W dniu 11.05.2022r.w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas fryzjerskich z trychologiem p. Magdaleną Parzyszek, pracującą w Wawer Clinic. Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiele cennych informacji z zakresu trychologii oraz zobaczyli zabiegi wykonane na skórze głowy i włosach np: badanie trychologiczne, oczyszczanie wodorowe, infuzję tlenową. Poznali działanie mezoterapii, dermapenu oraz dermarolera. Młodzież poszerzyła wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów oraz poznała kosmetyki stosowane w dziedzinie trychologii.

Trychologia jest dziedziną zajmującą się tematyką włosów, skóry głowy i różnymi schorzeniami związanymi z ich funkcjonowaniem. W dzisiejszych czasach bardzo często w salonach fryzjerskich działają również trycholodzy, którzy pomagają m.in. dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów.

Spotkanie dla uczniów zorganizowała p. Justyna Piątek. Fotorelacja: Paweł Adamiec kl. 3FoN i Kacper Groń kl. 3FoF.

To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.
W naszej szkole ten dzień odbył się z udziałem kl. I G, gdzie uczniowie mogli poznać proces trójwymiarowego drukowania.

Nauczyciel: Monika Sarwińska

12 i 13 kwietnia młodzież z klas 1F, 1Fo, 1LSP, 2LSP, 2FoF, 2G, 3LSP, 3G wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez prawnika p. Paulinę Salomon w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą” finansowanego z Funduszu Sprawiedliwości. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej nastolatków. Podczas spotkania online uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, jak dostać się na studia prawnicze i jakie zawody prawnicze funkcjonują na rynku pracy oraz jak wygląda odpowiedzialność prawna nastolatka. Spotkanie zorganizowały panie M. Sarwińska i J. Kobyłecka.

21.09.2021 r. odbyła się prezentacja drukarki laserowej OKI C 711WT drukującej białym tonerem. Dzięki zastosowaniu białego tonera jest możliwy druk na ciemnych i kolorowych podłożach, bez wykonywania dodatkowego poddruku. Technika ta daje ciekawe możliwości przy produkcji koszulek i nadrukach na innych tkaninach. Prezentację poprowadził Jakub Maciejek - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W ramach cyklu letnich wydarzeń kulturalnych "To masz w Tomaszowie" odbyły się warsztaty malarstwa muralowego, w których wzięli udział uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych pod kierunkiem p. Jarosława Szewczyka.

Uczniowie z zawodów: technik fotografii i multimediów oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w warsztatach z firmami ALSTOR i EIZO, które poprowadził pan Tomasz Obłuski z firmy ALSTOR. Spotkanie koordynował pan Jakub Maciejek.

Uczniowie biorący udział w projekcie pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanym w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe odebrali certyfikaty potwierdzające umiejętności nabyte podczas praktyk zagranicznych w Grecji.

Uczniowie z zawodu technik fotografii i multimediów brali udział w praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Podczas zajęć zawodowych uczniowie doskonalili swój warsztat pracy pod kierunkiem greckiego fotografa. Każdego dnia młodzież wykonywała zdjęcia w plenerze, których tematykę wskazywał prowadzący zajęcia. Uczniowie zadbali również o dokumentację fotograficzną całego pobytu w Grecji.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięła udział w praktykach zawodowych w Grecji z projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności fryzjerskie pracując pod kierunkiem greckich fryzjerek. Wykonywali zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne włosów oraz zajmowali się ich stylizacją. Część zajęć odbyła się w salonach fryzjerskich: „Maria” w miejscowości Mesangala oraz Hair Art&Style w Pyrgetos. Uczniowie obserwowali wykonanie cięcia klasycznego włosów damskich, tworzenie różnorodnych fryzur oraz samodzielnie wykonywali cięcia włosów, modelowanie i zabiegi regeneracyjne z użyciem greckich kosmetyków.