Uczniowie pobierający naukę w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięli udział w warsztatach zdrowia i urody „Look Good, Feel Better”, które poprowadzili przedstawiciele Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Zajęcia odbyły się w ZSiPOWŁ w Tomaszowie Maz. Uczniowie tworzyli mydła o różnych kształtach, zapachach i kolorach oraz naturalne peelingi do ciała. Chętni zagrali w grę „Koło fortuny” i odebrali drobne upominki.

 

09.02.2020r w Łodzi odbyło się fryzjerskie szkolenie pokazowe z firmy INDOLA, podczas którego zaprezentowano najnowsze trendy wiosna/lato 2020. W szkoleniu uczestniczyły uczennice kl. 2FoF Wiktoria Woś i Karolina Głowacka oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich p. Justyna Piątek. Podczas pokazu zostały zaprezentowane techniki strzyżeń, koloryzacji oraz stylizacji włosów. Uczestnicy poznali również kreatywne sposoby na wykorzystywanie portolio INDOLA Street Style w salonie, diagnozy modelek, dobór produktów, plan działania. Na koniec odbyła się prezentacja modeli. Wszyscy otrzymali upominki w formie kosmetyków fryzjerskich oraz sprzętu fryzjerskiego. Dodatkowo firma INDOLA ufundowała nagrody niespodzianki - uczennica Karolina Głowacka otrzymała kosmetyk do stylizacji oraz mini prostownicę, natomiast p. Justyna Piątek kosmetyki do stylizacji. Bardzo dziękuję uczennicom Wiktorii Woś oraz Karolinie Głowackiej za ten wspólny wyjazd i uczestnictwo w pokazie. Dziewczyny wróciły zadowolone ze szkolenia, wiele się nauczyły i nie był to dla nich czas stracony. Drodzy fryzjerzy pamiętajcie, że fryzjerstwo to pasja a pasję trzeba ciągle rozwijać.

Młodzież ucząca się w zawodzie technik usług fryzjerskich bierze udział w projekcie Strefa zawodowców, w ramach którego szlifuje umiejętności fryzjerskie pod okiem pana Włodzimierza Białkowskiego. Tym razem zajęcia z koloryzacji odbyły się w Salonie Mistrza Włodzimierza w Tomaszowie Maz.

 

Dnia 29.05.2019r. w naszej szkole odbył się pokaz umiejętności fryzjersko-kosmetycznych. Zebrani uczniowie obserwowali proces powstawania makijaży, które wykonywały pani Izabela Białkowska właścicielka Gabinetu Pielęgnacji i Wizażu oraz Natalia Stańczyk – uczennica klasy 2FoF. Równocześnie dziewczyny z klasy 3F Kinga Warczyńska i Aleksandra Czajka oraz pan Włodzimierz Białkowski właściciel Salonu Mistrza Włodzimierza tworzyli fantastyczne fryzury m.in. klasyczny kok z elementami awangardy, upięcie romantyczne na bazie twistu oraz fryzurę w stylu boho, lekką i zwiewną. Modelkami podczas pokazu były Julia Majewska, Kinga Matczak i Ewelina Gałązka z klasy 3F. Proces tworzenia makijaży i fryzur obserwowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Prowadzący pokaz udzielał wskazówek jak właściwie wykonać fryzury oraz pielęgnować włosy. Dzisiejsze spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy szkoły z państwem Izabelą i Włodzimierzem Białkowskimi, właścicielami firmy fryzjersko-kosmetycznej. 

W nowym roku szkolnym klasa pierwsza po szkole podstawowej kształcąca w zawodzie technika usług fryzjerskich będzie realizować dodatkowe zajęcia z kosmetyki i wizażu.

Młodzież kształcąca się w zawodzie "technik usług fryzjerskich" wzięła udział w certyfikowanym kursie wizażu, który zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców".

Certyfikowany kurs wizażu_14

W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców" grupa uczniów wzięła udział we fryzjerskim szkoleniu instruktażowym "Nowe trendy".

Szkolenie fryzjerskie

 

Plener

Od piątku 15.06. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w plenerze malarskim. Bardzo intensywny czas wypełniony był głównie pracą twórczą, zbieraniem inspiracji, korektami, spotkaniami, rozmowami o sztuce. Pod opieką nauczycieli przedmiotów artystycznych: mgr Anny Marii Jurewicz, dr Magdaleny Walczak oraz mgr Anny Kunki - Kawełczyk uczniowie tworzyli pejzaże w pięknej scenerii doliny Pilicy, inowłodzkich zabytków, a także pracowali nad tematami : "wolność i niepodległość ", szukając niebanalnych rozwiązań artystycznych do niełatwego zadania. W sobotnie popołudnie odwiedziliśmy artystów Annę i Jarosława Luterackich w autorskiej Galerii. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie. W Galerii Atelier oprócz obrazów pana Jarosława i rzeźb pani Anny znajduje się pracownia z wielkim piecem ceramicznym. Mieliśmy też możliwość obserwowania nocnego nieba przez teleskop, za co bardzo dziękujemy Darkowi Doroszowi. Mimo tylko 5 dni pracy w plenerze powstało wiele pięknych obrazów, rysunków, szkiców.

Dziękujemy naszemu gospodarzowi Willi Amber, panu Andrzejowi Ambroziakowi. Szczególne podziękowania składamy naszemu sponsorowi Staroście Powiatu Tomaszowskiego panu Mirosławowi Kuklińskiemu.

Kolejny rok realizacji projektu „Strefa profesjonalistów”

Na początku listopada zakończyła się rekrutacja do drugiej tury projektu „Strefa profesjonalistów”. Do projektu przystąpili kolejni uczniowie: 10 grafików, 10 fototechników, 10 fryzjerów i 6 plastyków. W niedzielę 19 listopada w ramach trzyczęściowego szkolenia instruktażowego „Nowe Trendy” odbyły się pierwsze zajęcia dla fryzjerów. Uczniowie nauczą się nowych technik strzyżenia, koloryzacji i upięć, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności zawodowe, które wykorzystać będą mogli zarówno w trakcie stażu, jak i przyszłej pracy zawodowej.

W środę 22 listopada grupa młodzieży z klasy 2F wraz z opiekunem panią Eweliną Grałek uczestniczyła w spotkaniu ze stylistą panem Ireneuszem Harbuzem w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek. Prowadzący zajęcia ciekawie podpowiadał jak sprawdzić jakim typem kolorystycznym jesteśmy, jakie kolory do nas pasują, w co się ubierać, jaki kolor włosów będzie odpowiedni oraz jak wykorzystać tą wiedzę w pracy z klientem. Dawał z siebie wszystko, żeby zarazić młodzież pasją do fryzjerstwa. Uczniowie mieli okazję posłuchać jak wykonywane są peruki, jak o nie dbać i pielęgnować żeby posłużyły jak najdłużej. To bardzo cenne rady dla uczniów, którzy myślą o pracy w zawodzie fryzjera. Wiele osób zmaga się z chorobą nowotworową i nosi perukę a nie każdy fryzjer chce podjąć się tak ciężkiego zadania jakim jest strzyżenie peruki.

Spotkanie ze stylistą w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek_4