Uczniowie klas 1LSP, 2FN oraz 2FoF wraz z wychowawcami przesyłają pozdrowienia z wyjścia integracyjnego. Relaksujemy się na Przystani.

We wtorek uczniowie kl. 1FoF wraz z wychowawcą oraz niektórymi rodzicami mieli ognisko klasowe na przystani. Było bardzo miło i wesoło.

11 czerwca uczniowie klas 3 FoF i 3 G wraz z wychowawcami uczestniczyli w pieszym rajdzie do Grot Nagórzyckich. Piesza wędrówka miała na celu integrację zespołu klasowego, polepszenie relacji w grupie oraz wyrabianie nawyku czynnego spędzania wolnego czasu.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej”, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych umożliwiających poznanie bogactwa kulturowego i przyrodniczego Grecji.

We wtorek, 25.02. uczniowie klas 1GN, 1LSP oraz 1FN mieli okazję wybrać się do Łodzi do Teatru Powszechnego na spektakl pt. Szalone Nożyczki. Młodzież brała aktywny udział w tym interaktywnym przedstawieniu wpływając tym samym na jego zakończenie. Dziękujemy za świetną zabawę!

Uczniowie biorący aktywny udział w życiu klasy i szkoły oraz zaangażowani w działalność wolontariatową wzięli udział w wycieczce na Arenę Lodową w Tomaszowie Maz.

Dnia 12 listopada 2019 roku grupa 68 uczniów z klas 1 FoF, 1 G oraz 2 G uczestniczyła w wycieczce do Teatru Powszechnego w Łodzi. Młodzież naszej szkoły obejrzała spektakl "Impreza", zrealizowany w ramach autorskiego cyklu "Dziecko w sytuacji". Tytułowa Impreza porusza sprawy ważne dla młodych ludzi, często będące tematem tabu, o których nie zawsze potrafią oni rozmawiać, czerpiąc odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości z niepewnych źródeł. Po spektaklu młodzież wzięła udział w warsztatach, będących integralną częścią przedstawienia. Warsztaty były poświęcone seksualności człowieka oraz związanym z nią aspektom psychiki ludzkiej - poczuciem bliskości, bezpieczeństwa, odpowiedzialnością, przyjaźnią. Autorzy warsztatów wspólnie z młodzieżą zastanawiali się nad problemami na które napotykają młodzi ludzie, jak rozmawiać o nich z najbliższymi oraz o zaufaniu do przyjaciół i rodziny. Młodzież, w tym również uczniowie z naszej szkoły, bardzo spontanicznie i z zaangażowaniem włączyła się w dyskusję. Organizatorami wyjazdu do teatru były Panie Małgorzata Piłat oraz Agnieszka Pełka. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali nauczyciele: p. Bożena Adamiec, p. Małgorzata Jończyk oraz p. Justyna Piątek.

Dnia 3 października odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas: III LP, III G, III FoF, II FoF oraz IV FoG. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która zrobiła ogromne wrażenie na uczniach. Następnie podziwialiśmy panoramę miasta Wrocławia z 49. piętra wieży Sky Tower. Kolejnym punktem programu wycieczki było wrocławskie zoo i afrykarium. Na koniec zwiedzaliśmy starówkę we Wrocławiu. Podziwialiśmy piękne kamienice i rynek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Tomaszowa.
Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klas trzecich: p. Bożena Adamiec, p. Joanna Kobyłecka i p. Barbara Miszczuk.

27 września 2019 r. 15 uczniów klasy IG w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczestniczyło w Warsztatach Ważnej Wagi w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, które powstało w 1993 r. w zabytkowej willi Henryka Grohmana, łódzkiego fabrykanta i mecenasa sztuki i polskiej kultury.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia muzeum kolekcjonującego współczesną polską sztukę książki oraz urządzenia z epoki Gutenberga.

Wykład na temat podstaw typografii poprowadził dr Maciej Jabłoński z Politechniki Łódzkiej, z Instytutu Architektury Tekstyliów.

Uczniowie doświadczyli fizycznej i metafizycznej wagi słowa NIEPODLEGŁA, składając je, ważąc i drukując.

Udział w warsztatach był ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum, którzy interesują się światem druku.

Organizatorem wyjazdu była p. mgr Małgorzata Piłat.

Opiekunem była p. mgr sztuki  Irena Laszczyk.

W dniu 20 września br. 43 uczniów ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. w  zawodzie technik usług fryzjerskich wzięło udział w III edycji Międzynarodowych Targów Fryzjersko-Kosmetycznych „Beauty Days” w PTAK EXPO WARSAW w Nadarzynie. Targi te to największa impreza dotycząca urody w Polsce. W jednym miejscu spotkało się ponad 400 Wystawców z 15 krajów! Targi były wspaniałą okazją do skorzystania z bezpłatnych zabiegów i zasięgnięcia porad ekspertów w dziedzinie kosmetyki i fryzjerstwa oraz dokonania zakupów w promocyjnych cenach. Udział w imprezie był ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum, którzy interesują się nowinkami z branży fryzjerskiej, a także bardzo pokrewną branżą kosmetyczną. Był wspaniałą okazją do poznania „jutrzejszych” trendów z bliska i zainspirowania się nowymi pomysłami. Organizatorem wyjazdu była p. Kinga Remisz – Szewczyk, opiekunami p. Ewelina Grałek i p. Justyna Piątek.