W dniu 21.09.2022r. klasa 3FoF z kierunku Technik Fotografii i Multimediów wzięła udział  w wielkim sprzątaniu portu i okolic. Przez około 3 godziny uczniowie chętnie i z zaangażowaniem porządkowali las zaczynając od wejścia przy ulicy Trzciniec aż po Przystań wraz z plażą obleganą w sezonie wakacyjnym przez turystów i wędkarzy, którzy pozostawili po sobie ogromną ilość śmieci.

Aktualnie trwa obniżanie poziomu wody Zbiornika Sulejowskiego, które dodatkowo ukazało na brzegu masę potłuczonego szkła, kapselków po butelkach, puszek, baterii, drutów, siatek, haczyków wędkarskich itp.

W ramach podziękowania za tak wspaniałą pomoc Pan Tomasz Jarzyński Bosman Portu Borki zorganizował dla młodzieży ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz przeprowadził szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na wodzie. W trakcie sprzątania uczniowie uzbierali  worek nakrętek, który zostanie przekazany na akcję charytatywną.

Po udanym poranku pełnym pożytecznej pracy, klasa zorganizowała sesje plenerowe pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Pani Joanny Goździk i Pana Dariusza Kubryna.
Efekty wykonanej sesji ujrzycie już wkrótce:)

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego wraz z opiekunami (nauczycielami) do udziału w XI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kultura Bezpieczeństwa”. Konkurs organizuje Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi w ramach programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział a laureaci i wyróżnieni nagrody rzeczowe. Każda ze szkół może zgłosić najwięcej trzech uczestników. Każdy z uczestników może przesłać maksymalnie jedną pracę konkursową.

Zgłoszenia uczniów do konkursu przyjmuje Pani Krystyna Nakiela.

ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim włączył się do XVII edycji Programu Edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku oraz popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy.

16 września dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy oraz uczniowie klasy 4GN pod opieką nauczycieli: Anny Porczyk i Wojciecha Wojciechowskiego wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych, zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Sybiraka i upamiętniających 83. rocznicę agresji ZSRR na Polskę.

Młodzież z klas 1LPa i 2Fo wzięła udział w 29. edycji akcji „Sprzątanie świata”, która przebiega pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Celem akcji jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. Uczniowie wraz z nauczycielami posprzątali teren wzdłuż ulicy Tamka oraz okoliczne nieużytki i las. Ilość zebranych śmieci i innych odpadów była ogromna!

W dniu wczorajszym odbył się pokaz oklejania samochodu folią, który poprowadzili panowie Radosław Bernaciak i Dominik Tasior z firmy M3Media. Pan Radosław Bernaciak najpierw wyłożył trochę teorii na temat oklejania folią, a następnie uczniowie zobaczyli jak wygląda proces jej klejenia. Młodzież miała również możliwość samodzielnego oklejania samochodu folią pod okiem fachowców z M3Media. Koordynatorem spotkania był pan Jakub Maciejek.

Uczniowie klas czwartych Technikum nr 5 odwiedzili łódzki Salon Maturzystów by poznać ofertę edukacyjną uczelni wyższych i szkół policealnych. W wolnym czasie młodzież zwiedziła Orientarium.

W damskich toaletach zawisły Różowe Skrzyneczki zakupione od fundacji, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji. Zasada działania: „Jeśli potrzebujesz weź, jeśli masz nadmiar, dołóż”. Dziękujemy Radzie Rodziców ZSP nr 6 za wsparcie inicjatywy.

W dniach 7-9 września, po 3 godzinie lekcyjnej na korytarzu przy sztandarze, odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Zapraszamy uczniów chcących sprzedać i kupić podręczniki.