👉 29.09.2020r. w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej odbył się wykład o fotografii „Portret kreatywny w plenerze” z cyklu wykładów „Fotografia od kuchni”.

👉 Wykład prowadziła Małgorzata Justyna z Emstudio. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plenerowych, następnie w pracowni komputerowej obrabiali zdjęcia w programie Adobe Photoshop.

👉 Wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu „Inny punkt widzenia”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

 

25. września 2020r., w przededniu Europejskiego Dnia Języków Obcych, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Niemczech i Wielkiej Brytanii dla uczniów klas pierwszych. W konkursie udział wzięło 12 uczniów, po 4 z każdej klasy. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe i zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy ogólnej o w/w krajach, jak również polityki, geografii czy historii. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali książki w formie komiksu oraz informatory o Europie w języku niemieckim. Na zwycięzców czekają szóstki z j. niemieckiego i angielskiego.  
Konkurs przygotowali nauczyciele j. niemieckiego: B. Miszczuk i A. Pełka i nauczyciel j. angielskiego: M. Rybak.

 

Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie Koła Wolontariatu, którego celem jest propagowanie działań charytatywnych i idei wolontariatu poprzez zaprezentowanie w formie wizualnej różnych organizacji proludzkich, prozwierzęcych oraz ekologicznych. Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły – Technikum i Liceum Sztuk Plastycznych.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w formie wystawy na korytarzu szkolnym. Prace konkursowe można przynosić do p. Joanny Mulawy lub p. Joanny Kobyłeckiej do 16 października 2020 r. (piątek).

Zasady konkursu:

  1. Praca ma mieć formę plakatu, format A3.
  2. Dozwolone techniki wykonania: kolaż, rysunek (ołówek, kredki, pastele), praca malarska, praca graficzna wykonana na komputerze (wtedy wymagany jest jej wydruk).
  3. Na plakacie musi się znaleźć dobrze widoczna nazwa organizacji/fundacji/akcji oraz informacje na jej temat – w jakim zakresie działa, kiedy powstała, czy działa lokalnie lub na większym terenie, w jaki sposób można ją wspierać, jak można zostać jej wolontariuszem (jeśli jest taka możliwość).
  4. Wybrane do prac konkursowych organizacje powinny działać na terenie Polski lub być polskimi oddziałami fundacji zagranicznych.
  5. Przy ocenie pracy brane pod uwagę będą: ciekawy pomysł, zgodność z tematem i wytycznymi oraz walory artystyczne i estetyka wykonania.
  6. Prace konkursowe oceni i wyłoni zwycięzców jury w składzie: p. Joanna Mulawa, p. Joanna Kobyłecka, p. Anna Kunka-Kawełczyk, p. Małgorzata Piłat.

 

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Filip Cieślikiewicz, Krystian Wójciak, Marta Sil, Wiktoria Iskierka, Julia Cieślak zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych „Turnieju dla szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”. Gratulujemy!

W dniu 2 marca 2020 odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas drugich i trzecich.

W kategorii klas drugich zwycięzcami zostali:

I miejsce: Szymon Siedlecki kl. 2G

II miejsce: Maciej Michalak kl. 2G

III miejsce: Arkadiusz Nowak kl. 2G

W klasach trzecich zwyciężyli:

I miejsce: Magdalena Kucharska kl. 3LP

II miejsce: Julia Jachimowska kl. 3LP

III miejsce: Ewelina Koch kl. 3G

Gratulujemy!

Film z gali podsumowującej konkurs: https://www.youtube.com/watch?v=vmjO1EaduYU

6 marca 2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego Zaprojektuj swój świat, nad którym patronat sprawują Starosta Tomaszowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurs został zorganizowany przez panią Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która od 17 lat zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursowych zmagań. Uczestnicy drugiego etapu wykonywali prace w jednej  z dwóch kategorii: Projekt stylizacji postaci oraz Projekt malarski inspirowane twórczością patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego, którego  wybór na postać przewodnią tegorocznego konkursu jest związany z obchodami 10-lecia istnienia Liceum Sztuk Plastycznych w Tomaszowie Mazowieckim.

Uczennice w składzie Dorota Mazurek, Wiktoria Staroń oraz Daria Cyniak reprezentowały naszą szkole w VII regionalnym konkursie historycznym Żołnierze Wyklęci. Obudźcie Polskę, który odbył się w Opocznie.

Do konkursu przygotowała uczennice nauczyciel historii - Martyna Rękorajska.

Nad opieką I bezpieczeństwem czuwał nauczyciel języka niemieckiego - Agnieszka Pełka.

W dniu 28 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski dla Szkół Podstawowych „BITWA O WŁOS – JUNIOR” Adresatami konkursu „Bitwa o włos” byli uczniowie 8 klas szkół podstawowych, którzy wykazują zainteresowanie fryzjerstwem, ale i całą sferą Beauty. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stylizacji fryzjerskiej w kategorii: „Warkocze i plecionki na włosach długich”. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut mieli za zadanie wykonać fryzurę, wykazując się kreatywnością, własną inwencją i pomysłowością oraz nowatorstwem rozwiązań w branży fryzjerskiej.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 9 uczniów szkół podstawowych z 6 szkół Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu Tomaszowskiego (Szkoła Podstawowa w Budziszewicach, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białobrzegach, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz., Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz., Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz i Szkoła Podstawowa w Ujeździe).

Oceny prac konkursowych dokonała i zwycięzców wyłoniła komisja w składzie:

Przewodnicząca – pani Agnieszka Ciesielska – właścicielka salonu „PRACOWNIA FRYZUR” w Tomaszowie Maz.

Członek: pani Joanna Kobyłecka – pedagog ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz.,

Członek: pan Sebastian Fajfer – nauczyciel matematyki ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz.,

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Marlena Pękowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białobrzegach.

Wyróżnienie otrzymała: Gabriela Goździk ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

Sponsorami nagród byli Rada Rodziców ZSP nr 6 oraz Inter Vion, a poczęstunku Hurtownia Artykułów Spożywczych „Egro”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, sprzyjającej nabywaniu nowych umiejętności i doświadczeń.

Organizatorkami konkursu były: Kinga Remisz-Szewczyk i Justyna Piątek.

W sprawnym przebiegu konkursu pomogły uczennice klasy I FN (technik usług fryzjerskich), oprawę graficzną zapewniły uczennice klasy III G (technik grafiki i poligrafii cyfrowej), a oprawę fotograficzną uczeń I FoN (technika fotografii i multimediów) pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Dziękujemy uczestnikom, modelom oraz opiekunom za udział i zapraszamy na kolejne edycje.

 

W dniu 20.02.2020 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu DTP. Konkurs był formą pracy z uczniem zdolnym w stosowaniu komputerowego składu tekstu. Komisja konkursowa, przewodniczący komisji Dariusz Bauer oraz członek komisji Wojciech Wojciechowski, wyłoniła zwycięzcę szkolnego konkursu DTP, okazał się nim uczeń Nowak Arkadiusz z klasy II G. 

Gratulujemy!

Organizator: Dariusz Bauer

Podkategorie