Właśnie otrzymaliśmy informację z oficjalną kwotą zebraną przez wolontariuszy ZSP 6. W tym roku na ulicach naszego miasta kwestowało 19 uczniów naszej szkoły. Wspólnie udało im się zebrać 9.499,21 zł. Do tej kwoty należy dodać ponad 3 tysiące zł, które Patryk Pigulski – uczeń 4G zebrał podczas licytacji autografu oraz rysunku Papcia Chmiela. Patryk stworzył również wirtualną puszkę, tzw. e-Skarbonkę WOŚP, do której zebrał 916 zł. Tak więc ostatecznie zebraliśmy 13.465,21 zł !!! Radość tym większa ponieważ udało nam się pobić zeszłoroczną sumę.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej pięknej kwoty.

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w 29. Finale WOŚP pod hasłem "Finał z głową". W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji wypisywania życzeń na kartkach świątecznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!” Fundacji Dbam o Mój Z@sięg.

Przekazaliśmy pieniądze i materiały miękkie na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz. W tegorocznej edycji akcji wzięli udział uczniowie z klas: 1LSP, 1FoF, 1G, 2LSP, 2FoF, 2FoN, 2GN, 2FN, 3LP, 3FoF, 3G, 4LP, 4FoF, 4G oraz pracownicy szkoły. Wspólnie zebraliśmy 840 zł i cztery duże worki materiałów miękkich. Dziękujemy!

Uczennice i żeńska część kadry naszej szkoły wzięły udział w akcji #DzienSzpilek, która jest formą pomocy dla dzieci z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. Za każde zdjęcie w szpilkach opublikowane na Facebooku lub Instagramie, spełniające wymogi regulaminu, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzyma pieniądze na rzecz pacjentów ze szpitala. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nierefundowanych leków, nowoczesnego sprzętu medycznego, sfinansowanie terapii, rehabilitacji oraz wsparcie psychologiczne dla małych pacjentów i ich rodzin.

Zdjęcia wykonali uczniowie kształcący się w zawodzie technik fotografii i multimediów pod kierunkiem nauczycieli p. Joanny Goździk i p. Dariusza Kubryna.

Plastikowe korki zbierane w szkole przekazaliśmy dziś mamie chorego Krzysia. Akcja znów ruszy od września. Zapraszamy do udziału!

W dniu 04.03.2020 r. uczennice klasy 1 FN oraz kl.1 FoF wykonywały stylizacje fryzjerskie: warkocze, loki oraz kolorowe fryzury przedszkolakom z Przedszkola Nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim. Sprawiło to ogromną radość dzieciom, jak również młodzieży naszej szkoły. Uczennice ZSP nr 6 mogły wykazać się swoimi umiejętnościami oraz doświadczyć jak wygląda praca z takimi małymi dziećmi. Młodzież miała okazję by poznać pracę fryzjerską na innej grupie wiekowej.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się dzięki inicjatywie nauczyciela przedmiotów zawodowych – p. Justyny Piątek.

Odebraliśmy podziękowanie za nasz udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wolontariuszkom, które zbierały pieniądze do puszek i kwestowały na stoisku fryzjerskim przygotowanym przez naszą szkołę:

- zbiórka pieniędzy do puszek: Klaudia Matusiak (1FN), Karina Nowak (1FN), Ramona Jagodzińska (1FoN), Martyna Mochola (2FoF), Paulina Starzyńska (2FoF), Dominika Woźniak (2FoF), Wiktoria Polus (3FoF), Magdalena Gierach (4FoG), Julita Jończyk (4FoG), Aleksandra Przybyłek (4FoG).

- stylizacje fryzjerskie dzieci: Wiktoria Bąkiewicz (1FN), Patrycja Bednarska (1FN), Zuzanna Kołkiewicz (1FN), Paulina Ogłuszka (1FN), Marta Pełka (1FN), Paulina Senyk (1FN), Aleksandra Tasarska (1FN), Oliwia Wiśnik (1FN), Ada Waszczyk (1FN), Klaudia Łaska (1FoF), Julia Niemiec (1FoF), Wiktoria Szustakowska (1FoF), Aleksandra Grad (2FoF), Wiktoria Woś (2FoF), Klaudia Drużdż (3FoF), Martyna Ruś (3FoF).