Dnia 3 października odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas: III LP, III G, III FoF, II FoF oraz IV FoG. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która zrobiła ogromne wrażenie na uczniach. Następnie podziwialiśmy panoramę miasta Wrocławia z 49. piętra wieży Sky Tower. Kolejnym punktem programu wycieczki było wrocławskie zoo i afrykarium. Na koniec zwiedzaliśmy starówkę we Wrocławiu. Podziwialiśmy piękne kamienice i rynek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Tomaszowa.
Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klas trzecich: p. Bożena Adamiec, p. Joanna Kobyłecka i p. Barbara Miszczuk.
 

 

27 września 2019 r. 15 uczniów klasy IG w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczestniczyło w Warsztatach Ważnej Wagi w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, które powstało w 1993 r. w zabytkowej willi Henryka Grohmana, łódzkiego fabrykanta i mecenasa sztuki i polskiej kultury.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia muzeum kolekcjonującego współczesną polską sztukę książki oraz urządzenia z epoki Gutenberga.

Wykład na temat podstaw typografii poprowadził dr Maciej Jabłoński z Politechniki Łódzkiej, z Instytutu Architektury Tekstyliów.

Uczniowie doświadczyli fizycznej i metafizycznej wagi słowa NIEPODLEGŁA, składając je, ważąc i drukując.

Udział w warsztatach był ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum, którzy interesują się światem druku.

Organizatorem wyjazdu była p. mgr Małgorzata Piłat.

Opiekunem była p. mgr sztuki  Irena Laszczyk.

 

W dniu 20 września br. 43 uczniów ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. w  zawodzie technik usług fryzjerskich wzięło udział w III edycji Międzynarodowych Targów Fryzjersko-Kosmetycznych „Beauty Days” w PTAK EXPO WARSAW w Nadarzynie. Targi te to największa impreza dotycząca urody w Polsce. W jednym miejscu spotkało się ponad 400 Wystawców z 15 krajów! Targi były wspaniałą okazją do skorzystania z bezpłatnych zabiegów i zasięgnięcia porad ekspertów w dziedzinie kosmetyki i fryzjerstwa oraz dokonania zakupów w promocyjnych cenach. Udział w imprezie był ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum, którzy interesują się nowinkami z branży fryzjerskiej, a także bardzo pokrewną branżą kosmetyczną. Był wspaniałą okazją do poznania „jutrzejszych” trendów z bliska i zainspirowania się nowymi pomysłami. Organizatorem wyjazdu była p. Kinga Remisz – Szewczyk, opiekunami p. Ewelina Grałek i p. Justyna Piątek.

 

 

25 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły ruszyli Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Miejscem zwiedzania był obóz koncentracyjny, a od 1942 r. ośrodek nazistowskiego planu wymordowania ludności żydowskiej - Auschwitz-Birkenau. Uczniowie zobaczyli miejsce symbolu terroru i ludobójstwa dla świata. Wchodząc na teren obozu przez bramę z umiejscowionym nad nią napisem "Arbeit macht frei" - "Praca czyni wolnym" poznaliśmy historię cierpienia milionów istnień ludzkich. Ból, głód, eksperymenty medyczne, niekończąca się praca, rozłąka, tortury, śmierć pozwala odnieść wrażenie, że kilka lat piekło było umiejscowione w tym miejscu, w Oświęcimiu. 

Organizatorem wycieczki była p. Martyna Rękorajska - nauczyciel historii. 

Opiekunami byli: p. Barbara Miszczuk, p. Justyna Piątek oraz p. Dariusz Bauer. 

 

16 września 2019 r. uczniowie klas 4 liceum i technikum naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce patriotycznej Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. 
Uczniowie udali się do Warszawy, by zobaczyć Muzeum Historii Żydów Polskich.
Po wykładzie w Muzeum, uczniowie udali się na Stare Miasto I Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyli wspaniałe kamienice i wysłuchali ciekawych historii z życia warszawiaków. 
Kolejnym punktem były Łazienki Królewskie, gdzie uczniowie mogli podziwiać letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Dla uczniów była to chwila odpoczynku na łonie przyrody.
Organizatorem wycieczki była p. Martyna Rękorajska - nauczyciel historii. Opiekunami byli: p. Justyna Jura, p. Małgorzata Piłat, p. Wojciech Wojciechowski oraz p. Adam Tataradziński. 
 

1.04.2019r. po długiej, ale ciekawej podróży dotarliśmy do hotelu Posejdon Palace w miejscowości Leptokaria w Grecji, gdzie spędziliśmy prawie dwa tygodnie. Staże zawodowe w Grecji rozpoczęliśmy szkoleniem z zakresu bhp. Następnego dnia wdrażaliśmy się do obowiązków zawodowych w salonie męskim Lux Barber Shop, gdzie poznaliśmy nowe techniki strzyżenia męskiego. Obserwowaliśmy pracę fachowców w tej dziedzinie, którzy pokazywali i omawiali sprzęt fryzjerski oraz wzięliśmy czynny udział w pracy swoich mentorów. W następnych dniach, pod okiem profesjonalnej greckiej fryzjerki, doskonaliliśmy swoje umiejętności i zainteresowania fryzjerskie. Odwiedziliśmy także typowy grecki salon fryzjerski damsko – męski w miejscowości Platamonas, co pozwoliło nam zapoznać się ze specyfiką pracy salonów fryzjerskich w Grecji. Nasz pobyt oprócz nauki i doskonalenia umiejętności zawodowych uatrakcyjniony był licznymi wycieczkami: wyjazd na Meteory, zwiedzania wyspy Skiatos, rejs statkiem po morzu Egejskim, zwiedzanie Saloników itp.

Zachęcamy wszystkich ciekawych świata do nauki w zawodzie "technik usług fryzjerskich", bo to właśnie dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w stażach zawodowych w Grecji, które w całości były sfinansowane z unijnych funduszy europejskich.

 

19 marca 2019r. młodzież z Wyspiańskiego uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie w Muzeum Narodowym w Krakowie wystaw pt. Wyspiański oraz Wyspiański. Nieznany. Po wystawach dotyczących prac patrona naszej szkoły oprowadziła nas pani Danuta Godyń – kurator wystawy. Przed zwiedzaniem wystawy mogliśmy obejrzeć wnętrze Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie, którego wystrój i meble zaprojektował Stanisław Wyspiański. Na zakończenie wycieczki odbyliśmy spacer po Starym Rynku, gdzie oglądaliśmy wnętrze Bazyliki św. Franciszka oraz Kościoła Mariackiego.

Mija drugi dzień pobytu na praktykach w Leptokarii w Grecji w ramach projektu PO WER „Z ZSP nr 6 w Tomasowie Mazowieckim na europejski rynek pracy”. Wczoraj wszyscy uczniowie przeszli szkolenie BHP, a już od dziś biorą udział w zajęciach zawodowych. Fryzjerzy uczestniczyli w praktykach w salonie BARBER SHOP LUX w miejscowości Larisa. Fototechnicy szlifowali swoje umiejętności wykonując zdjęcia portretowe w plenerze. Graficy i plastycy projektowali loga indywidualne i grupowe, przygotowując materiały do pierwszego zadania projektowego. W chwilach relaksu korzystamy z pięknej pogody podziwiając masyw Olimpu i spacerujemy brzegiem Morza Egejskiego.

 

08.03.2019 r. uczniowie klasy czwartej Liceum Plastycznego uczestniczyli w Dniach Otwartych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Młodzi artyści, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, zwiedzili Wydziały: Grafiki, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Rzeźby i Działań Interaktywnych oraz Malarstwa i Rysunku. Uczestniczyli również w spotkaniach z wykładowcami oraz Dziekanem Panem Marcinem Mielczarkiem, pozyskując istotne informacje na temat rekrutacji i nauki w ASP. Uczniowie mogli także przyjrzeć się z bliska pracy studentów oraz obejrzeć ich obrazy, rzeźby, tkaniny, animacje czy projekty użytkowe.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk.

joomplu:23218
{joomplucat:1524 limit=3|columns=3|ordering=random}

 

joomplu:22912

W dniu 29.01.19r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wycieczce do Warszawy. Program obejmował zwiedzanie wystawy Body Worlds & The Cycle of Life, ekspozycji paleontologicznej w Muzeum Ewolucji oraz wystawy plenerowej "Królewskie Ogrody Światła" w Wilanowie.

 {joomplucat:1503 limit=6|columns=3|ordering=random}