We wtorek, 25.02. uczniowie klas 1GN, 1LSP oraz 1FN mieli okazję wybrać się do Łodzi do Teatru Powszechnego na spektakl pt. Szalone Nożyczki. Młodzież brała aktywny udział w tym interaktywnym przedstawieniu wpływając tym samym na jego zakończenie. Dziękujemy za świetną zabawę!

Uczniowie biorący aktywny udział w życiu klasy i szkoły oraz zaangażowani w działalność wolontariatową wzięli udział w wycieczce na Arenę Lodową w Tomaszowie Maz.

Dnia 12 listopada 2019 roku grupa 68 uczniów z klas 1 FoF, 1 G oraz 2 G uczestniczyła w wycieczce do Teatru Powszechnego w Łodzi. Młodzież naszej szkoły obejrzała spektakl "Impreza", zrealizowany w ramach autorskiego cyklu "Dziecko w sytuacji". Tytułowa Impreza porusza sprawy ważne dla młodych ludzi, często będące tematem tabu, o których nie zawsze potrafią oni rozmawiać, czerpiąc odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości z niepewnych źródeł. Po spektaklu młodzież wzięła udział w warsztatach, będących integralną częścią przedstawienia. Warsztaty były poświęcone seksualności człowieka oraz związanym z nią aspektom psychiki ludzkiej - poczuciem bliskości, bezpieczeństwa, odpowiedzialnością, przyjaźnią. Autorzy warsztatów wspólnie z młodzieżą zastanawiali się nad problemami na które napotykają młodzi ludzie, jak rozmawiać o nich z najbliższymi oraz o zaufaniu do przyjaciół i rodziny. Młodzież, w tym również uczniowie z naszej szkoły, bardzo spontanicznie i z zaangażowaniem włączyła się w dyskusję. Organizatorami wyjazdu do teatru były Panie Małgorzata Piłat oraz Agnieszka Pełka. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali nauczyciele: p. Bożena Adamiec, p. Małgorzata Jończyk oraz p. Justyna Piątek.

Dnia 3 października odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas: III LP, III G, III FoF, II FoF oraz IV FoG. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która zrobiła ogromne wrażenie na uczniach. Następnie podziwialiśmy panoramę miasta Wrocławia z 49. piętra wieży Sky Tower. Kolejnym punktem programu wycieczki było wrocławskie zoo i afrykarium. Na koniec zwiedzaliśmy starówkę we Wrocławiu. Podziwialiśmy piękne kamienice i rynek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Tomaszowa.
Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klas trzecich: p. Bożena Adamiec, p. Joanna Kobyłecka i p. Barbara Miszczuk.
 

 

27 września 2019 r. 15 uczniów klasy IG w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczestniczyło w Warsztatach Ważnej Wagi w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, które powstało w 1993 r. w zabytkowej willi Henryka Grohmana, łódzkiego fabrykanta i mecenasa sztuki i polskiej kultury.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia muzeum kolekcjonującego współczesną polską sztukę książki oraz urządzenia z epoki Gutenberga.

Wykład na temat podstaw typografii poprowadził dr Maciej Jabłoński z Politechniki Łódzkiej, z Instytutu Architektury Tekstyliów.

Uczniowie doświadczyli fizycznej i metafizycznej wagi słowa NIEPODLEGŁA, składając je, ważąc i drukując.

Udział w warsztatach był ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum, którzy interesują się światem druku.

Organizatorem wyjazdu była p. mgr Małgorzata Piłat.

Opiekunem była p. mgr sztuki  Irena Laszczyk.

 

W dniu 20 września br. 43 uczniów ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. w  zawodzie technik usług fryzjerskich wzięło udział w III edycji Międzynarodowych Targów Fryzjersko-Kosmetycznych „Beauty Days” w PTAK EXPO WARSAW w Nadarzynie. Targi te to największa impreza dotycząca urody w Polsce. W jednym miejscu spotkało się ponad 400 Wystawców z 15 krajów! Targi były wspaniałą okazją do skorzystania z bezpłatnych zabiegów i zasięgnięcia porad ekspertów w dziedzinie kosmetyki i fryzjerstwa oraz dokonania zakupów w promocyjnych cenach. Udział w imprezie był ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum, którzy interesują się nowinkami z branży fryzjerskiej, a także bardzo pokrewną branżą kosmetyczną. Był wspaniałą okazją do poznania „jutrzejszych” trendów z bliska i zainspirowania się nowymi pomysłami. Organizatorem wyjazdu była p. Kinga Remisz – Szewczyk, opiekunami p. Ewelina Grałek i p. Justyna Piątek.

 

 

25 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły ruszyli Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Miejscem zwiedzania był obóz koncentracyjny, a od 1942 r. ośrodek nazistowskiego planu wymordowania ludności żydowskiej - Auschwitz-Birkenau. Uczniowie zobaczyli miejsce symbolu terroru i ludobójstwa dla świata. Wchodząc na teren obozu przez bramę z umiejscowionym nad nią napisem "Arbeit macht frei" - "Praca czyni wolnym" poznaliśmy historię cierpienia milionów istnień ludzkich. Ból, głód, eksperymenty medyczne, niekończąca się praca, rozłąka, tortury, śmierć pozwala odnieść wrażenie, że kilka lat piekło było umiejscowione w tym miejscu, w Oświęcimiu. 

Organizatorem wycieczki była p. Martyna Rękorajska - nauczyciel historii. 

Opiekunami byli: p. Barbara Miszczuk, p. Justyna Piątek oraz p. Dariusz Bauer. 

 

16 września 2019 r. uczniowie klas 4 liceum i technikum naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce patriotycznej Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. 
Uczniowie udali się do Warszawy, by zobaczyć Muzeum Historii Żydów Polskich.
Po wykładzie w Muzeum, uczniowie udali się na Stare Miasto I Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyli wspaniałe kamienice i wysłuchali ciekawych historii z życia warszawiaków. 
Kolejnym punktem były Łazienki Królewskie, gdzie uczniowie mogli podziwiać letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Dla uczniów była to chwila odpoczynku na łonie przyrody.
Organizatorem wycieczki była p. Martyna Rękorajska - nauczyciel historii. Opiekunami byli: p. Justyna Jura, p. Małgorzata Piłat, p. Wojciech Wojciechowski oraz p. Adam Tataradziński. 
 

1.04.2019r. po długiej, ale ciekawej podróży dotarliśmy do hotelu Posejdon Palace w miejscowości Leptokaria w Grecji, gdzie spędziliśmy prawie dwa tygodnie. Staże zawodowe w Grecji rozpoczęliśmy szkoleniem z zakresu bhp. Następnego dnia wdrażaliśmy się do obowiązków zawodowych w salonie męskim Lux Barber Shop, gdzie poznaliśmy nowe techniki strzyżenia męskiego. Obserwowaliśmy pracę fachowców w tej dziedzinie, którzy pokazywali i omawiali sprzęt fryzjerski oraz wzięliśmy czynny udział w pracy swoich mentorów. W następnych dniach, pod okiem profesjonalnej greckiej fryzjerki, doskonaliliśmy swoje umiejętności i zainteresowania fryzjerskie. Odwiedziliśmy także typowy grecki salon fryzjerski damsko – męski w miejscowości Platamonas, co pozwoliło nam zapoznać się ze specyfiką pracy salonów fryzjerskich w Grecji. Nasz pobyt oprócz nauki i doskonalenia umiejętności zawodowych uatrakcyjniony był licznymi wycieczkami: wyjazd na Meteory, zwiedzania wyspy Skiatos, rejs statkiem po morzu Egejskim, zwiedzanie Saloników itp.

Zachęcamy wszystkich ciekawych świata do nauki w zawodzie "technik usług fryzjerskich", bo to właśnie dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w stażach zawodowych w Grecji, które w całości były sfinansowane z unijnych funduszy europejskich.

 

19 marca 2019r. młodzież z Wyspiańskiego uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie w Muzeum Narodowym w Krakowie wystaw pt. Wyspiański oraz Wyspiański. Nieznany. Po wystawach dotyczących prac patrona naszej szkoły oprowadziła nas pani Danuta Godyń – kurator wystawy. Przed zwiedzaniem wystawy mogliśmy obejrzeć wnętrze Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie, którego wystrój i meble zaprojektował Stanisław Wyspiański. Na zakończenie wycieczki odbyliśmy spacer po Starym Rynku, gdzie oglądaliśmy wnętrze Bazyliki św. Franciszka oraz Kościoła Mariackiego.