W dniu 04.03.2020 r. uczennice klasy 1 FN oraz kl.1 FoF wykonywały stylizacje fryzjerskie: warkocze, loki oraz kolorowe fryzury przedszkolakom z Przedszkola Nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim. Sprawiło to ogromną radość dzieciom, jak również młodzieży naszej szkoły. Uczennice ZSP nr 6 mogły wykazać się swoimi umiejętnościami oraz doświadczyć jak wygląda praca z takimi małymi dziećmi. Młodzież miała okazję by poznać pracę fryzjerską na innej grupie wiekowej.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się dzięki inicjatywie nauczyciela przedmiotów zawodowych – p. Justyny Piątek.

Odebraliśmy podziękowanie za nasz udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wolontariuszkom, które zbierały pieniądze do puszek i kwestowały na stoisku fryzjerskim przygotowanym przez naszą szkołę:

- zbiórka pieniędzy do puszek: Klaudia Matusiak (1FN), Karina Nowak (1FN), Ramona Jagodzińska (1FoN), Martyna Mochola (2FoF), Paulina Starzyńska (2FoF), Dominika Woźniak (2FoF), Wiktoria Polus (3FoF), Magdalena Gierach (4FoG), Julita Jończyk (4FoG), Aleksandra Przybyłek (4FoG).

- stylizacje fryzjerskie dzieci: Wiktoria Bąkiewicz (1FN), Patrycja Bednarska (1FN), Zuzanna Kołkiewicz (1FN), Paulina Ogłuszka (1FN), Marta Pełka (1FN), Paulina Senyk (1FN), Aleksandra Tasarska (1FN), Oliwia Wiśnik (1FN), Ada Waszczyk (1FN), Klaudia Łaska (1FoF), Julia Niemiec (1FoF), Wiktoria Szustakowska (1FoF), Aleksandra Grad (2FoF), Wiktoria Woś (2FoF), Klaudia Drużdż (3FoF), Martyna Ruś (3FoF).

We wtorek 25.02.2020 r. uczennice klasy 1FN: Dominika Krotosz, Aleksandra Tasarska, Patrycja Bednarska oraz Natalia Ziółkowska z kl. 3FoF wspólnie z p. Justyną Piątek obcięły kolejne włosy w ramach akcji „Daj włos” Fundacji Rak’n’Roll. Głównym celem tej akcji jest wsparcie osób po chemioterapii poprzez przekazanie włosów na tworzenie peruk. Zachęcamy i zapraszamy do pracowni fryzjerskiej w naszej szkole na strzyżenia i oddawanie włosów na Fundację Rak’n’Roll. Bardzo dziękuję za poświęcony czas oraz zaangażowanie uczennic. Dzięki ich pomocy wykonaliśmy jeszcze strzyżenie włosów mamy dziewczynki oddającej włosy na Fundacje Rak’n’Roll.

W poniedziałek 24.02.2020r. dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Luboszewach zaszczycili swoją obecnością uczniów grupy fryzjerskiej z klasy 3FoF, którzy przy pomocy p. Justyny Piątek mogli wykonać strzyżenia oraz stylizacje zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Uczniowie sprawili ogromną radość dzieciom a sami mieli możliwość pogłębiania swoich umiejętności od strony praktycznej. Bardzo dziękuję za owocną pracę uczniom: Klaudii Drużdż, Aleksandrze Dziubie, Norbertowi Milewskiemu oraz za pomoc uczennicom - Wiktorii Bednarskiej oraz Zuzannie Kołkiewicz z kl. 1FN.

W każdą sobotę uczniowie naszej szkoły biorą udział w spacerach z podopiecznymi schroniska dla zwierząt.

11 lutego grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej, które zorganizowano w ramach Akcji Pola Nadziei z okazji Światowego Dnia Chorego.

W piątek 31.01.2020 r. uczennice klasy I FN: Zuzanna Grzelczak oraz Aleksandra Wróblewska oddały włosy w ramach akcji „Daj włos!” Fundacji Rak’n’Roll. Głównym celem tej akcji jest wsparcie osób po chemioterapii poprzez przekazanie włosów na tworzenie peruk. Zachęcamy i zapraszamy do pracowni fryzjerskiej w naszej szkole na strzyżenia i oddawanie włosów na Fundację Rak’n’Roll.