Uczniowie z klasy 2G (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) podczas praktyk zawodowych:

Uczniowie pobierający naukę w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięli udział w warsztatach zdrowia i urody „Look Good, Feel Better”, które poprowadzili przedstawiciele Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Zajęcia odbyły się w ZSiPOWŁ w Tomaszowie Maz. Uczniowie tworzyli mydła o różnych kształtach, zapachach i kolorach oraz naturalne peelingi do ciała. Chętni zagrali w grę „Koło fortuny” i odebrali drobne upominki.

09.02.2020r w Łodzi odbyło się fryzjerskie szkolenie pokazowe z firmy INDOLA, podczas którego zaprezentowano najnowsze trendy wiosna/lato 2020. W szkoleniu uczestniczyły uczennice kl. 2FoF Wiktoria Woś i Karolina Głowacka oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich p. Justyna Piątek. Podczas pokazu zostały zaprezentowane techniki strzyżeń, koloryzacji oraz stylizacji włosów. Uczestnicy poznali również kreatywne sposoby na wykorzystywanie portolio INDOLA Street Style w salonie, diagnozy modelek, dobór produktów, plan działania. Na koniec odbyła się prezentacja modeli. Wszyscy otrzymali upominki w formie kosmetyków fryzjerskich oraz sprzętu fryzjerskiego. Dodatkowo firma INDOLA ufundowała nagrody niespodzianki - uczennica Karolina Głowacka otrzymała kosmetyk do stylizacji oraz mini prostownicę, natomiast p. Justyna Piątek kosmetyki do stylizacji. Bardzo dziękuję uczennicom Wiktorii Woś oraz Karolinie Głowackiej za ten wspólny wyjazd i uczestnictwo w pokazie. Dziewczyny wróciły zadowolone ze szkolenia, wiele się nauczyły i nie był to dla nich czas stracony. Drodzy fryzjerzy pamiętajcie, że fryzjerstwo to pasja a pasję trzeba ciągle rozwijać.

Młodzież ucząca się w zawodzie technik usług fryzjerskich bierze udział w projekcie Strefa zawodowców, w ramach którego szlifuje umiejętności fryzjerskie pod okiem pana Włodzimierza Białkowskiego. Tym razem zajęcia z koloryzacji odbyły się w Salonie Mistrza Włodzimierza w Tomaszowie Maz.

Dnia 29.05.2019r. w naszej szkole odbył się pokaz umiejętności fryzjersko-kosmetycznych. Zebrani uczniowie obserwowali proces powstawania makijaży, które wykonywały pani Izabela Białkowska właścicielka Gabinetu Pielęgnacji i Wizażu oraz Natalia Stańczyk – uczennica klasy 2FoF. Równocześnie dziewczyny z klasy 3F Kinga Warczyńska i Aleksandra Czajka oraz pan Włodzimierz Białkowski właściciel Salonu Mistrza Włodzimierza tworzyli fantastyczne fryzury m.in. klasyczny kok z elementami awangardy, upięcie romantyczne na bazie twistu oraz fryzurę w stylu boho, lekką i zwiewną. Modelkami podczas pokazu były Julia Majewska, Kinga Matczak i Ewelina Gałązka z klasy 3F. Proces tworzenia makijaży i fryzur obserwowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Prowadzący pokaz udzielał wskazówek jak właściwie wykonać fryzury oraz pielęgnować włosy. Dzisiejsze spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy szkoły z państwem Izabelą i Włodzimierzem Białkowskimi, właścicielami firmy fryzjersko-kosmetycznej.

W nowym roku szkolnym klasa pierwsza po szkole podstawowej kształcąca w zawodzie technika usług fryzjerskich będzie realizować dodatkowe zajęcia z kosmetyki i wizażu.

Podczas praktyk zawodowych uczniowie tworzyli projekty logo indywidualnego i grupowego korzystając z programów graficznych, wykonywali statyczne i dynamiczne witryny internetowe, aktualizowali, publikowali i archiwizowali internetowe projekty multimedialne. Poznali styl projektowania oparty na typografii oraz styl projektantki grafiki Pauli Scher. Korzystając ze wskazówek opiekuna praktyk uczniowie stworzyli kampanię społeczną zachęcającą do używania szkła zamiast plastiku. W grupach interdyscyplinarnych młodzież pracowała nad realizacją projektu kalendarza wykorzystując programy komputerowe np. Photoshop, Corel. Uczestnicy praktyk analizowali aktualny styl obowiązujący w mediach społecznościowych a następnie projektowali koncepcję reklamy w social mediach takich jak Instagram, Facebook. Ponadto przygotowywali publikacje prac graficznych do drukowania oraz składali tekst i łamali publikacje za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W czasie wolnym od praktyk młodzież realizowała program kulturalny np. uczestniczyła w wycieczkach krajoznawczych, nauce tradycyjnego tańca oraz wieczorze greckim z elementami folkloru i muzyki greckiej.

Młodzież kształcąca się w zawodzie "technik usług fryzjerskich" wzięła udział w certyfikowanym kursie wizażu, który zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców".

Certyfikowany kurs wizażu_14

W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców" grupa uczniów wzięła udział we fryzjerskim szkoleniu instruktażowym "Nowe trendy".

Szkolenie fryzjerskie

Plener

Od piątku 15.06. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w plenerze malarskim. Bardzo intensywny czas wypełniony był głównie pracą twórczą, zbieraniem inspiracji, korektami, spotkaniami, rozmowami o sztuce. Pod opieką nauczycieli przedmiotów artystycznych: mgr Anny Marii Jurewicz, dr Magdaleny Walczak oraz mgr Anny Kunki - Kawełczyk uczniowie tworzyli pejzaże w pięknej scenerii doliny Pilicy, inowłodzkich zabytków, a także pracowali nad tematami : "wolność i niepodległość ", szukając niebanalnych rozwiązań artystycznych do niełatwego zadania. W sobotnie popołudnie odwiedziliśmy artystów Annę i Jarosława Luterackich w autorskiej Galerii. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie. W Galerii Atelier oprócz obrazów pana Jarosława i rzeźb pani Anny znajduje się pracownia z wielkim piecem ceramicznym. Mieliśmy też możliwość obserwowania nocnego nieba przez teleskop, za co bardzo dziękujemy Darkowi Doroszowi. Mimo tylko 5 dni pracy w plenerze powstało wiele pięknych obrazów, rysunków, szkiców.

Dziękujemy naszemu gospodarzowi Willi Amber, panu Andrzejowi Ambroziakowi. Szczególne podziękowania składamy naszemu sponsorowi Staroście Powiatu Tomaszowskiego panu Mirosławowi Kuklińskiemu.