Zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Mikołajkowy Dzień Otwarty dedykowany uczniom szkół podstawowych oraz ich rodzicom. Uczniowie Wyspiańskiego prezentowali ofertę edukacyjną zwracając uwagę na informacje charakterystyczne dla poszczególnych kierunków kształcenia. W programie dnia otwartego znalazły się: Mikołajkowe stylizacje fryzjerskie, pokaz druku i skanowania 3D, prezentacja pracy w programach Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, poduszkowa sesja fotograficzna w świątecznej scenerii oraz zajęcia przy sztaludze dla kandydatów do Liceum Sztuk  Plastycznych. Goście obejrzeli pracownie zawodowe i artystyczne oraz korzystali z konsultacji udzielanych przez nauczycieli. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne dni otwarte.

03 grudnia odbyła się uroczysta gala zorganizowana w OK Tkacz z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Sobieszek z klasy 3GN i pedagog szkolny Joanna Kobyłecka, które odebrały podziękowania dla wszystkich wolontariuszy działających w naszej szkole. Aniołki dedykujemy uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy wspierają aktywność Szkolnego Koła Wolontariatu.

Uczniowie klasy I g, grupa p. Dariusza Bauera, swoimi pracami włączyła się w promocję DNIA OTWARTEGO W ZSP NR 6 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM. Prosimy o polubienia i udostępnianie banerów.

Fotograficzna sesja świąteczna w magicznym klimacie, wykonana przez uczniów klasy 3 FoF, której koordynatorem planu była Ewelina Olszewska.

W związku z przypadającym 01 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS uczniowie klas pierwszych sprawdzili swoją wiedzę z zakresu tej tematyki. W teście wiedzy najwięcej punktów zdobyły: Zuzanna Pająk (1LSP), Kinga Mazurek (1LSP), Wiktoria Bojanowska (1Fo), Patrycja Piechna (1Fo), Anna Karkocha (1F), Julia Kącka (1F). Gratulujemy! Pytania konkursowe dotyczyły budowy i biologii wirusa HIV, historii odkrycia wirusa, sposobów zakażeń, przebiegu infekcji HIV i choroby AIDS, testowania oraz sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie.

W ramach obchodów 191. rocznicy wybuchu powstania listopadowego uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu pana Tomasza Antczaka, który odbył się w 1LO. Spotkanie poprzedziła msza św. z Kościele Św. Antoniego w Tomaszowie Maz., w której wzięli udział dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy oraz reprezentacja młodzieży i nauczycieli. W tegorocznych obchodach uczestniczyli uczniowie z klasy 3FoN i 3GN.

Bierzemy udział w kolejnej edycji akcji "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj".

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac łódzkich artystów w ARTGALLERY w MONOPOLIS w DNIU 4 XII o godz.17.00.

W dniu 26.11.2021 r. odbyły się „Lekcje z ZUS”, w których udział wzięli uczniowie kl. IV G, jest to projekt edukacyjny, prowadzony przez ZUS, a skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Poruszane były między innymi, takie tematy jak: czym są ubezpieczenia, co wynika z opłacanych składek. Lekcje poprowadziła Pani Marta Markun, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz.

„Lekcje z ZUS” to projekt pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne.
Spotkanie zorganizowała: Monika Sarwińska