To nie koniec wakacyjnych fotek :)  Nasi uczniowie działają dalej i z aparatem w rękach szukają kolejnych okazji do świetnych kadrów. Tym razem prezentujemy makro wykonane podczas letnich spacerów przez uczennicę klasy 2 FoN Darię Sych.

Fotografie makro oraz krajobrazów, których głównych motywem były lasy i pola -  wykonane podczas wakacyjnych spacerów przez uczennicę klasy 1 FoF Martę Brajtkrojc.

Uwaga! - wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022 dla klas I - IV znajduje się na stronie szkoły: https://zsp6tom.pl/dokumenty-i-pliki/dla-uczniow

"Przeżyjmy to jeszcze raz" - fotorelacja z wernisażu z okazji 10-lecia Liceum Sztuk Plastycznych.

Zachęcamy uczniów przyszłych klas pierwszych do kreatywnego spędzenia wakacji! Twórzcie prace, róbcie zdjęcia, projektujcie - wszystko o tematyce wakacyjnej. Autorów najlepszych prac/zdjęć nagrodzimy oceną z jednego z przedmiotów zawodowych już we wrześniu! Pytania/prace - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ważne, żeby dobrze zacząć!

Świadectwa maturalne oraz zaświadczenia z egzaminu maturalnego należy odbierać z sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku wyłącznie w godzinach 10.00 - 11.00.

Wakacyjnych fotografii ciąg dalszy :)

Tym razem przedstawiamy fantastyczne zdjęcia krajobrazów, natury oraz makro w wykonaniu Kacpra Gronia, ucznia klasy 2 FoF z zawodu Technik Fotografii i Multimediów. Gratulujemy świetnych kadrów :)

Wakacje dla fotografów to świetny czas do rozbudowania portfolio ;) Piękne miejsca w czasie podróży aż same się proszą o ich uwiecznienie na zdjęciach.

Przedstawiamy kilka magicznych kadrów wykonanych przez naszą uczennicę Martynę Ambrozik (klasa 2 FoF - zawód Technik Fotografii i Multimediów) wykonanych w czasie odpoczynku w Chorwacji :)

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa pani Anny Kunki - Kawełczyk - nauczyciela rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

"Większość spośród 40 obrazów pokazanych przez Annę Kunkę-Kawełczyk na wystawie w Nowej Gdyni to pejzaże – malowane z natury w plenerze i tworzone z wyobraźni, impresjonistyczne i ekspresyjne, olejne i akrylowe. Pejzaże nadpiliczne, mazurskie, górskie krajobrazy ze słonecznej Hiszpanii, ale i architektoniczne pejzaże miejskie. Czasami są melancholijne w nastroju, czasami niepokoją zawartą w nich symboliką albo onirycznym klimatem. Niekiedy pogodne jak ilustracje z książek, momentami dowcipne. W tych pejzażach pojawiają się odpoczywający w plenerze ludzie, androgeniczne postaci młodych dziewcząt, dzikie albo towarzyszące ludziom w kąpieli psy. Seria „Pikników” jest wariacją na temat „Śniadania na trawie”, ale może też kojarzyć się z malarstwem realistycznym II połowy XIX wieku. Można by powiedzieć: do wyboru, do koloru – choć w kolorystyce tych obrazów dominują brązy, błękity i cała gama zieleni, aż po jaskrawe odcienie zbliżone do żółtego. Bardzo ważne wydaje się światło, będące  przedmiotem uważnej obserwacji i podstawą poszukiwania odpowiedniej formy, niepowtarzalnego, silnego wyrazu...."

Wystawa: ART Galeria SNG - Stacja Nowa Gdynia - ul. Sosnowa 1 - Zgierz k/Łodzi

Od dnia 28.06.2021r. rozpoczyna działalność Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla młodych ludzi doświadczających trudności osobistych lub krzywdzenia ze strony innych. Do kontaktu telefonicznego zapraszamy też rodziców i pedagogów. Telefon Zaufania działa w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele w godz. 19:00 - 22:00. Dyżury interwencji kryzysowej odbywają się we wtorki i środy w godz. 15:00 - 19:00.