We wrześniu uczniowie wszystkich klas Liceum Plastycznego oraz Liceum Sztuk Plastycznych mieli okazję poznać naszą absolwentkę – Marlenę Skoneczną. Studentka kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Łódzkim odbywała praktyki studenckie pod okiem p. Joanny Mulawy poznając specyfikę zawodu nauczyciela. Praktykantka oprócz zapoznania się z zadaniami z jakimi na co dzień spotyka się nauczyciel tego przedmiotu oraz obserwowania zajęć prowadzonych przez opiekuna praktyk, samodzielnie przeprowadziła lekcje urozmaicając je ciekawymi prezentacjami multimedialnymi i ćwiczeniami przygotowanymi dla uczniów. Marlena doskonaląc swoje umiejętności oraz nawiązując sympatyczną relację z uczniami dzieliła się z nimi nie tylko swoją wiedzą z zakresu historii sztuki, ale też wspominała dawne czasy spędzone w murach „Wyspiańskiego”. Cieszymy się, że na miejsce praktyk wybrała swoją dawną szkołę i spędziła z nami miesiąc w zupełnie nowym charakterze – jako nauczyciel-praktykant. Życzymy powodzenia w pisaniu pracy licencjackiej i  wszystkiego dobrego w życiu osobistym.

A pozostałych naszych Absolwentów zapraszamy do odwiedzania szkoły.