizytów oraz oryginalność układu tanecznego.

Miło nam przekazać, że nasza reprezentacja uplasowała się na III miejscu w kategorii szkół ponadpodstawowych. Dziewczyny do występu przygotowała p. Magdalena Czarnecka.

Gratulujemy!

 

W środę 6 kwietnia w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych. W tym roku do konkursu poza reprezentantami naszej szkoły, przystąpili też uczniowie ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP nr 8. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym, pisemnym uczniowie odpowiadali na pytania testowe, jak również pytania otwarte dotyczące historii, kultury, a także życia codziennego i zwyczajów krajów takich jak Wielka Brytania, USA, Kanada czy Australia. W drugiej części zadaniem uczestników było zaprezentowanie w formie ustnej wybranego zagadnienia, a następnie odpowiedź na pytania komisji. Przy ocenie, komisja brała pod uwagę płynność, poprawność gramatyczną jak i bogactwo językowe prezentowanych tematów. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana. Finalnie udało się wyłonić zwycięzców w następujących kategoriach:

Uczniowie Wyspiańskiego zdobyli I i II miejsce oraz wyróżnienie w konkursie filmowym "Kręci mnie mój zawód" organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi. Współorganizatorem konkursu był Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I miejsce Weronika Łysakowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim - spot promujący zawód: fotograf;
II miejsce – Natalia Madziara, Michał Fryta, Wiktoria Olejnik, Julian Szafran z Zespołu Szkół w Wieluniu - spot promujący zawód:  architekt krajobrazu
ex eaquo
II miejsce - Angelika Rzepecka, Oliwia Gradek, Mateusz Broniszewski z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim - spot promujący zawód:  technik fotografii i multimediów;
III miejsce – Ewelina Gontarek, Marcel Kanas, Nadia Kubicka, Wiktor Lubowiecki, Patrycja Wiśniewska z ZSP nr 2 w Kutnie - spot promujący zawód: kucharz;
Wyróżnienie: Maria Adamska, Roksana Ratajczyk, Wiktoria Lejman, Anna Mieszczankowska, Aleksandra Galewska z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim - spot promujący zawód: technik fotografii i multimediów.
Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych a szczególnie dla uczniów ZSP nr 6!
 

 

Dnia 24 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Geograficznej dla uczniów klas trzecich. Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów.

Zwycięzcami konkursu zostały:

I miejsce - Anna Wąchała (kl. 3LSP)

II miejsce - Dominika Papiernik (kl. 3LSP)

III miejsce - Zuzanna Grzelczak (kl. 3FN)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów.

Konkurs zorganizowała Anna Porczyk - nauczyciel geografii.

W dniu 22.03.22r., w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się V Konkurs Makijażu Artystycznego pt. „ŚWIATOWE TRENDY W MAKIJAŻU NA PRZESTRZENI WIEKÓW”. W konkursie wzięły udział uczennice ZSP nr 1, ZSP nr 6 i II LO. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Zalewska kl.3LSP z modelką Kingą Lipińską kl.3LSP, Julia Kącka kl.1F z modelką Amelią Gramiak kl.1F, Ada Karasińska kl.1LSP z modelką Jagodą Kwatek kl.2LSP, Angelika Rzepecka kl.1Fo z modelką Gracjaną Cegielską kl.1Fo oraz Marta Ogórek 1Fo z modelką Julią Borkowską kl.1F. Poziom jaki zaprezentowały dziewczęta był bardzo wysoki i z przyjemnością oglądało się przebieg konkursu. Dziewczęta wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem w pracę jaką wykonały.

I miejsce ex aequo zajęły:

JULIA SADŁOWSKA wraz z modelką Zofią Kowalską (II LO)

KAROLINA ZALEWSKA wraz z modelką Kingą Lipińską (ZSP nr 6)

II miejsce:

ADA KARASIŃSKA wraz z modelką Jagodą Kwiatek (ZSP nr 6)

III miejsce:

JULIA KĄCKA wraz z modelką Amelią Gramiak (ZSP nr 6)

Gratulujemy!

Sponsorami nagród byli: Pan Mariusz Węgrzynowski Starosta Tomaszowski, Firma Kosmetyczna THALGO, Pani Barbara Buda - Firma Jubiler BUDA.

Opiekunem wyjścia była pani Justyna Piątek.

 

17 marca br. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu”. 

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego oraz młodzież naszej szkoły. Nawiązywał on do najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny – miasta oraz powiatu tomaszowskiego, a przyświecał mu bardzo szczytny cel – kształtowanie poczucia więzi z miejscem pochodzenia oraz regionalnej i narodowej tożsamości. 

 

Uczennice klasy 1Fo: Wiktoria Błażejewska oraz Marta Ogórek wzięły udział w VIII edycji regionalnego konkursu na temat Żołnierzy Wyklętych. Konkurs odbył się w Opocznie, a gościem honorowym był Poseł na Sejm Robert Telus.
Opiekunem uczennic był nauczyciel historii - Martyna Rękorajska.

"W samej istocie poezji jest coś nieprzystojnego:
   powstaje z nas rzecz, o której nie wiedzieliśmy, że w nas jest.”

 W dniu 11.03.2022 (tj. piątek) na 5 godzinie lekcyjnej w sali 106 odbędzie się

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI.

W zmaganiach konkursowych mogą wziąć udział reprezentanci wszystkich klas naszej szkoły.
W związku z faktem, że Sejm R.P. ustanowił rok 2022 ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO, wskazanym jest, aby uczestnicy przygotowali i przedstawili interpretację jednego wybranego przez siebie tekstu poetyckiego z dorobku literatury właśnie tej epoki.

Chętni mogą się zapisywać u nauczycieli polonistów do dnia 10 marca br.

Jury w składzie: pani Katarzyna Jaworska, pani Agnieszka Suska, pani Anna Porczyk będą oceniać według następujących kryteriów:

  • znajomość tekstu,
  • interpretacja utworu (odpowiednie tempo, intonacja, a także dykcja),
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Najlepsi recytatorzy wezmą udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Zapraszamy.

 

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na projekt logo Kuratorium Oświaty w Łodzi. Projekty należy dostarczać do pani wicedyrektor K. Remisz-Szewczyk. Szczegóły w regulaminie.

 

MISTRZ MOWY POLSKIEJ

SZKOLNY KONKURS Z OKAZJI 

MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

21.02.2022

Zapraszam wszystkich uczniów Zespołu  Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim do udziału w szkolnym konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który w tym roku wypada w czasie ferii zimowych dla naszego województwa.

Konkurs odbędzie się w poniedziałek 21 lutego 2022 r. o godz. 14.00 i będzie miał formę testu online (na platformie Testportal). Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją znajomość zasad poprawności języka ojczystego, a zwycięzca otrzyma nagrodę oraz cząstkową ocenę celującą z języka polskiego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają oceny cząstkowe z języka polskiego zgodnie z zasadami systemu ocenienia. W przypadku oceny niezadowalającej uczestnik może zrezygnować z jej wpisania do e-dziennika.

Podkategorie