26 maja uczniowie klasy 2 LSP, 3 LSP oraz 2 FoF ruszyli Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Miejscem zwiedzania był obóz koncentracyjny, który od 1942 r. stał się ośrodkiem nazistowskiego planu wymordowania ludności żydowskiej - Auschwitz - Birkenau. 
Dla uczniów naszej szkoły była to świetna lekcja poznania miejsca stopniowego wyniszczenia więźniów i natychmiastowej zagłady Żydów.
 
Organizatorami wycieczki była mgr Martyna Rękorajska oraz mgr Barbara Miszczuk, które wraz z mgr Justyną Jurą pełniły opiekę nad uczniami. 
 
 

 

Uczniowie z klas 2LSP, 3LSP i 3LP zwiedzili wystawy stałe w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zbiory Muzeum liczą około 830 tysięcy dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności. Obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. W programie wycieczki znalazła się również wizyta na warszawskiej ASP, czyli najstarszej uczelni artystycznej w Polsce.

W dniu 12.05.2022r. uczniowie kl.3FoF z grupy fryzjerskiej uczestniczyli w wycieczce do Sieradza, która tematycznie związana była z postacią Antoniego Cierplikowskiego – mistrza fryzjerstwa. Uczniowie odwiedzili także Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W Muzeum Wirtualnym Antoine’a Cierplikowskiego młodzież przemieszczała się wirtualnie po pokojach stanowiących symbole Antoine’a - przestrzeniach, które sam stworzył i które tworzyły jego. Antoine całe życie łamał schematy, stworzył „nową kobietę”. Muzeum Wirtualne daje możliwość poznania i zrozumienia tej nietuzinkowej postaci, która swoją podróż na szczyt zaczęła zaledwie z pięcioma frankami w kieszeni. Uczniowie odwiedzili pomnik oraz grób Antoine’a Cierplikowskiego, który uwiecznia rzeźba Dunikowskiego. Obejrzeli również ekspozycje Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Grupa odbyła spacer po ,,Wzgórzu Zamkowym” i ,,Parku Etnograficznym”. Na zakończenie młodzież zwiedziła wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie prezentowane są różne rodzaje tkanin i splotów oraz stroje noszone w XIX i XX wieku. Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym uczniowie mogli przenieść się w czasy Łodzi przemysłowej. W muzeum można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, które pracują ożywione nowoczesnymi technologiami. Wycieczka była tematycznie powiązana z fryzjerstwem oraz modą i zdecydowanie pogłębiła wiedzę uczniów.

Wyjazd zorganizowała p. Justyna Piątek sprawując opiekę nad uczniami wraz z nauczycielem p. Włodzimierzem Białkowskim.

 

 

W dniu 06.04.22r. uczniowie z klasy 2FoF obejrzeli musical "Romeo i Julia" 3D w Teatrze Buffo. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Katarzyna Jaworska oraz p. Justyna Piątek.

25.03.2022 r. uczniowie z klas: 2G, 2FoF oraz 1F brali udział w wycieczce do Torunia. W mieście Mikołaja Kopernika młodzież wraz z przewodnikiem zwiedziła najważniejsze zabytki miasta, min. Rynek staromiejski - XIII-wieczny ratusz, Kościół Najświętszej Marii Panny - przykład gotyckiego kościoła oo. franciszkanów, Krzywą Wieżę - drugą, obok wieży z Pizy, najsłynniejszą w Europie, Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika.
Ponadto uczniowie brali udział w warsztatach wypieku piernika w Piekarni piernika, podczas których każdy własnoręcznie wykonał piernik. 
Na koniec zwiedziliśmy Planetarium, w którym obejrzeliśmy film pt. W poszukiwaniu życia. 
Opiekunami uczniów były: p. Martyna Rekorajska, p. Joanna Kobyłecka, p. Barbara Miszczuk.

Pierwszy dzień wiosny to okazja do wspólnych wyjść klasowych. Ten piękny słoneczny dzień wykorzystali uczniowie klasy 1G oraz 2G wraz z wychowawcami  udając się na spacer by obejrzeć bunkry w Jeleniu.

Dnia 5 listopada, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, uczniowie klasy 1G oraz 3GN zwiedzali średniowieczny zespół miejski Torunia. Sercem toruńskiej starówki jest Rynek Staromiejski, na którym znajduje się m.in. okazały ratusz, kamienica Pod Gwiazdą, Dwór Artusa czy pomnik Kopernika. Niedaleko rynku młodzież obejrzała gotycki budynek, który należał do rodziców Mikołaja Kopernika. Cennym zabytkiem Torunia jest także katedra św. Jana Ewangelisty i Jana Chrzciciela, gdzie w wieży wisi dzwon Tuba Dei (Trąba Boża). Uczniowie obejrzeli także najstarszy zachowany odcinek fortyfikacji z basztami m.in. słynną Krzywą Wieżą. Poznali także legendy dotyczące miasta oraz pod okiem mistrza własnoręcznie zrobili toruńskie pierniki.

Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas: Jakub Maciejek, Wojciech Wojciechowski oraz nauczyciel Anna Porczyk.

Uczniowie klasy 2FoF i 3FoF uczący się w zawodzie technik usług fryzjerskich odbyli 8 października 2021 roku wycieczkę do Pułtuska, gdzie znajduje się Salon Fryzjerski „u Kicka” założony w 1995 roku przez mistrza fryzjerstwa Ryszarda Kaczyńskiego. Zakład dzięki pasji p. Kaczyńskiego posiada wspaniały wystrój i jest istnym muzeum fryzjerstwa. Salon zajął drugie miejsce w plebiscycie Orły Fryzjerstwa 2021. Uczniowie mogli podziwiać przeróżne narzędzia stosowane we fryzjerstwie na przełomie wielu lat. Zobaczyli żelazka, maszynki ręczne, sterylizator, pierwszą maszynkę elektryczną, metalowe suszarki hełmowe, różne rodzaje brzytew oraz ich ostrzenie na pasku. Uczeń naszej szkoły Seweryn miał możliwość bycia modelem, na którym pan Ryszard Kaczyński wykonał profesjonalne strzyżenie męskie oraz strzyżenie brody. Mistrz fryzjerstwa zastosował do strzyżenia włosów brzytwę oraz gorące nożyce, które zamykają łuskę włosa, co powoduje, że łodyga włosa jest w lepszej kondycji. Strzyżenie brody wykonał maszynką oraz wykończył brzytwą zaznaczając kontury brody. Fryzura bardzo efektowna a klient zadowolony. Uczniowie dzięki temu mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu barberstwa.

W mieście uczniowie zwiedzili także Muzeum Regionalne, w którym poznali krótką historię miasta oraz obejrzeli eksponaty z nią związane m.in. meteoryty zebrane po deszczu meteorytów. Weszli także do wieży ratuszowej, gdzie na każdym piętrze podziwiali eksponaty archeologiczne z badań prowadzonych na terenie miasta. Z góry mogli spojrzeć na najdłuższy w Europie rynek - ok. 400 m długości. Obejrzeli także piwnice znajdujące się pod wieżą ratusza. Mogli podziwiać kamienice okalające rynek, także tę w której w dniach od 29 grudnia 1806 r. do 1 stycznia 1807 r. zatrzymał się  Napoleon Bonaparte. Na skraju rynku zobaczyli także kaplicę pw. Św. Marii Magdaleny, zamek oraz odsłoniętą w 2017 r.  ławeczkę z postacią Krzysztofa Klenczona ur. w Pułtusku.

Opiekunami wycieczki były Pani Justyna Piątek oraz Pani Anna Porczyk.

Uczniowie z klas 3FoN i 3FoF wzięli udział w plenerze fotograficznym podczas wycieczki do Kazimierza Dolnego i Puław. Przy okazji zwiedzania młodzież tworzyła zdjęcia tematyczne m.in. ich zadanie polegało na wykonaniu fotografii krajobrazowej, portretu, szczegółów architektonicznych i przyrodniczego makro. Z najpiękniejszych zdjęć powstanie wystawa poplenerowa. 

W dniu 25.09.21r. uczniowie naszej szkoły z klas: 2FoF, 3FN uczestniczyli w Targach Fryzjersko - Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie oraz kosmetyce. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Justyna Piątek oraz pan Włodzimierz Białkowski.