12 grudnia 2018 roku odbyła się II edycja konkursu fryzjerskiego „Bitwa o włos” którego tematem przewodnim było „Hiszpańskie wesele”. I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Czajka, obecnie uczennica IV klasy technikum usług fryzjerskich w ZSP nr 6. Jedną z wielu nagród, które ufundowano dla zwycięzcy konkursu był staż w Akademii Fryzjerskiej „Studio Fryzjerskie i Kosmetyczne "Wiktoria" Błażej Adamus & Barber Shop'' w Częstochowie. Ola odbyła straż w czasie wakacji i podzieliła się wrażeniami:

„Zdobyłam wiele nagród, które umożliwiły mi rozwój w zawodzie technika usług fryzjerskich. Szczególnie ważna była dla mnie możliwość odbycia stażu zawodowego w salonie fryzjerskim Mistrza Świata we fryzjerstwie Pana Błażeja Adamusa. Przez okres zaledwie kilku tygodni, które spędziłam w Akademii Fryzjerskiej „Studio Fryzjerskie i Kosmetyczne "Wiktoria" Błażej Adamus & Barber Shop '' w Częstochowie, nauczyłam się bardzo wielu rzeczy - praktycznych jak i teoretycznych. Miałam możliwość pracować z bardzo zgraną i utalentowaną ekipą. Obecność tam sprawiła, że stałam się bardziej otwarta, kreatywna i odważna, co w tym zawodzie jest wielkim plusem. Przed wyjazdem nie miałam styczności z barberingiem, jednak gdy poznałam tę dziedzinę bardzo mnie zainteresowała. Mogę powiedzieć, że wyszłam stamtąd z nowymi umiejętnościami, wrażeniami, wiedzą i doświadczeniem. Chciałabym podziękować nauczycielom, a w szczególności Pani Justynie Piątek za zorganizowanie konkursu i zaproszenie Pana Błażeja Adamusa, który był przewodniczącym Jury. Bardzo jestem wdzięczna również mojej modelce Kindze Matczak, która swoją osobą bardzo mi pomogła w wygranej. Wiadomo, że udział w konkursie wymagał ode mnie poświęcenia dużej ilości czasu na ćwiczenia i przygotowanie się. Lecz mimo to nie żałuję. Jako uczennica już najstarszej klasy, młodszym klasom powiem, że „nie trzeba się bać, tylko próbować'', ponieważ jest to świetna sprawa i ogromna szansa na przyszłość”. Aleksandra Czajka IV TF.