Z inicjatywy uczniów w naszej szkole został zorganizowany kiermasz charytatywny, podczas którego sprzedawano słodkie wypieki, tosty, zupę i własnoręcznie przyrządzane soki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczono na potrzeby leczenia uczennicy naszej szkoły, która zmaga się z chorobą przewlekłą. Organizatorami kiermaszu byli uczniowie z klas: 2FoF, 3GN, 3FoF, 3LSP oraz nauczyciele: J. Kobyłecka, J. Piątek i A. Porczyk.

Zakończyliśmy akcję zbiórki na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz. Kwota 1 165 zł wpłynęła już na konto schroniska. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom: koordynator akcji Joanna Kobyłecka.

Schronisko można wspomóc adoptując zwierzaki:

oraz http://www.schroniskotomaszow.pl/kociaki/

Z końcem października zakończyliśmy zbiórkę kasztanów by pozyskać pieniądze na sfinansowanie terapii genowej dla Zosi Bigos. Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję!

W niedzielę 10 października odbył się Festyn Charytatywny na rzecz Zosi Bigos, którego organizatorami byli Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz. W organizację festynu mocno zaangażowali się rodzice naszej szkoły, którzy przygotowali słodkie wypieki oraz pozyskali sponsorów różnych voucherów i wielu atrakcji na to niedzielne popołudnie. W programie znalazły się m.in. zaplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie włosów sprejami, malowanie dziecięcych buź, tatuaże henną, kiermasz ceramik i kolorowych koszulek, za wykonanie których odpowiadali uczniowie naszej szkoły. Koordynacją pracy młodzieży podczas festynu zajmowały się panie J. Piątek i J. Kobyłecka.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Maz., którzy zaangażowali się w organizację festynu dla Zosi.

Dziękujemy p. Bożenie Adamskiej, p. Renacie Buczyńskiej, p. Jackowi Czapnikowi, p. Elżbiecie Gabryszewskiej, p. Edycie Jaworskiej, p. Sylwii Trojak, p. Izabeli Twardowskiej, p. Agnieszce i p. Wiesławowi Wydrom, którzy byli bezpośrednimi organizatorami festynu.

Dzięki Państwa wsparciu i pracy przedsięwzięcie odniosło sukces i mogliśmy dołożyć kolejną cegiełkę do zbiórki pieniędzy na leczenie małej Zosi. Podczas festynu udało się zebrać 18 583,40 zł.

Oprawa fotograficzna: Maria Adamska, Zuzanna Urbaszek, Paweł Adamiec.

Zapraszamy na festyn charytatywny na rzecz Zosi Bigos. W programie m.in. kiermasz ceramik uczniów LSP oraz zaplatanie warkoczyków, malowanie dziecięcych buź, plenerowe sesje fotograficzne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

W dniu 24.09.21r. w MCK "Tkacz" odbyło się oficjalne podsumowanie 29. Finału WOŚP, podczas którego odebraliśmy podziękowanie za zaangażowanie w przeprowadzenie ostatniego finału. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim 19 wolontariuszom, którzy podczas kwesty, zbiórek wirtualnych i licytacji zebrali ponad 13 tys. złotych. Z ramienia szkoły koordynatorkami wolontariuszy były panie Małgorzata Jończyk i Kinga Remisz-Szewczyk.

Z okazji Światowego Dnia Jabłka w naszej szkole zorganizowano akcję charytatywną na rzecz Zosi Bigos. Odbył się kiermasz potraw z jabłkami oraz kwesta pieniężna. W trakcie akcji uczniowie, pod kierunkiem pana Dariusza Kubryna, wykonywali zdjęcia z symbolicznym jabłkiem. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie jabłkowych smakołyków, wszystkim darczyńcom za wsparcie, a wolontariuszkom z klasy 3FN za pomoc podczas kiermaszu. Akcję koordynowały panie Martyna Cała i Joanna Kobyłecka. Oprawa fotograficzna: Weronika Hamera i Kacper Groń.

Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Maz. za przekazanie 1000 zł z funduszu rady na leczenie Zosi Bigos. Decyzję podjęto 22.09.21 r. podczas spotkania Rady Rodziców z Dyrektorem szkoły.

Przekazaliśmy korki w ramach akcji zorganizowanej na rzecz 3-miesięcznej Zosi Bigos, która cierpi na SMA i wymaga kosztownego leczenia. Zbiórka korków nadal trwa. Zapraszamy do udziału w akcji - pojemnik na korki znajduje się przed wejściem głównym do naszej szkoły.