„Decydując się na udział w projekcie „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych” początkowo odczuwałem strach i niepewność, spowodowane tym , że mogę nie zostać zakwalifikowany, a jednocześnie ogromnie zależało na tej wyjątkowej możliwości  rozwoju moich zainteresowań i kompetencji zawodowych.

Pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mnie i moim kolegom, gdy otrzymaliśmy pierwsze informacje dotyczące wyników kwalifikacji. Najpierw ogromny niepokój podczas sprawdzania długiej listy i baczne szukanie numeru mojego wniosku. Pamiętam również radość i ulgę, kiedy miałem już pewność, że zostałem zakwalifikowany. Miałem do zagospodarowania dużą sumę pieniędzy- 6000 złotych. Wiedziałem już, na co je przeznaczę!

Za otrzymane pieniądze postanowiłem zakupić tablet graficzny, dzięki któremu mogę tworzyć, za pomocą specjalnego ołówka, dokładniejsze projekty i grafiki. Postanowiłem kupić lustrzankę cyfrową, która rozwija moje hobby. Kolejnym punktem mojego planu rozwoju jest kurs języka angielskiego i zakup literatury z zakresu grafiki komputerowej.

Dzięki stypendium nabyłem potrzebne mi przedmioty, na których zakup musiałbym długo zbierać pieniądze. Jestem niezmiernie ucieszony z możliwości jakie dało mi stypendium, ponieważ umożliwia mi rozwój moich zainteresowań i kompetencji zawodowych. Wiem, że dzięki temu będzie mi łatwiej rozpocząć prace zawodową po ukończeniu szkoły. Mam nadzieję, że moi młodsi koledzy będę mogli również skorzystać a takiej formy pomocy.

Patryk – klasa 3, technik grafiki i poligrafii cyfrowej. 

„Gdy w naszej szkole został ogłoszony projekt „Zawodowcy w łódzkim – stypendia dla najzdolniejszych” od razu się nim zainteresowałam i postanowiłam spróbować z niego skorzystać. Miałam pewne wątpliwości, czy się zakwalifikuję, gdyż było wielu chętnych. Kiedy nauczyciele ogłosili, że lista przyjętych już widnieje na szkolnym korytarzu, od razu pobiegłam sprawdzić. Gdy znalazłam przypisany mi numer na liście przyjętych, poczułam ogromna ulgę i radość. Dzięki otrzymanym pieniądzom mogę realizować swoje najskrytsze marzenia związane z fryzjerstwem. Zakupiłam aparaty i narzędzia fryzjerskie, dzięki którym mogę się dalej rozwijać oraz odbyłam kursy stylizacji paznokci. Teraz doszkalam swoje umiejętności w branży beauty. Gdybym nie otrzymała pieniędzy ze stypendium, musiałabym długo zbierać środki na zakup potrzebnych mi rzeczy. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że mój wysiłek wkładany w naukę został doceniony”. Wiktoria – klasa 2, technik usług fryzjerskich.

Z projektu „Zawodowcy w łódzkim – stypendia dla najzdolniejszych” korzystają także uczniowie kształcący się w zawodzie technik fotografii i multimediów oraz uczniowie z Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego.