W dniu 12 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski  o Puchar Starosty Tomaszowskiego, nad którym patronat objęli: Starosta Tomaszowski pan Mariusz Węgrzynowski i Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pan Marcin Witko. Gośćmi konkursu byli: pani Beata Stańczyk Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, pan Jerzy Kowalczyk Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego, pani  Dominika Wójtowicz-Ciupińska współwłaściciel firmy „Uni-Fryz”, pani Aneta Bolewicka koordynator do spraw personalnych i administracji INTER-VION, pan Sergiusz Wójtowicz  dyrektor Centrum Dystrybucji INTER -VION w Tomaszowie Mazowieckim, pani Ewa Adamska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Karolina Henig – przedstawicielka Ochotniczego Hufca Pracy.

Patronat medialny sprawowali: Tomaszowski Informator Tygodniowy, Portal społecznościowy Nasz Tomaszów,  Radio Fama i Portal – Format 3A. Natomiast instytucjami wspierającymi wydarzenie były: Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim i Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Adresatami konkursu „Bitwa o włos” byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale także zainteresowanie i ogromna pasja. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stylizacji fryzjerskiej zgodnej z hasłem: „W ślad za Antoinem – Kobieta XXI wieku…”. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut mieli za zadanie wykonać fryzurę, wykazując się kreatywnością, własną inwencją i pomysłowością oraz nowatorstwem rozwiązań w branży fryzjerskiej.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 18 młodych fryzjerów z 9 szkół uczących w zawodzie fryzjera i technika usług fryzjerskich: dwie szkoły z Końskich, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Rawy Mazowieckiej, Skarżyska - Kamiennej i Tomaszowa Mazowieckiego.

Oceny prac konkursowych dokonała i zwycięzców wyłoniła komisja w składzie:

Przewodniczący – pan Ireneusz Harbuz  – Dyrektor Federacji CMC Poland, Manager Kadry Polski Fryzjerów CMC Poland, edukator z 25- letnim doświadczeniem  w branży fryzjerskiej,

Członek:  pani Dominika Wójtowicz-Ciupińska – współwłaściciel firmy „Uni-Fryz”,

Członek: pan Jarzy Kowalczyk – Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Wiktoria Polus z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa i statuetka ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego oraz Hurtownię Fryzjersko – Kosmetyczną „UNI-FRYZ”.

II miejsce – Amelia Flasińska z Zespołu Szkół Samochodowo – Usługowych imienia Władysława "Oseta" Wasilewskiego w Skarżysku- Kamiennej, nagroda rzeczowa ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych oraz Hurtownię Fryzjersko – Kosmetyczna „UNI-FRYZ”.

III miejsce – Klaudia Drużdż z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa ufundowana przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim oraz Hurtownia Fryzjersko – Kosmetyczną „UNI-FRYZ”.

Wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Bryś z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 imienia Marii Dąbrowskiej w Sieradzu.

Prestiżową nagrodę – Nagrodę Publiczności zdobyła Aleksandra Bryś z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 imienia Marii Dąbrowskiej w Sieradzu.

Statuetkę, dyplomy i upominki laureatom wręczyli: pani Dyrektor Magdalena Fałek, pani Beata Stańczyk, pan Sergiusz Wójtowicz, jury konkursowe oraz organizatorki.

Sponsorami nagród byli również: Prospektor, Hurtownie Fryzjerskie: "Euro-Fryz”, „Kaskada”, "Uni – Fryz’’, F.H.U. Kulfon, Inter Vion, Hurtownia Artykułów Spożywczych „Egro”, Piekarnia „Starzyce”, F.H.U. „Jarkpol”, Apteki i Drogerie Tomaszowskie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowali się: Karolina Zalewska – uczennica Liceum Sztuk Plastycznych w piosence „Walizka” oraz Karolina Brayshaw – uczennica Liceum Plastycznego w piosence „New York, New York”. Ponadto zebrani mogli spotkać się z laureatem nagrody : Osobowość roku 2018 - panem Ireneuszem Harbuzem.

Miłym akcentem uroczystości był także występ taneczny uczennic naszej szkoły, które swoje umiejętności zaprezentowały w tańcach z lat trzydziestych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dwudziestego wieku oraz w tańcach współczesnych.

Organizatorkami konkursu były: Justyna Piątek i Kinga Remisz-Szewczyk.

W przygotowaniu uroczystej gali udział wzięli uczniowie: Martyna Mochola, Karol Rospędowski, Karolina Zalewska, Karolina Brayshaw, Oliwia Staszek, Pola Rybak, Karolina Wójciak, Aleksandra Dziuba, Kacper Groń.