joomplu:23209
{joomplucat:1522 limit=6|columns=3|ordering=random}

7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego Zaprojektuj swój świat, nad którym patronat sprawują Starosta Tomaszowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurs został zorganizowany przez panią Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która 16 lat temu była jego pomysłodawczynią i od początku zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursowych zmagań. Uczestnicy drugiego etapu wykonywali prace w jednej z dwóch kategorii: Projekt stylizacji postaci oraz Projekt malarski inspirowane twórczością Pabla Picassa.

W czasie, gdy jurorzy oceniali prace gimnazjalistów, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście obejrzeli, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, program artystyczny dotyczący kubizmu i twórczości Pabla Picasso. Uroczystość rozpoczęła Aleksandra Żegnałek utworem  pt. Malarze. Następnie pani dyrektor Magdalena Fałek powitała zebranych na sali gości, uczestników konkursu i ich opiekunów oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Tegoroczną galę finałową konkursu zaszczycili swoją obecnością: pani Elżbieta Łojszczyk – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, pani Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, pani Marzanna Popławska – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, pani Elżbieta Kudlik – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Maz., pani Jolanta Sobczyk – reprezentująca Wydział Promocji Powiatu Tomaszowskiego, pani Ewa Adamska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Dorota Ignasiak – Dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, pani Katarzyna Wojtaszczyk – reprezentująca Miejskie Centrum Kultury Filia Tkacz, państwo Blandyna i Tadeusz Firuta – przyjaciele szkoły.  

Prowadzący galę uczniowie zaprezentowali historię i główne założenia kubizmu oraz sylwetkę twórczą Pabla Picassa. Pokazane zostały również fragmenty filmów dotyczących dwóch ważnych dział Picassa: Panny z Avinionu oraz Guernica. Wspomniano również o wizycie malarza w Polsce w 1948 roku, a także o ostatniej wystawie jego dzieł w Warszawie. W oczekiwaniu na wyniki obrad jurorów zaprezentowano pokaz body paintingu inspirowanego sztuką Picassa oraz kubizmem, przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Koszulki i makijaże wykonały uczennice klasy 1, 2 i 3 Liceum Plastycznego pod kierunkiem pani Anny Marii Jurewicz. W pokazie, przygotowanym przez panią Magdalenę Czarnecką, wystąpiły uczennice: Carolina Brayshaw, Anna Pałys, Wiktoria Rytych, Amelia Biegun, Marta Kowalczyk, Martyna Ruś, Ewelina Koch, Martyna Wodnicka, Maja Biedrzycka, Ewelina Gałązka oraz Wiktoria Polus. Fryzury modelek wykonały uczennice, kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich, pod kierunkiem pań: Eweliny Grałek i Justyny Piątek.

Oprócz wymienionych nauczycieli w przygotowaniu uroczystości udział wzięli: pomoc w organizacji konkursu - pani Bożena Adamiec, scenariusz i przygotowanie gali finałowej - pani Agnieszka Suska, prezentacja multimedialna - pani Joanna Mulawa, oprawa graficzna - pani Krystyna Urbanowicz-Dudek i pani Małgorzata Piłat, oprawa dźwiękowa oraz muzyczna - pan Adam Tataradziński, oprawa multimedialna oraz fotograficzna - pan Sebastian Fajfer oraz pan Dariusz Kubryn. Uroczystość poprowadzili Martyna Mochola oraz Karol Rospędowski.

Wyniki konkursu:

Jury konkursowe w składzie:

  1. mgr Anna Maria Jurewicz – przewodnicząca
  2. mgr Karolina Ageena – członek
  3. mgr inż. Kamila Mosiężnik – członek

oceniło prace wykonane w I-szym i II-im etapie i na tej podstawie wyłoniło następujących laureatów:

- w kategorii projekt stylizacji postaci:

I miejsce: Weronika Norwińska - Gimnazjum  w Popielawach

II miejsce: Maria Birska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce: Maja Galicka - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim

wyróżnienia:

Maja Lubicka - Szkoła Podstawowa w Osiedlu Niewiadów

Julita Szczur - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

Pamela Wojtaszek - Zespół Szkół w Wiadernie

- w kategorii projekt malarski

I miejsce: Julia Wegner - Szkoła Podstawowa w Rokicinach

II miejsce: Sonia Latocha - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce: Małgorzata Kozakowska - Szkoła Podstawowa w Osiedlu Niewiadów

wyróżnienia:

Kinga Lipińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

Urszula Owczarek -  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Cezary Zbiciak - Szkoła Podstawowa w Ujeździe

Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy!