Uczniowie biorący udział w projekcie pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanym w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe odebrali certyfikaty potwierdzające umiejętności nabyte podczas praktyk zagranicznych w Grecji.

 

 

Uczniowie z zawodu technik fotografii i multimediów brali udział w praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Podczas zajęć zawodowych uczniowie doskonalili swój warsztat pracy pod kierunkiem greckiego fotografa. Każdego dnia młodzież wykonywała zdjęcia w plenerze, których tematykę wskazywał prowadzący zajęcia. Uczniowie zadbali również o dokumentację fotograficzną całego pobytu w Grecji.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięła udział w praktykach zawodowych w Grecji z projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności fryzjerskie pracując pod kierunkiem greckich fryzjerek. Wykonywali zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne włosów oraz zajmowali się ich stylizacją. Część zajęć odbyła się w salonach fryzjerskich: „Maria” w miejscowości Mesangala oraz Hair Art&Style w Pyrgetos. Uczniowie obserwowali wykonanie cięcia klasycznego włosów damskich, tworzenie różnorodnych fryzur oraz samodzielnie wykonywali cięcia włosów, modelowanie i zabiegi regeneracyjne z użyciem greckich kosmetyków.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz plastyk wzięła udział w praktykach zawodowych w Grecji z projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Uczniowie tworzyli projekty z wykorzystaniem oprogramowania Adobe Creative. Plastycy uczestniczyli w plenerze rysunkowym w miasteczku Litochoro, utrwalając szczegóły architektury greckiej na szkicach. Praktykanci odwiedzili także Municipal Art Gallery of Larissa by poznać dzieła greckiego artysty Yannis’a Gaitisa. Największe wrażenie wywoła wystawa zatytułowana „The crowd and the loneliness”.

Uczniowie z klasy 2G (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) podczas praktyk zawodowych:

 

Uczniowie pobierający naukę w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięli udział w warsztatach zdrowia i urody „Look Good, Feel Better”, które poprowadzili przedstawiciele Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Zajęcia odbyły się w ZSiPOWŁ w Tomaszowie Maz. Uczniowie tworzyli mydła o różnych kształtach, zapachach i kolorach oraz naturalne peelingi do ciała. Chętni zagrali w grę „Koło fortuny” i odebrali drobne upominki.

 

09.02.2020r w Łodzi odbyło się fryzjerskie szkolenie pokazowe z firmy INDOLA, podczas którego zaprezentowano najnowsze trendy wiosna/lato 2020. W szkoleniu uczestniczyły uczennice kl. 2FoF Wiktoria Woś i Karolina Głowacka oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich p. Justyna Piątek. Podczas pokazu zostały zaprezentowane techniki strzyżeń, koloryzacji oraz stylizacji włosów. Uczestnicy poznali również kreatywne sposoby na wykorzystywanie portolio INDOLA Street Style w salonie, diagnozy modelek, dobór produktów, plan działania. Na koniec odbyła się prezentacja modeli. Wszyscy otrzymali upominki w formie kosmetyków fryzjerskich oraz sprzętu fryzjerskiego. Dodatkowo firma INDOLA ufundowała nagrody niespodzianki - uczennica Karolina Głowacka otrzymała kosmetyk do stylizacji oraz mini prostownicę, natomiast p. Justyna Piątek kosmetyki do stylizacji. Bardzo dziękuję uczennicom Wiktorii Woś oraz Karolinie Głowackiej za ten wspólny wyjazd i uczestnictwo w pokazie. Dziewczyny wróciły zadowolone ze szkolenia, wiele się nauczyły i nie był to dla nich czas stracony. Drodzy fryzjerzy pamiętajcie, że fryzjerstwo to pasja a pasję trzeba ciągle rozwijać.

Młodzież ucząca się w zawodzie technik usług fryzjerskich bierze udział w projekcie Strefa zawodowców, w ramach którego szlifuje umiejętności fryzjerskie pod okiem pana Włodzimierza Białkowskiego. Tym razem zajęcia z koloryzacji odbyły się w Salonie Mistrza Włodzimierza w Tomaszowie Maz.

 

Dnia 29.05.2019r. w naszej szkole odbył się pokaz umiejętności fryzjersko-kosmetycznych. Zebrani uczniowie obserwowali proces powstawania makijaży, które wykonywały pani Izabela Białkowska właścicielka Gabinetu Pielęgnacji i Wizażu oraz Natalia Stańczyk – uczennica klasy 2FoF. Równocześnie dziewczyny z klasy 3F Kinga Warczyńska i Aleksandra Czajka oraz pan Włodzimierz Białkowski właściciel Salonu Mistrza Włodzimierza tworzyli fantastyczne fryzury m.in. klasyczny kok z elementami awangardy, upięcie romantyczne na bazie twistu oraz fryzurę w stylu boho, lekką i zwiewną. Modelkami podczas pokazu były Julia Majewska, Kinga Matczak i Ewelina Gałązka z klasy 3F. Proces tworzenia makijaży i fryzur obserwowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Prowadzący pokaz udzielał wskazówek jak właściwie wykonać fryzury oraz pielęgnować włosy. Dzisiejsze spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy szkoły z państwem Izabelą i Włodzimierzem Białkowskimi, właścicielami firmy fryzjersko-kosmetycznej. 

W nowym roku szkolnym klasa pierwsza po szkole podstawowej kształcąca w zawodzie technika usług fryzjerskich będzie realizować dodatkowe zajęcia z kosmetyki i wizażu.

Podczas praktyk zawodowych uczniowie tworzyli projekty logo indywidualnego i grupowego korzystając z programów graficznych, wykonywali statyczne i dynamiczne witryny internetowe, aktualizowali, publikowali i archiwizowali internetowe projekty multimedialne. Poznali styl projektowania oparty na typografii oraz styl projektantki grafiki Pauli Scher. Korzystając ze wskazówek opiekuna praktyk uczniowie stworzyli kampanię społeczną zachęcającą do używania szkła zamiast plastiku. W grupach interdyscyplinarnych młodzież pracowała nad realizacją projektu kalendarza wykorzystując programy komputerowe np. Photoshop, Corel. Uczestnicy praktyk analizowali aktualny styl obowiązujący w mediach społecznościowych a następnie projektowali koncepcję reklamy w social mediach takich jak Instagram, Facebook. Ponadto przygotowywali publikacje prac graficznych do drukowania oraz składali tekst i łamali publikacje za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W czasie wolnym od praktyk młodzież realizowała program kulturalny np. uczestniczyła w wycieczkach krajoznawczych, nauce tradycyjnego tańca oraz wieczorze greckim z elementami folkloru i muzyki greckiej.