HARMONOGRAM KONSULTACJI NAUCZYCIELI dla maturzystów:

Lp.

11.

Fajfer Sebastian

wtorek 8.00 – 9.00

Uczniowie o profilu technik fotografii i multimediów (klasa 2 FoF oraz 3 FoF) znaleźli miejsca i rzeczy, w których zaprezentowali wykonane przez nich odbicia fotografowanej osoby, miejsca lub przedmiotu. 2 FoF: Martyna Mochola, Oliwia Trojak, Weronika Hamera, Wiktoria Kielan, Zuzanna Osiak. 3 FoF: Anna Kucharska, Damian Kaczor, Julia Wysmyk, Martyna Ruś, Martyna Wodnicka, Aleksandra Gawin, Patrycja Skolik, Paulina Pazio, Sandra Kumur, Sandra Przybyła, Natalia Stańczyk, Wiktoria Iskierka.

Potrzeba tworzenia jest częścią człowieczej natury. To ona budząc się w człowieku sprawia, że to, co oczywiste staje się przyczynkiem do rozważań o sensie i istocie stworzenia. Objawia rzeczy pozornie zwyczajne w swojej genialnej strukturze i istocie, sprawia, że dostrzegamy jakim cudem jest natura i świat. Stawia też przed nami wyzwania, abyśmy z odpowiedzialnością i troską dbali o Ogród, który nam powierzono. W stulecie narodzin Karola Wojtyły, Jana Pawła II, wielkiego Polaka zapraszamy na wystawę uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim, którą dedykujemy naszemu Rodakowi.

Kuratorzy wystawy i nauczyciele prowadzący:

mgr Anna Maria Jurewicz

mgr Anna Kunka-Kawełczyk

dr hab. Piotr Wachowski

Przedstawiamy Państwu prace graficzne uczniów ze specjalizacji Projektowanie Graficzne Liceum Sztuk Plastycznych, powstałe w trakcje zajęć on-line z klasy II i III.

Klasa II: Basia Czajkowska, Kacper Baczyński, Carolina Brayshaw, Marysia Gogól, Jakub Kopacz i Dawid Twardowski. Klasa III: Magdalena Mazurkiewicz, Magdalena Kucharska, Ola Rosińska, Natalia Ogrodniczak, Maja Stanisławska i Ola Snopek.

Nauczyciel prowadzący specjalizacje: Krystyna Urbanowicz-Dudek.

W dniu dzisiejszym świętujemy 100 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Chcąc uczcić dzień urodzin Wielkiego Rodaka, uczniowie klas technikum wykonali prace graficzne przypominające postać i przesłanie Jana Pawła II.

Fotografia produktowa na temat "produkty w saszetkach" wykonana przez uczniów o profilu technik fotografii i multimediów z klas:

1 FoF: Dominika Maciejewska, Ewelina Olszewska, Julia Zielińska, Julia Żółtowska, Kacper Groń, Kinga Kotynia, Martyna Ambrozik, Martyna Kołada, Monika Abramczyk, Weronika Łysakowska, Zuzanna Pawliszyn,

2 FoF: Dominika Woźniak, Julia Centka, Martyna Mochola, Oliwia Trojak, Weronika Hamera, Wiktoria Kielan, Zuzanna Osiak,

3 FoF: Aleksandra Milewska, Anna Kucharska, Damian Kaczor, Julia Wysmyk, Kinga Porczyk, Martyna Wodnicka, Sandra Przybyła, Sandra Kumur, Wiktoria Jasnowska.

Przedstawiamy kolejne fryzury Starożytnego Egiptu, Grecji, Baroku, Średniowiecza, Renesansu, Biedermeier. Prace wykonały uczennice klas: 1FN Oliwia Książczak, 1FoF Karina Owczarek, Martyna Sepkowska, Julia Cieślak, Klaudia Łaska, Julia Niemiec oraz 3FoF Klaudia Drużdż, Wiktoria Polus. Fryzury poszczególnych epok są bazą do wykonywania niektórych fryzur współczesnych. To z nich czerpiemy inspirację i tworzymy na bazie poszczególnych elementów nowe fryzury.

Konsultacje on-line z rysunku i malarstwa dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych rozpoczną się we wtorek (12 maja 2020 r.). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy ze szkołą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Konsultacje do LSP”. Każdy e-mail zostanie przekierowany do nauczycieli uczących przedmiotów artystycznych, którzy pomogą Wam w przygotowaniu do sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, dokonają korekty prac i odpowiedzą na Wasze pytania. Zapraszamy!

Stolica III Rzeszy skapitulowała 2 maja. Pomimo upadku Berlina, nie wszystkie oddziały niemieckie złożyły broń. Toczyły one jeszcze walki m.in. w północnej części Włoch oraz w szerokim pasie od wysokości Drezna i Pragi po Innsbruck i Zagrzeb. Niemcy okupowali również jeszcze Norwegię. 5 maja 1945 r. rozpoczęły się rozmowy kapitulacyjne. Alianci zażądali poddania wojsk niemieckich na wszystkich frontach. Po dwóch dniach, 7 maja 1945 r., we francuskim Reims podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji Niemiec. W imieniu Rzeszy Niemieckiej akt kapitulacji podpisał gen. Alfred Jodl. Na jego mocy siły niemieckie zostały zobowiązane do zaprzestania działań wojennych do 8 maja 1945 r. do godz. 23:01. Strona sowiecka, ze względów propagandowych i prestiżowych, zażądała powtórnego podpisania aktu kapitulacji Niemiec. Doszło do tego w nocy z 8 na 9 maja 1945 r. w podberlińskim Karlshorst. Obie majowe kapitulacje nie kończyły jeszcze wojny. Nadal trwały zaciekłe walki z Japonią. Dobiegł jednak końca jej europejski rozdział. Niestety dla wielu państw klęska nazistowskich Niemiec nie oznaczała odzyskania wolności. Dla milionów przedstawicieli Europy Środkowo-Wschodniej, koniec II wojny światowej oznaczał początek czerwonego zniewolenia i konieczność kontynuowania walki o utraconą niepodległość. W Polsce ponad sto tysięcy osób podjęło czynny opór przeciwko Związkowi Sowieckiemu i tworzoną przez Stalina komunistyczną władzą. Dla Polski, która jako pierwsza stanęła do walki z III Rzeszą i Sowietami, wojna o niepodległość zakończyła się dopiero w 1989 r.

Drodzy absolwenci! Sytuacja epidemiologiczna złamała tradycję majowych egzaminów maturalnych. Wierzymy, że wykorzystacie darowany czas by jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości. Życzymy Wam powodzenia, a tymczasem przyjmijcie życzenia z okazji ukończenia szkoły średniej :)