„Choćbyś cały świat przemierzył

I tysiące poznał dróg

Nie zapomnij polskich ścieżek

Byś do Polski trafić mógł.

Ona wita Cię i żegna

W iskrach słońca, w blasku świec

Nieśmiertelna! Niepodległa!

Pospolita, sercu bliska Rzecz…”

 
joomplu:21843
{joomplucat:1445 limit=12|columns=3|ordering=random}
 

 

11 listopada – to dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Jest to symboliczna data odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Od tych pamiętnych wydarzeń minęło już 100 lat. W związku z tym w naszej szkole przypomnieliśmy losy osób walczących o wolną Polskę poprzez wymowne słowa wierszy i pieśni patriotycznych. W czasie uroczystości włączyliśmy się w "bicie rekordu dla Niepodległej" śpiewając cztery zwrotki hymnu państwowego.

Zorganizowana uroczystość była bardzo pouczającą lekcją polskiej historii i patriotyzmu. Lekcją potrzebną nam wszystkim - młodemu i starszemu pokoleniu.

Uroczystość została przygotowana przez Panią Martynę Rękorajską i Pana Adama Tataradzińskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację dzisiejszego wydarzenia!