Dnia 20 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Stefana Marcinkowskiego – członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor ZSP6 Magdalena Fałek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II Fo i III Fo wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych i teoretycznych Małgorzatą Wojtkiewicz i Dariuszem Kubrynem. Pan przedstawił nam historię kilku najważniejszych postaci zasłużonych w dziejach fotografii. Następnie, prezentując swoje prace, zapoznał uczniów ze swoim sposobem postrzegania świata przez wizjer aparatu. Zdjęcia przedstawiały charakterystyczne miejsca Tomaszowa Mazowieckiego w niecodzienny sposób, np. inne spojrzenie na Niebieskie Źródła. Pan Stefan Marcinkowski dokonał również oceny prac naszych uczniów, podczas której mieliśmy okazję do dyskusji z artystą. Wszystkie uwagi będą cenne dla nas.

Na spotkanie przybył również Pan Zygmunt Dziedziński – fotograf amator, autor kilku wystaw zdjęć przedstawiających piękno Powiatu Tomaszowskiego. Zaprezentował nam swoje prace i opowiedział o dokonaniach w dziedzinie fotografii. Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejną autorską wystawę.  

{joomplucat:1044 limit=4}