Liceum Sztuk Plastycznych w Tomaszowie Maz. wzięło udział w Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych organizowanym już po raz 15.
To jedno z najważniejszych wydarzeń dla szkół artystycznych, bo praca dyplomowa to podsumowanie wieloletniej pracy ucznia i ostatni etap przed dalszą karierą zawodową. Co dwa lata licea plastyczne wystawiają swoje najlepsze prace w różnych specjalizacjach. Biennale jest szansą na pokazanie szerszej publiczności sztuki młodych twórców, poznanie zainteresowań i osiągnięć absolwentów z ponad 18 miast regionu południowo-zachodniego, porównanie szlaków edukacyjnych szkół plastycznych.

W tegorocznej wystawie naszych absolwentów reprezentowały prace Dominiki Zawiślak (2021) ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz oraz Julii Sęk (2021) i Klaudii Stańdo (2020) ze specjalizacji Projektowanie Graficzne.

Obecny rok przyniósł zmiany w formule, dzięki czemu wystawa prac dyplomowych jest dostępna również w przestrzeni cyfrowej.
 
Serdecznie zapraszamy do spaceru po wirtualnej galerii prac absolwentów. 
Poruszanie się po wystawie jest intuicyjne i dostępne na wszystkich urządzeniach, w tym również goglach 3d. Ponad 180 prac można obejrzeć w trzech wirtualnych przestrzeniach.
 
 

Podczas akcji charytatywnej na rzecz Zosi Bigos odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla klas pierwszych i drugich, który zorganizowano w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. I miejsce zdobyły uczennice z klasy 1Fo, na II miejscu uplasowała się reprezentacja klasy 2FoF, a na III miejscu - z klasy 1LSP. Uczniowie odebrali nagrody z rąk pani wicedyrektor Kingi Remisz-Szewczyk oraz pani Martyny Cała, która zorganizowała międzyklasowe zmagania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

W dniu 24.09. w naszej szkole odbył się konkurs w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wzięli w nim udział reprezentanci klas 1 i 2. Konkurs przyjął formę wyścigu, w którym liczyła się nie tylko wiedza, ale też spostrzegawczość i czas. Uczestnicy, aby poprawnie odpowiedzieć na pytania musieli je najpierw odnaleźć kierując się określonymi wskazówkami. Wszyscy świetnie poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami, a wyniki tej rywalizacji poznamy w przyszłym tygodniu.

 

17 września w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbył się wielki finał prestiżowego konkursu dla modelek i modeli THE LOOK OF THE YEAR 2021. Uczestnicy finału wystąpili w kolekcjach znanych i cenionych projektantów mody. Swoje premierowe kolekcje na sezon jesień/zima 2021/2022 zaprezentowali m.in. duet Paprocki & Brzozowski, Mariusz Przybylski, duet MMC, Jarosław Ewert, Natasha Pavluchenko, Claudius Scissor, a także Male Me. Zwycięzcami konkursu zostali Nadia Główczyńska i Kacper Szczypka. Dla nas jednak najwspanialej zaprezentowała się Basia Czajkowska z 4 klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Basiu gratulujemy wspaniałego pokazu i życzymy wielu sukcesów na polu modowym :)

 

Drużyna ZSP 6 zajęła II miejsce w grze miejskiej. W piątek 10 września 2021 r. odbyła się kolejna edycja Gry Miejskiej „Obrona Tomaszowa Mazowieckiego – Wrzesień 1939”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną i celnością (konkurencja strzelecka). Drużyna „Wyspiańskiego” w składzie: Oliwia Balicka, Maja Szeląg, Wiktor Tyrański, Paweł Adamiec zdobyła II miejsce w kategorii szkół Ponadpodstawowych. Opiekunem drużyny był Pan Adam Tataradziński. Uczniom i opiekunowi gratulujemy!

 

W konkursie na projekt wnętrza korytarza przy sali fryzjerskiej brali udział uczniowie klas drugich Liceum Sztuk Plastycznych. Komisja konkursowa przyznała:

- I miejsce dla Mileny Maciak z klasy 2LSP

- II miejsce dla Dominiki Gąsiorek z klasy 2LSP

- III miejsce dla Sylwii Góźdź z klasy 2LSP

Wyróżnienie zdobył duet: Milena Maciak i Vivian Lesiak – klasa 2LSP.

Pierwsze miejsce nagrodzone jest realizacją projektu. Gratulujemy !!!

 

W dniu 20 czerwca 2021 roku na Przystani Miejskiej przy ul. PCK odbyło się podsumowanie konkursu i możliwość prezentacji swojej pasji czy talentu. Z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim nagrodzono uczniów klas technika grafiki i poligrafii cyfrowej:
Martynę Będkowską 3G, Kamila Klimczaka 3G, Amelię Biegun 3G, Aleksandrę Chudy 3G, Wiktorię Staroń 2G, Katarzynę Sobieszek 2GN, Zofię Wardyńską 2GN, Aleksandrę Jarzębską 2G.

 

22 maja 2021 r. został rozstrzygnięty Powiatowy konkurs fotograficzny pt. "Inny punkt widzenia - Wiosna" organizowany przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w tym konkursie: I miejsce, czyli główną nagrodę w postaci roweru otrzymała Julia Żółtowska z klasy 2 FoF, a wyróżnienie zdobyła Agnieszka Karlińska z klasy 2LP.
 
Do konkursu zostało zgłoszonych około 200 prac od 99 uczestników.
Oto wyniki konkursu w kategorii młodzież 13-21 lat: 
I miejsce - Julia Żółtowska - ZSP 6 
II miejsce -Kacper Kszczot - SP 1
III miejsce - Jan Bernacki - SP 1 
Wyróżnienia:
Agnieszka Karlińska - ZSP 6 
Michał Ćwiek - SP 1 
Ewelina Grzywka -2 LO
 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym a w szczególności naszym uczennicom oraz życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej znajdującej się na sali widowiskowej PCAS (ul. Farbiarska 20/24) do końca maja w godzinach 08:00 - 17:00.
 
 
 

Rozstrzygnięcie konkursu na stronę internetową dla branży beauty:

I miejsce
Aleksandra Kłos, kl. II GN
http://server011940.nazwa.pl/klos/
II miejsce
Szymon Soliński, kl. II GN
https://server011940.nazwa.pl/solinski/

Mikołaj Wysmyk, kl. II GN
http://server011940.nazwa.pl/wysmyk/

Zwycięzcy otrzymają oceny celujące z przedmiotu zawodowego oraz pamiątkowe dyplomy.

Dziękuję za udział
Organizator: Monika Sarwińska

14 maja 2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego Zaprojektuj swój świat, nad którym patronat sprawuje Starosta Tomaszowski. Konkurs został zorganizowany przez panią Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która 18 lat temu była jego pomysłodawczynią i od początku zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursowych zmagań.

Podkategorie