Zdjęcia wykonali uczniowie klasy 1FoF i 1FoN podczas zajęć zawodowych pod kierunkiem p. Joanny Goździk.

Zapraszamy do obejrzenia:

"Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata".

Dnia 11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Społeczność uczniowska podziękowała dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
W części artystycznej nasza utalentowana młodzież zaprezentowała swoje umiejętności taneczno-wokalne. We wspaniały nastrój wprowadziły nas nastrojowe piosenki wykonane przez uczennice klas pierwszych.
Dziewczyny z klasy I i III FoF zaprezentowały układy taneczne do muzyki jazzowej i nowoczesnej.
Akademię poprowadzili uczniowie klasy IV FoG w składzie: Anna Kubryn, Małgorzata Choróbska, Julian Sowik, Bartosz Widalski.
Nad przygotowaniem akademii czuwali nauczyciele: p. Agnieszka Pełka, p. Martyna Rękorajska, p.Małgorzata Piłat, p. Adam Tataradziński.

W okresie od 24.06. do 19.07. uczennice 2 klasy uczące się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej odbywały staże zawodowe w firmie M3Media, gdzie poznały praktyczną stronę zawodu grafika i poligrafa. Uczennice korzystały z wielu nowoczesnych urządzeń, poszerzyły swoją wiedzę a także zyskały doświadczenie. Wykonywały pieczątki, przypinki, banery, zaproszenia, oklejały firmowy samochód oraz nadrukowały własne projekty na case telefonów. Zachęcamy uczniów klas drugich i trzecich do uczestnictwa w projekcie Strefa zawodowców – rekrutacja trwa.

Za nami pierwszy miesiąc nauki oraz pierwsze portrety wykonane przez uczniów klasy 1 FoF na zajęciach fotograficznych (kierunek - technik fotografii i multimediów) - pod opieką Pani Joanny Goździk.

Modelkami podczas zajęć były również uczennice 1 FoF: Julia Darmosz, Zuzanna Pawliszyn, Monika Abramczyk, Julia Kowalewska, Weronika Łysakowska, Dominika Maciejewska.

Grupa ta współpracowała z uczniami uczącymi się w zawodzie technik usług fryzjerskich - pod opieką Pani Eweliny Grałek.

Fryzury wykonali również uczniowie klasy 1 FoF: Seweryn Jóźwik, Aleksandra Misiak, Karina Owczarek oraz Wiktoria Polus (3 FoF).

Make-up wykonała Aleksandra Misiak (1 FoF).

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów z klas 1 FoN, 1 FoF i 2 FoF na zajęciach fotograficznych: https://fototechnikzsp6.wordpress.com/2019/10/08/zajecia-w-studio-klasy-pierwsze-i-drugie/

07-10-2019r. w ZSP nr 6 odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne, w obecności przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. Ewakuacja została przeprowadzona prawidłowo.

4.10.2019 r . w szkolnej galerii "Wyspa" odbył się wernisaż wystawy prac pani Kai Kozon - studentki malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kuratorem wystawy jest dr Piotr Wachowski.

W dniu 30.09.2019 r. odbyły się zawodowe zajęcia integracyjne dla uczniów klasy 3FoF, którzy uczą się w zawodach: technik usług fryzjerskich oraz technik fotografii i multimediów. Uczniowie realizowali wspólny projekt, wykazując się swoją wiedzą i umiejętnościami zawodowymi. Modelkami podczas zajęć były Martyna Ruś (3FoF), Wiktoria Iskierka (3FoF), Natalia Stańczyk (3FoF) i Zuzanna Pawliszyn (1FoF), które zaprezentowały efekt końcowy projektu.

Pierwszą stylizacją była „Dama wieczoru"

Makijaż - Natalia Stańczyk

Fryzura - Wiktoria Polus

Modelka - Martyna Ruś

Zdjęcia - Wiktoria Jasnowska i Patrycja Skolik

Drugą stylizacją była „Sztuka awangardy"

Makijaż - Anna Kucharska

Fryzura - Klaudia Drużdż

Modelka - Zuzanna Pawliszyn

Zdjęcia - Aleksandra Gawin, Zuzanna Gwiazdowicz i Sandra Kumur.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zajęcia odbywały się pod opieką p. Justyny Piątek oraz p. Joanny Goździk.

We wrześniu uczniowie wszystkich klas Liceum Plastycznego oraz Liceum Sztuk Plastycznych mieli okazję poznać naszą absolwentkę – Marlenę Skoneczną. Studentka kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Łódzkim odbywała praktyki studenckie pod okiem p. Joanny Mulawy poznając specyfikę zawodu nauczyciela. Praktykantka oprócz zapoznania się z zadaniami z jakimi na co dzień spotyka się nauczyciel tego przedmiotu oraz obserwowania zajęć prowadzonych przez opiekuna praktyk, samodzielnie przeprowadziła lekcje urozmaicając je ciekawymi prezentacjami multimedialnymi i ćwiczeniami przygotowanymi dla uczniów. Marlena doskonaląc swoje umiejętności oraz nawiązując sympatyczną relację z uczniami dzieliła się z nimi nie tylko swoją wiedzą z zakresu historii sztuki, ale też wspominała dawne czasy spędzone w murach „Wyspiańskiego”. Cieszymy się, że na miejsce praktyk wybrała swoją dawną szkołę i spędziła z nami miesiąc w zupełnie nowym charakterze – jako nauczyciel-praktykant. Życzymy powodzenia w pisaniu pracy licencjackiej i  wszystkiego dobrego w życiu osobistym.

A pozostałych naszych Absolwentów zapraszamy do odwiedzania szkoły.