28 listopada 2019 r., w 112 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona połączone z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili następujący goście: Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego Jerzy Kowalczyk; Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim brygadier Dariusz Polański; Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim Anna Zwardoń; Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewa Adamska; Prezes Powiatowego Zarządu Oddziału ZNP Renata Szadkowska; Proboszcz Parafii Św. Jadwigi Królowej Polski ks. Jan Cholewa.

Gościem honorowym uroczystości była pani Dorota Wyspiańska – Zapędowska, wnuczka Stanisława Wyspiańskiego, córka Śpiącego Stasia.

Tradycją już się stało, że w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas pierwszych są oficjalnie przyjmowani do społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Po wypowiedzeniu przez pierwszoklasistów roty ślubowania życzenia oraz ciepłe słowa skierowali do nich pani dyrektor oraz uczniowie klas starszych.

Część artystyczną spotkania rozpoczęła uczennica Karolina Zalewska, wykonując utwór pt. Wyspiański. Następnie uczennica Ewelina Koch przedstawiła prezentację dotyczącą życia i twórczości naszego patrona. Punktem kulminacyjnym spotkania było zaprezentowanie przez gościa honorowego, panią Dorotę Wyspiańską – Zapędowską, fragmentów listów jej dziadka do bliskich mu osób, m.in do wujostwa Rogowskich – siostry zmarłej matki i jej męża, to oni, zgodnie z wolą matki, będą sprawować opiekę nad małym Stasiem, a także wspierać go już w dorosłym życiu, do Lucjana Rydla – przyjaciela artysty z czasów gimnazjalnych, jego ślub i wesele z wiejską dziewczyną stały się inspiracją do napisania Wesela najwybitniejszego dzieła Wyspiańskiego oraz do Józefa Mehhofera – przyjaciela z czasów studenckich oraz z pobytu na stypendium w Paryżu.

Następnie zostały ogłoszone wyniki Konkursu pt. Moje najbliższe – inspiracje twórczością Stanisława Wyspiańskiego, który został przeprowadzony wśród uczniów Liceum Plastycznego w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły. Spotkanie zakończyła uczennica Aleksandra Żegnałek utworem pt.  Bracka

W przygotowaniu uroczystości uczestniczyli następujący nauczyciele: Barbara Miszczuk oraz Agnieszka Suska – scenariusz i reżyseria, Wojciech Wojciechowski oraz Adam Tataradziński - oprawa muzyczna i dźwięk, Dariusz Bauer- oprawa multimedialna, Dariusz Kubryn - oświetlenie, Irena Laszczyk oraz Justyna Jura - dekoracja. Uroczystość poprowadzili uczniowie: Martyna Mochola oraz Karol Rosępdowski. Oprawa fotograficzna: Kacper Groń (kl. 1FoF).