17 września w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbył się wielki finał prestiżowego konkursu dla modelek i modeli THE LOOK OF THE YEAR 2021. Uczestnicy finału wystąpili w kolekcjach znanych i cenionych projektantów mody. Swoje premierowe kolekcje na sezon jesień/zima 2021/2022 zaprezentowali m.in. duet Paprocki & Brzozowski, Mariusz Przybylski, duet MMC, Jarosław Ewert, Natasha Pavluchenko, Claudius Scissor, a także Male Me. Zwycięzcami konkursu zostali Nadia Główczyńska i Kacper Szczypka. Dla nas jednak najwspanialej zaprezentowała się Basia Czajkowska z 4 klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Basiu gratulujemy wspaniałego pokazu i życzymy wielu sukcesów na polu modowym :)

Uczniowie z klasy 2FoF oraz nauczyciele p. D. Kubryn i p. P. Godala wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata” prowadzonej pod patronatem fundacji Nasza Ziemia. Hasłem tegorocznej akcji jest „Myślę, więc nie śmiecę”.

Dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy oraz uczniowie klasy 1F wraz z wychowawcą wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych, które zorganizowano z okazji 82. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka.

W dniu 15.09.2021 klasa 3 FoN z kierunku Technik Fotografii i Multimediów wzięła udział w wielkim sprzątaniu na Przystani Borki nad Zalewem Sulejowskim. Przez 3 godziny uczniowie chętnie i z zaangażowaniem porządkowali las oraz plażę obleganą w sezonie wakacyjnym przez turystów, którzy pozostawili po sobie ogromną ilość śmieci. W ramach podziękowania za tak wspaniałą pomoc Pan Tomasz Jarzyński Bosman Portu Borki zorganizował dla młodzieży ognisko z pysznymi kiełbaskami :) W trakcie sprzątania uczniowie uzbierali worek nakrętek, który zostanie przekazany na akcję zbiórki korków na leczenie Zosi Bigos. Przystań Borki również bierze udział w tej akcji. Po udanym poranku pełnym pożytecznej pracy, klasa zorganizowała sesje plenerowe pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Pani Joanny Goździk i Pana Dariusza Kubryna.

Efekty wykonanych sesji ujrzycie już wkrótce:)

Fotograficzny "eksperyment z wodą" wykonany przez uczniów klasy 2 FOF w trakcie zajęć z Technik Fotograficznych pod opieką Pani Małgorzaty Wojtkiewicz i Pani Joanny Goździk.

Z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu na czele z premierem - rozpoczęła się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Z tej okazji przypominamy prace uczniów naszej szkoły przedstawiające postać kard. Stefana Wyszyńskiego.

Dzień Integracyjny w Wyspiańskim, czyli dobre towarzystwo, karaoke, pizza i grill na świeżym powietrzu. Uczniowie odebrali również dyplomy za aktywność fotograficzną pozaszkolną. Pogoda dopisała, humory również, wszyscy świetnie spędzili czas cool

Drużyna ZSP 6 zajęła II miejsce w grze miejskiej. W piątek 10 września 2021 r. odbyła się kolejna edycja Gry Miejskiej „Obrona Tomaszowa Mazowieckiego – Wrzesień 1939”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną i celnością (konkurencja strzelecka). Drużyna „Wyspiańskiego” w składzie: Oliwia Balicka, Maja Szeląg, Wiktor Tyrański, Paweł Adamiec zdobyła II miejsce w kategorii szkół Ponadpodstawowych. Opiekunem drużyny był Pan Adam Tataradziński. Uczniom i opiekunowi gratulujemy!