joomplu:22774

W dniu 11 stycznia odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie Powiatowego  Konkursu Najpiękniejszy zabytek Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu. Pomysłodawczynią i organizatorką pierwszych trzech edycji była Pani Renata Kasiewicz - nauczycielka historii. Organizatorką tegorocznej IV edycji konkursu była Pani Martyna Rękorajska - również nauczycielka historii.

Uroczystą galę swoją obecnością zaszczycili: Marek Kubiak Członek Zarządu Powiatu, Marzanna Popławska Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Renata Kasiewicz Przewodnicząca Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie Mazowieckim, Emilia Tesz poetka tomaszowska.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  powiatu tomaszowskiego oraz młodzież naszej szkoły. Nawiązywał on do najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny – miasta oraz powiatu tomaszowskiego, a przyświecał mu bardzo szczytny cel – kształtowanie poczucia więzi z miejscem pochodzenia oraz regionalnej i narodowej tożsamości. 

Na konkurs napłynęło 85 prac, które jury konkursowe oceniało w dwóch kategoriach wiekowych:

- szkoły podstawowej i gimnazjalnej,

- uczniów ZSP nr 6

oraz  w dwóch kategoriach tematycznych:

- najlepsza praca artystyczna,

- najlepsza prezentacja multimedialna.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii najlepsza praca artystyczna:

- wśród szkoły podstawowej i gimnazjalnej:

 I miejsce – Sonia Latocha uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim

II miejsce – Liliana Ślifierska uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wiadernie

III miejsce – Marlena Dębowska uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wiadernie

Wyróżnienie – Vivian Lesiak uczennica Szkoły Podstawowej nr 10

Wyróżnienie – Natalia Wawrzyńczyk uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim

- wśród uczniów ZSP nr 6:

I miejsce – Julia Sęk uczennica kl. II LP

II miejsce – Aleksandra Pietruszczak uczennica kl. III LP

III miejsce – Karolina Kapińska uczennica kl. III LP

Wyróżnienie – Wiktoria Rytych uczennica kl. I LP

Wyróżnienie – Karolina Żak uczennica kl. I LP

w kategorii najlepsza prezentacja multimedialna:

- wśród szkoły podstawowej i gimnazjalnej:

I miejsce – Kacper Wójciak uczeń Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim

II miejsce – Lena Przybylska uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce – Mateusz Bąkowski uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

Z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Fałek, Członka Zarządu Powiatu Marka Kubiaka, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Marzanny Popławskiej oraz przewodniczącej jury Martyny Rękorajskiej laureaci odebrali dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody za udział w konkursie fotograficznym ,,Fotografia z Tomaszowem w tle”, którego organizatorami byli: Pani Anna Krasoń – Skibicka, Pani Małgorzata Wojtkiewicz, Pan Dariusz Kubryn.

W konkursie zwyciężyła: Natalia Kowalewska.

Wyróżnienia otrzymali: Paulina Starzyńska, Martyna Mochola, Patryk Gabryszewski, Oliwia Trojak, Zuzanna Osiak, Martyna Ruś, Natalia Stańczyk, Sandra Przybyła, Sandra Kumur, Damian Kaczor.

 Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowała się uczennica naszej szkoły: Aleksandra Żegnałek, która zaśpiewała piosenki: Niebo z moich stron Czerwonych Gitar oraz Powrócisz tu Ireny Santor. Ponadto wszyscy zebrani mieli możliwość zapoznania się z twórczością i wysłuchania utworów lirycznych tomaszowskiej poetki Pani Emilii Tesz, które zaprezentowała sama autorka.

W przygotowaniu uroczystej gali udział wzięli uczniowie: Martyna Mochola, Karol Rospędowski, Aleksandra Żegnałek, Emilia Zawada, Matylda Sierant, Małgorzata Kubryn, Zuzanna Osiak.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Katarzyna Jaworska, Adam Tataradziński, Martyna Rękorajska. Za oprawę fotograficzną odpowiadał Pan Dariusz Kubryn.

{joomplucat:1496 limit=6|columns=3|ordering=random}