30 listopada w Wyspiańskim przebiegł pod znakiem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję by zakosztować andrzejkowej tradycji i poznać co przyniesie im przyszłość. We wróżki zamieniły się uczennice klasy 1Fo, które przygotowały m.in. balony i ciasteczka z wróżbami, serduszka z imionami, magiczne kubeczki, lanie wosku i wróżby z kart. Zabawy andrzejkowe były połączone z kiermaszem różności gastronomicznych, który prowadzili rodzice i uczniowie klasy 3FoF. Akcję koordynowały: J. Kobyłecka, J. Goździk, A. Porczyk i K. Zbrożek. Fotorelację wykonali uczniowie klasy 3FoF.

Społeczność szkolna ZSP nr 6 włączyła się w akcję zbiórki środków na rzecz Fundacji Miasto Kotów - organizacji prozwierzęcej, której celem działania jest niesienie pomocy zwierzętom, poprawa warunków ich bytowania oraz walka z bezdomnością.

Podsumowaliśmy zbiórkę materiałów miękkich i pieniędzy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim. Za środki przekazane przez uczniów zakupiono karmę suchą i mokrą. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska :)

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem kolejnego kiermaszu charytatywnego zorganizowanego by pozyskać środki dla osoby w trudnej sytuacji. Społeczność szkolna nie zawiodła i tym razem. Podczas przerw sprzedawano różne potrawy, słodycze i napoje. Chętni mieli możliwość skorzystania z sesji zdjęciowej z gadżetami. Kiermasz prowadzili uczniowie z klasy 4FoF (grupa fryzjerska) we współpracy z koleżankami z klasy z zawodu technik fotografii i multimediów oraz pracownikami szkoły. Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały potrawy oraz wszystkim kupującym.

Fotobudka: Ewelina Olszewska, Julia Kowalewska, Julia Darmosz, Zuzanna Pawliszyn.

28 września odbył się kiermasz charytatywny podsumowujący akcję "Wyspiański dla Bartoszka", którą zorganizowano by pozyskać środki na leczenie 1,5 rocznego chłopczyka chorego na SMA. Uczniowie i pracownicy szkoły chętnie kupowali różne smakołyki, które przygotowali uczniowie z klasy 4FoN oraz nauczyciele. Podczas kiermaszu sprzedawano także kubki z grafiką i bawełniane torby z nadrukiem, które na potrzeby kiermaszu wykonały uczennice z klasy 4GN pod kierunkiem pana J. Maciejka. Akcję prowadzili uczniowie z klas: 4FoN, 4GN, 4LSP oraz nauczyciele: J. Kobyłecka, M. Cała, A. Porczyk, K. Zbrożek, S. Fajfer, J. Maciejek. Fotorelacja: Wiktor Tyrański z klasy 4FoN. Szczególne podziękowania ślemy do pani B. Adamskiej za przygotowanie ponad setki pysznych pierogów.

Chłopca można wesprzeć poprzez wpłatę

➡ https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrasik

Dziękujemy wszystkim kupującym! Dzięki Wam podczas kiermaszu udało się uzbierać ponad 2000 zł, a nie zostały jeszcze zliczone pieniądze wrzucone do puszki podczas kwesty.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie kl. III G - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych przygotowali kartki z życzeniami, które zostaną przekazane dzieciom z Ukrainy.
Nauczyciel: Monika Sarwińska

Dostarczyliśmy na miejsce zbiórki karmę dla zwierząt zakupioną za pieniądze zebrane podczas kwietniowego kiermaszu charytatywnego. Najbliższym transportem humanitarnym karma zostanie dostarczona w okolice Kijowa. Dziękujemy za zaangażowanie!

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 28.04.2022 odbył się kiermasz żywności, który zorganizowano by pozyskać pieniądze na zakup karmy dla zwierząt z Ukrainy.

09 marca odbył się kiermasz jedzenia w ramach akcji wolontariatowej "Kampania Walki z Głodem" zorganizowanej by pozyskać pieniądze dla ucznia naszej szkoły, który znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. W menu znalazły się gofry, naleśniki, ciasto, drożdżówki, tosty, kanapki, pizza oraz zupa z grzankami. Akcję prowadzili uczniowie z klas 1F, 1Fo, 3FN pod kierunkiem opiekunów PCK, SU i Szkolnego Koła Wolontariatu.

Przekazaliśmy dary zbierane przez społeczność szkolną na rzecz Ukrainy. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za okazane serce.