Uczniowie klasy 2FoF i 3FoF uczący się w zawodzie technik usług fryzjerskich odbyli 8 października 2021 roku wycieczkę do Pułtuska, gdzie znajduje się Salon Fryzjerski „u Kicka” założony w 1995 roku przez mistrza fryzjerstwa Ryszarda Kaczyńskiego. Zakład dzięki pasji p. Kaczyńskiego posiada wspaniały wystrój i jest istnym muzeum fryzjerstwa. Salon zajął drugie miejsce w plebiscycie Orły Fryzjerstwa 2021. Uczniowie mogli podziwiać przeróżne narzędzia stosowane we fryzjerstwie na przełomie wielu lat. Zobaczyli żelazka, maszynki ręczne, sterylizator, pierwszą maszynkę elektryczną, metalowe suszarki hełmowe, różne rodzaje brzytew oraz ich ostrzenie na pasku. Uczeń naszej szkoły Seweryn miał możliwość bycia modelem, na którym pan Ryszard Kaczyński wykonał profesjonalne strzyżenie męskie oraz strzyżenie brody. Mistrz fryzjerstwa zastosował do strzyżenia włosów brzytwę oraz gorące nożyce, które zamykają łuskę włosa, co powoduje, że łodyga włosa jest w lepszej kondycji. Strzyżenie brody wykonał maszynką oraz wykończył brzytwą zaznaczając kontury brody. Fryzura bardzo efektowna a klient zadowolony. Uczniowie dzięki temu mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu barberstwa.

W mieście uczniowie zwiedzili także Muzeum Regionalne, w którym poznali krótką historię miasta oraz obejrzeli eksponaty z nią związane m.in. meteoryty zebrane po deszczu meteorytów. Weszli także do wieży ratuszowej, gdzie na każdym piętrze podziwiali eksponaty archeologiczne z badań prowadzonych na terenie miasta. Z góry mogli spojrzeć na najdłuższy w Europie rynek - ok. 400 m długości. Obejrzeli także piwnice znajdujące się pod wieżą ratusza. Mogli podziwiać kamienice okalające rynek, także tę w której w dniach od 29 grudnia 1806 r. do 1 stycznia 1807 r. zatrzymał się  Napoleon Bonaparte. Na skraju rynku zobaczyli także kaplicę pw. Św. Marii Magdaleny, zamek oraz odsłoniętą w 2017 r.  ławeczkę z postacią Krzysztofa Klenczona ur. w Pułtusku.

Opiekunami wycieczki były Pani Justyna Piątek oraz Pani Anna Porczyk.

Uczniowie z klas 3FoN i 3FoF wzięli udział w plenerze fotograficznym podczas wycieczki do Kazimierza Dolnego i Puław. Przy okazji zwiedzania młodzież tworzyła zdjęcia tematyczne m.in. ich zadanie polegało na wykonaniu fotografii krajobrazowej, portretu, szczegółów architektonicznych i przyrodniczego makro. Z najpiękniejszych zdjęć powstanie wystawa poplenerowa.

W dniu 25.09.21r. uczniowie naszej szkoły z klas: 2FoF, 3FN uczestniczyli w Targach Fryzjersko - Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie oraz kosmetyce. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Justyna Piątek oraz pan Włodzimierz Białkowski.

Dnia 23 września uczniowie z klasy 3G oraz 3FoF wraz z nauczycielkami p. Małgorzatą Piłat, p. Agnieszką Pełką, p. Martyną Rękorajską oraz p. Justyną Piątek udali się na wycieczkę do Krakowa.

Młodzież naszej szkoły pod okiem przewodnika zwiedziła Zamek Królewski na Wawelu - symbol Krakowa, Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem autorstwa Wita Stwosza, Uniwersytet Jagielloński i Katedrę Wawelską.

Katedra na Wawelu jest miejscem koronacji i pochówku królów Polski oraz wiecznego spoczynku ich rodzin, pary prezydenckiej, narodowych bohaterów i wieszczów oraz biskupów.

Uczniowie udali się na spacer po Rynku Głównym zwiedzając Sukiennice - wielką halę targową oraz rozpoznawalny symbol Krakowa pomnik Adama Mickiewicza. Z wieży mariackiej rozbrzmiał dla nas hejnał mariacki, smok wawelski zionął na nas ogniem a dotykając lewą ręką serca Dzwonu Zygmunta zapewniliśmy sobie wg. legendy szczęście w miłości.

Przy słynnej ulicy Franciszkańskiej 3, odwiedziliśmy popularne Okno Papieskie, na którym widnieje wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dzień minął nam bardzo szybko w miłej i wesołej atmosferze. Pogoda i humory dopisały.

Zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do Tomaszowa.

Integracja zespołów klasowych udała się znakomicie.

Uczniowie klas 1LSP, 2FN oraz 2FoF wraz z wychowawcami przesyłają pozdrowienia z wyjścia integracyjnego. Relaksujemy się na Przystani.

We wtorek uczniowie kl. 1FoF wraz z wychowawcą oraz niektórymi rodzicami mieli ognisko klasowe na przystani. Było bardzo miło i wesoło.

11 czerwca uczniowie klas 3 FoF i 3 G wraz z wychowawcami uczestniczyli w pieszym rajdzie do Grot Nagórzyckich. Piesza wędrówka miała na celu integrację zespołu klasowego, polepszenie relacji w grupie oraz wyrabianie nawyku czynnego spędzania wolnego czasu.

Uczniowie zakwalifikowani do projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej”, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych umożliwiających poznanie bogactwa kulturowego i przyrodniczego Grecji.

We wtorek, 25.02. uczniowie klas 1GN, 1LSP oraz 1FN mieli okazję wybrać się do Łodzi do Teatru Powszechnego na spektakl pt. Szalone Nożyczki. Młodzież brała aktywny udział w tym interaktywnym przedstawieniu wpływając tym samym na jego zakończenie. Dziękujemy za świetną zabawę!

Uczniowie biorący aktywny udział w życiu klasy i szkoły oraz zaangażowani w działalność wolontariatową wzięli udział w wycieczce na Arenę Lodową w Tomaszowie Maz.