Miło nam poinformować, że Magdalena Staruch zdobyła nagrodę na XIV Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych w Częstochowie. Nagrodzony Dyplom Magdy Staruch ze specjalizacji Projektowanie Graficzne, to kolekcja plakatów społecznych pt. „…delikatnie - nie dotykać”. Promotorem Dyplomu jest mgr sztuki, artysta grafik Krystyna Urbanowicz-Dudek, w Liceum Plastycznym im. Stanisława Wyspiańskiego.

Autorka w swojej pracy dyplomowej zaprezentowała dojrzałe spojrzenie wrażliwej, młodej kobiety na problem przekraczania granic intymności, naruszania strefy cielesnej, wskazując dwuznaczność znaczeń. W interesujący sposób porusza problem graniczny strefy komfortu. Przez zastosowane rozwiązania typograficzne zbudowała niepokojące napięcie, odczuwany dramat, niezgodę na przemoc, przyzwolenie i towarzyszące tym działaniom zniewolenie. Gratulujemy!