Uczniowie z klas 2LSP, 3LSP i 3LP zwiedzili wystawy stałe w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zbiory Muzeum liczą około 830 tysięcy dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności. Obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. W programie wycieczki znalazła się również wizyta na warszawskiej ASP, czyli najstarszej uczelni artystycznej w Polsce.

W ramach programu „Lekcje z Temidą" odbyły się zajęcia mające na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W dniu 12.05.2022r. uczniowie kl.3FoF z grupy fryzjerskiej uczestniczyli w wycieczce do Sieradza, która tematycznie związana była z postacią Antoniego Cierplikowskiego – mistrza fryzjerstwa. Uczniowie odwiedzili także Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W Muzeum Wirtualnym Antoine’a Cierplikowskiego młodzież przemieszczała się wirtualnie po pokojach stanowiących symbole Antoine’a - przestrzeniach, które sam stworzył i które tworzyły jego. Antoine całe życie łamał schematy, stworzył „nową kobietę”. Muzeum Wirtualne daje możliwość poznania i zrozumienia tej nietuzinkowej postaci, która swoją podróż na szczyt zaczęła zaledwie z pięcioma frankami w kieszeni. Uczniowie odwiedzili pomnik oraz grób Antoine’a Cierplikowskiego, który uwiecznia rzeźba Dunikowskiego. Obejrzeli również ekspozycje Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Grupa odbyła spacer po ,,Wzgórzu Zamkowym” i ,,Parku Etnograficznym”. Na zakończenie młodzież zwiedziła wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie prezentowane są różne rodzaje tkanin i splotów oraz stroje noszone w XIX i XX wieku. Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym uczniowie mogli przenieść się w czasy Łodzi przemysłowej. W muzeum można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, które pracują ożywione nowoczesnymi technologiami. Wycieczka była tematycznie powiązana z fryzjerstwem oraz modą i zdecydowanie pogłębiła wiedzę uczniów.

Wyjazd zorganizowała p. Justyna Piątek sprawując opiekę nad uczniami wraz z nauczycielem p. Włodzimierzem Białkowskim.

Prezentujemy wystawę fotograficzną w wykonaniu uczniów klasy 3FoF. "Sesja Marzeń" realizowana była przez uczniów w ciągu całego semestru na podstawie wcześniej wykonanego MOODBOARD.

W dniu 11.05.2022r.w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas fryzjerskich z trychologiem p. Magdaleną Parzyszek, pracującą w Wawer Clinic. Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiele cennych informacji z zakresu trychologii oraz zobaczyli zabiegi wykonane na skórze głowy i włosach np: badanie trychologiczne, oczyszczanie wodorowe, infuzję tlenową. Poznali działanie mezoterapii, dermapenu oraz dermarolera. Młodzież poszerzyła wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów oraz poznała kosmetyki stosowane w dziedzinie trychologii.

Trychologia jest dziedziną zajmującą się tematyką włosów, skóry głowy i różnymi schorzeniami związanymi z ich funkcjonowaniem. W dzisiejszych czasach bardzo często w salonach fryzjerskich działają również trycholodzy, którzy pomagają m.in. dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów.

Spotkanie dla uczniów zorganizowała p. Justyna Piątek. Fotorelacja: Paweł Adamiec kl. 3FoN i Kacper Groń kl. 3FoF.

11 maja 2022r. w Łodzi odbyło się dla nas bardzo ważne wydarzenie...otóż nasi fototechnicy zgarnęli masę fajnych fantów w prestiżowym konkursie sygnowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi zatytułowanym: "Kręci mnie mój zawód". Honorowo ZSP6 oddało tylko 3 miejsce w ręce innych szkół z naszego województwa.
Wyniki poniżej:
I miejsce: Weronika Łysakowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim - spot promujący zawód: fotograf
II miejsce: Angelika Rzepecka, Oliwia Gradek, Mateusz Broniszewski z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim - spot promujący zawód: technik fotografii i multimediów
Wyróżnienie: Maria Adamska, Roksana Ratajczyk, Wiktoria Lejman, Anna Mieszczankowska, Aleksandra Galewska z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim - spot promujący zawód: technik fotografii i multimediów.
Gratulujemy zwycięzcom i szykujemy się do następnych konkursów.
Jak wyglądała gala oskarowa? Proszę zerknijcie!

11 maja uczniowie klasy 3 fof wraz z nauczycielem historii - mgr Martyną Rękorajską uczestniczyli w widowisku  słowno – muzycznym pt. „Vivat, vivat 3 maja” w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej.
Całość uroczystości poświęcona była  obchodom 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Uroczystość rozpoczęła się ciekawym wykładem dr Daniela Warzochy - adiunkta Działu Historyczno – Numizmatycznego tomaszowskiego muzeum.
W części artystycznej zaprezentowali się podopieczni PCAS-u.
Dzisiejsze spotkanie było ciekawą lekcją historii ukazującą znaczenie Konstytucji 3 Maja dla naszego kraju.