Jeszcze niedawno widzieliśmy się realnie, jeszcze niedawno rozmawialiśmy normalnie…

Cywilizacja zamyka się globalnie w 4 ścianach, każą nam zostać w domu, mówią będziesz bezpieczny - Twoim przyjacielem ekran - najlepiej IPS; nikt nie zauważył, że zamknęliśmy się już dawno na siebie topiąc się w telefonie jako jedynym rozumiejącym nas urządzeniu. Tutaj możesz wszystko, tutaj wszystko jest na wyciągnięcie kciuka. Skrolowanie, wpis, komentarz, hejt-codzienność.

Upadek cywilizacji jaką znamy następuje w piorunującym tempie a my idziemy w szeregu jeden za drugim. Mówią: “rozwój to cyfryzacja” - to prawda, jednak w tym wszystkim należy pamiętać kim się jest. Czy jesteś człowiekiem z krwi i kości czy tylko pasażerem w taksówce jadącej przez “cyber świat”.

W cyklu “Cyber World” uczniowie klas 1 FoF, 2 FoN i 2 FoF ukazali świat futurystyczny, który już puka do naszych drzwi. Usiądź wygodnie i zobacz jak będzie wyglądać świat za kilkanaście lat a może wcześniej?

Prace na temat: „Przeskalowanie zdjęcia, inspirowane zagadnieniem rastra, z użyciem pióra ze stalówką lub cienkopisu” wykonane przez uczniów klasy 1 Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w ramach przedmiotu podstawy projektowania. Autorzy prac: Anna Biniecka, Julia Drozdowska, Weronika Kuliberda, Maciej Paliński, Aleksandra Górska, Natalia Popielska, Zuzanna Kuląg, Aleksandra Zielińska. Nauczyciel prowadzący: Barbara Mirewicz – Czumaczenko.

Prace uczniów ZSP nr 6 kształcących się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej z kl. IIIG, IIGN, 2G wykonane w programie do grafiki wektorowej, nauczyciel: Monika Sarwińska.

Przekazaliśmy pieniądze i materiały miękkie na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz. W tegorocznej edycji akcji wzięli udział uczniowie z klas: 1LSP, 1FoF, 1G, 2LSP, 2FoF, 2FoN, 2GN, 2FN, 3LP, 3FoF, 3G, 4LP, 4FoF, 4G oraz pracownicy szkoły. Wspólnie zebraliśmy 840 zł i cztery duże worki materiałów miękkich. Dziękujemy!

Prace uczniów z klasy 3FoF wykonane na przedmiocie "projekty multimedialne pod kierunkiem p. Justyny Jury.

Prace uczniów z klasy 3FoF wykonane na przedmiocie "projekty multimedialne" pod kierunkiem p. Justyny Jury.

Z przyjemnością prezentujemy prace uczniów klasy 2 FoF na temat „Fryzura okolicznościowa”.

Pierwsze podejście w temacie fotografii produktowej wykonane przez uczniów klas 2 FoN i 2 FoF podczas lekcji zdalnych z Panią Joanna Goździk i Panią Małgorzatą Wojtkiewicz. Uczniowie w domowych warunkach próbowali stworzyć własne mini studio do wykonywania zdjęć produktowych, w tym przypadku były to zapałki i wykałaczki. Pomocne okazały się domowe lampki oraz białe kartki papieru.

Z przyjemnością przedstawiamy rezultaty pracy uczniów klas 1LSP, 2LSP i 2LP.

Rysunki są odpowiedzią na ćwiczenia dotyczące studium martwej natury oraz szkiców dłoni.

Prace powstały w pracowni p. Anny Kunki-Kawełczyk i p. Jarosława Szewczyka.