1.04.2019r. po długiej, ale ciekawej podróży dotarliśmy do hotelu Posejdon Palace w miejscowości Leptokaria w Grecji, gdzie spędziliśmy prawie dwa tygodnie. Staże zawodowe w Grecji rozpoczęliśmy szkoleniem z zakresu bhp. Następnego dnia wdrażaliśmy się do obowiązków zawodowych w salonie męskim Lux Barber Shop, gdzie poznaliśmy nowe techniki strzyżenia męskiego. Obserwowaliśmy pracę fachowców w tej dziedzinie, którzy pokazywali i omawiali sprzęt fryzjerski oraz wzięliśmy czynny udział w pracy swoich mentorów. W następnych dniach, pod okiem profesjonalnej greckiej fryzjerki, doskonaliliśmy swoje umiejętności i zainteresowania fryzjerskie. Odwiedziliśmy także typowy grecki salon fryzjerski damsko – męski w miejscowości Platamonas, co pozwoliło nam zapoznać się ze specyfiką pracy salonów fryzjerskich w Grecji. Nasz pobyt oprócz nauki i doskonalenia umiejętności zawodowych uatrakcyjniony był licznymi wycieczkami: wyjazd na Meteory, zwiedzania wyspy Skiatos, rejs statkiem po morzu Egejskim, zwiedzanie Saloników itp.

Zachęcamy wszystkich ciekawych świata do nauki w zawodzie "technik usług fryzjerskich", bo to właśnie dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w stażach zawodowych w Grecji, które w całości były sfinansowane z unijnych funduszy europejskich.