W dniu 7 września br. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej placówki wzięli udział w promowanym przez Prezydenta RP Narodowym Czytaniu. Tak jak poprzednimi laty odbyło się ono w Galerii Tomaszów.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Przewodnicząca Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim Pani Wacława Bąk, Psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Pani Urszula Łaska oraz rodzice naszych wychowanków.

W ósmej odsłonie ogólnopolskiej akcji zaproszeni goście i społeczność naszej szkoły czytali lektury zaproponowane przez Kancelarię Prezydenta, takie jak: Dym Marii Konopnickiej, Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza i Sawa (z cyklu: Pamiętniki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

Jako wprowadzenie do czytanych utworów zostały wyświetlone prezentacje oraz filmy na temat życia autorów nowel i ich przesłań.

Na przyniesionych egzemplarzach czytanych nowel można było uzyskać pamiątkową pieczęć.