9 grudnia 2013 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego  w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie młodzieży ze słynnym fotografem -  Kamilem Szkopikiem, absolwentem szkoły, który od kilku lat wraz z rodziną mieszka w Wielkiej Brytanii. Kamil Szkopik zajmuje się fotografią mody, jego zdjęcie, jako drugiego Polaka, znajduje się w Narodowej Galerii Portretu w Londynie, jednej z najbardziej prestiżowych wystaw fotografii portretowej na świecie. Prace jego zamieszczane są na łamach tak znaczących czasopism jak Vogue. Kamil Szkopik otrzymuje także propozycje współpracy od znanych projektantów.

Do rodzinnego Tomaszowa przyjechał na zaproszenie szkoły, aby wziąć udział w uroczystościach otwarcia hali sportowej oraz nadania szkole imienia. Na prośbę znajomej,  nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Jończyk, w przededniu uroczystości spotkał się z młodzieżą ZSP nr 6. W spotkaniu z nietuzinkowym artystą wzięli udział uczniowie Liceum Plastycznego oraz Technikum nr 5, kształcącym w zawodach: fototechnik oraz technik cyfrowych procesów graficznych. Spotkanie składało się z dwóch części. Młodzież najpierw wysłuchała informacji na temat twórczości fotografa, jego pasji, zainteresowań oraz warsztatu pracy. Następnie uczniowie mieli możliwość porozmawiania na temat własnych doświadczeń fotograficznych, zaprezentowania swojego portfolio oraz skorzystania z pomocy i wskazówek słynnego fotografa.

Spotkanie z artystą cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony młodzieży, a gość chętnie odpowiadał na liczne pytania. W przyszłości planowane jest zorganizowanie warsztatów fotograficznych, w czasie których powstanie wspólny projekt fotograficzny. 

kamil szkopik 20131213 1584136296Zapraszamy do galerii:

Spotkanie z Kamilem Szkopikiem