Uczniowie z klas fryzjerskich na zajęciach w pracowni fryzjerskiej wykonują zabiegi pielęgnacyjne poprawiające kondycję włosów wykorzystując nowe urządzenia tj. prostownicę emitującą ultradźwięki i promieniowanie podczerwone oraz infrazon. Zabieg z użyciem prostownicy regeneruje zniszczone końcówki włosów i pobudza cebulki włosów do wzrostu. Zapewnia piękny zewnętrzny wygląd włosów i pozwala dbać o ich kondycję od wewnątrz. Włosy zniszczone znacznie się odżywiają a efekt zabiegu jest na nich bardziej widoczny niż w przypadku włosów zdrowych i zadbanych. Podczerwień emitowana przez prostownicę sprzyja szybszemu wzrostowi włosów. Zakupiony infrazon jest urządzeniem wielofunkcyjnym umożliwiającym wykonanie wielu zabiegów np. trwałej ondulacji, keratynowego prostowania, farbowania, dekoloryzacji, czy suszenia włosów. Urządzenie to pozwala również na przeprowadzenie różnego rodzaju kuracji – od wpływających na poprawę stanu skóry głowy z łupieżem, nadmiernie przetłuszczającej się, po te, które rozwiązują problemy z wypadaniem czy rozczesywaniem włosów.