Dnia 12 listopada 2019 roku grupa 68 uczniów z klas 1 FoF, 1 G oraz 2 G uczestniczyła w wycieczce do Teatru Powszechnego w Łodzi. Młodzież naszej szkoły obejrzała spektakl "Impreza", zrealizowany w ramach autorskiego cyklu "Dziecko w sytuacji". Tytułowa Impreza porusza sprawy ważne dla młodych ludzi, często będące tematem tabu, o których nie zawsze potrafią oni rozmawiać, czerpiąc odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości z niepewnych źródeł. Po spektaklu młodzież wzięła udział w warsztatach, będących integralną częścią przedstawienia. Warsztaty były poświęcone seksualności człowieka oraz związanym z nią aspektom psychiki ludzkiej - poczuciem bliskości, bezpieczeństwa, odpowiedzialnością, przyjaźnią. Autorzy warsztatów wspólnie z młodzieżą zastanawiali się nad problemami na które napotykają młodzi ludzie, jak rozmawiać o nich z najbliższymi oraz o zaufaniu do przyjaciół i rodziny. Młodzież, w tym również uczniowie z naszej szkoły, bardzo spontanicznie i z zaangażowaniem włączyła się w dyskusję. Organizatorami wyjazdu do teatru były Panie Małgorzata Piłat oraz Agnieszka Pełka. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali nauczyciele: p. Bożena Adamiec, p. Małgorzata Jończyk oraz p. Justyna Piątek.

Poczet sztandarowy oraz przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych dla uczczenia 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W dniu 4.11.2019 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Marta Robert – właścicielka salonu fryzjerskiego „Fryzjernia” i absolwentka naszej szkoły. W spotkaniu połączonym z warsztatem wzięli udział uczniowie klasy 4F kształcący się z zawodzie technika usług fryzjerskich. Pani Marta dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym, które na bieżąco poszerza i ubogaca poprzez uczestnictwo w szkoleniach branżowych w kraju jak i poza jego granicami. Fryzjerka udzielała wskazówek ważnych w dalszej pracy w tym zawodzie. Uczniowie mieli szansę obserwować, jak Pani Marta pracuje wykorzystując najnowsze techniki koloryzacji, a także sami mogli w praktyce, wcielając się w rolę fryzjerów, jak i modeli, wykonywać zabiegi pod czujnym okiem profesjonalisty. Podczas zajęć modelkom wykonano usługi metodami m.in. airtouch, sombre, flamboyage.

Zdjęcia: Weronika Łysakowska, klasa 1FoF

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do obozu zagłady Auschwitz - Birkenau. W czasie pobytu powstało wiele zdjęć, które wykonały: Patrycja Skolik oraz Anna Kucharska, uczennice klasy 3 FoF.

Uczennice starały się przedstawić miejsce bólu, tortur, cierpienia, rozpaczy i smutku.

Wystawa została wykonana pod nadzorem nauczyciela historii - Martyny Rękorajskiej oraz nauczyciela fotografii - Dariusza Kubryna.

Zakup nowości w ramach środków z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w większej części został zrealizowany. Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o ponad 700 nowych lektur szkolnych. Już wkrótce pojawią się także długo wyczekiwane przez czytelników nowości z beletrystyki młodzieżowej.

W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy akcję uwalniania książek. Na półce bookcrossingowej w szkolnej bibliotece pojawiły się już nowe pozycje książkowe gotowe do zabrania.