W dniu 18 października 2019 r. odbyła się już VIII edycja Szkolnego Konkursu Fryzjerskiego, którego temat brzmiał: „ŚWIAT BAJEK”. Fryzury wykonywane były na modelkach w strojach i makijażach dostosowanych do danej bajki. W konkursie wystartowało 10 uczennic.

Jury w składzie:

Pani Joanna Kobyłecka

Pani Małgorzata Piłat

Pani Irena Laszczyk

Po ocenie prac pod względem zgodności z regulaminem, kategorią, wkładem pracy, estetyki Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Wiktoria Polus klasa 3 FoF

II miejsce: Klaudia Drużdż klasa 3 FoF

III miejsce: Oliwia Książczak klasa 1 FN

Wyróżnienie: Martyna Sepkowska klasa 1 FoF

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe

i oceny celujące z przedmiotów zawodowych.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i mamy nadzieję, że był on kolejnym doświadczeniem w opanowywaniu sztuki fryzjerskiej.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy pani Kingi Remisz-Szewczyk - kierownika szkolenia praktycznego oraz pani Justyny Piątek - nauczyciela teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych.

W dniu 18.10.2019r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Kingę Gołaszewską z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. Tematem szkolenia było zdrowe odżywianie. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów, podczas których pani dietetyk przygotowywała koktajle nie zawierające cukru, bogate w witaminy sprzyjające naszemu zdrowiu. Każdy z uczniów mógł skosztować pysznego zielonego koktajlu. W zajęciach mieli możliwość uczestniczyć uczniowie klas: I FN, I LP, I FoF. Dzięki temu nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela panią Justynę Piątek.

Z okazji przypadającego 15 października Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące profilaktyki raka piersi, które poprowadziły przedstawicielki Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek. Podczas zajęć uczniowie z klas 1FoF i 1FN poznali historię powstania i zasady działania stowarzyszenia, przyczyny powstawania raka piersi, objawy, zasady leczenia oraz przećwiczyli sposób samobadania na fantomach. Uświadamiano jak wielkie znaczenie ma profilaktyka i comiesięczna samokontrola piersi, gdyż wczesne wykrycie zmian daje większe szanse na pełne wyleczenie. Spotkanie koordynowała p. Joanna Kobyłecka w ramach realizowanego w szkole projektu Strefa Zdrowia.

Oprawa fotograficzna: Kacper Groń, klasa 1FoF

Zdjęcia wykonali uczniowie klasy 1FoF i 1FoN podczas zajęć zawodowych pod kierunkiem p. Joanny Goździk.

Zapraszamy do obejrzenia:

"Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata".

Dnia 11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Społeczność uczniowska podziękowała dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
W części artystycznej nasza utalentowana młodzież zaprezentowała swoje umiejętności taneczno-wokalne. We wspaniały nastrój wprowadziły nas nastrojowe piosenki wykonane przez uczennice klas pierwszych.
Dziewczyny z klasy I i III FoF zaprezentowały układy taneczne do muzyki jazzowej i nowoczesnej.
Akademię poprowadzili uczniowie klasy IV FoG w składzie: Anna Kubryn, Małgorzata Choróbska, Julian Sowik, Bartosz Widalski.
Nad przygotowaniem akademii czuwali nauczyciele: p. Agnieszka Pełka, p. Martyna Rękorajska, p.Małgorzata Piłat, p. Adam Tataradziński.

W okresie od 24.06. do 19.07. uczennice 2 klasy uczące się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej odbywały staże zawodowe w firmie M3Media, gdzie poznały praktyczną stronę zawodu grafika i poligrafa. Uczennice korzystały z wielu nowoczesnych urządzeń, poszerzyły swoją wiedzę a także zyskały doświadczenie. Wykonywały pieczątki, przypinki, banery, zaproszenia, oklejały firmowy samochód oraz nadrukowały własne projekty na case telefonów. Zachęcamy uczniów klas drugich i trzecich do uczestnictwa w projekcie Strefa zawodowców – rekrutacja trwa.

Za nami pierwszy miesiąc nauki oraz pierwsze portrety wykonane przez uczniów klasy 1 FoF na zajęciach fotograficznych (kierunek - technik fotografii i multimediów) - pod opieką Pani Joanny Goździk.

Modelkami podczas zajęć były również uczennice 1 FoF: Julia Darmosz, Zuzanna Pawliszyn, Monika Abramczyk, Julia Kowalewska, Weronika Łysakowska, Dominika Maciejewska.

Grupa ta współpracowała z uczniami uczącymi się w zawodzie technik usług fryzjerskich - pod opieką Pani Eweliny Grałek.

Fryzury wykonali również uczniowie klasy 1 FoF: Seweryn Jóźwik, Aleksandra Misiak, Karina Owczarek oraz Wiktoria Polus (3 FoF).

Make-up wykonała Aleksandra Misiak (1 FoF).

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów z klas 1 FoN, 1 FoF i 2 FoF na zajęciach fotograficznych: https://fototechnikzsp6.wordpress.com/2019/10/08/zajecia-w-studio-klasy-pierwsze-i-drugie/

07-10-2019r. w ZSP nr 6 odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne, w obecności przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. Ewakuacja została przeprowadzona prawidłowo.