1.Jaki profil, kierunek w szkole kończyłyście? 

 

Iza:  Liceum Plastyczne o kierunku dekoracja wnętrz

Agata:  Liceum Plastyczne o kierunku reklama wizualna

Jagoda:  Ja również Liceum Plastyczne o kierunku reklama wizualna

 

2.W jakich dodatkowych zajęciach i projektach w szkole mogłyście brać udział?

 

Iza:  Nasze Liceum Plastyczne oferowało nam wiele zajęć dodatkowych, które pomagały się nam rozwijać. Szkoła przygotowała cykl kursów umożliwiających naukę obsługi programów graficznych między innymi AutoCad i Photoshop. Po zakończeniu kursów otrzymałyśmy certyfikaty, które ułatwią nam rozwój zawodowy, a nabyte umiejętności bardzo przydają się na studiach. Miałyśmy również możliwość uczestniczyć w zajęciach z języków obcych: angielski zawodowy i lekcje z native speakerem. Dodatkową frajdę przyniosły nam plenery w Orońsku organizowane przez naszą szkołę. Ten czas wspominamy szczególnie miło. Równie rozwijające były warsztaty graffiti. Cieszymy się, że miałyśmy możliwość zetknięcia się z tą formą sztuki. Szkoła zaoferowała nam także cykl spotkań poświęconych fotografii, które przygotowały nas do dalszej edukacji.

 

3.Jakie perspektywy dało wam wykształcenie w szkole?

 

Agata: Liceum przygotowało nas do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne. Dzięki edukacji w Liceum Plastycznym miałyśmy styczność z życiem artystycznym w naszej okolicy. Brałyśmy udział w wystawach i imprezach kulturalnych na terenie miasta i w okolicy. Zawarłyśmy wiele znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

 

4.Jaki kierunek studiujecie obecnie?

 

Iza:  Wszystkie studiujemy w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ja na kierunku - Tkanina

Agata:  Grafika i Malarstwo

Jagoda:  Ja również Grafikę i Malarstwo

 

5.Jakie macie plany na przyszłość?

 

Agata:  Chcę wyjechać do Norwegii i otworzyć kawiarnię artystyczną, opcją awaryjną jest podjęcie pracy w branży reklamowej na terenie Polski, jednocześnie planuję rozwijać się jako niezależna artystka.

Jagoda:  Fascynuje mnie zarówno żeglarstwo jak i sztuka, więc planuję dalszy mój rozwój w tych dziedzinach

Iza:  Chciałabym projektować dodatki do wnętrz i otworzyć własną firmę lub podjąć pracę w tej branży, chciałabym wygrywać wszystkie konkursy.

 

wywiad 20150330 1276284061