Społeczność ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, podobnie, jak w latach ubiegłych, wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną wspólne czytanie „Balladyny” odbyło się 4.09.2020 na terenie szkoły, a nie jak w poprzednich latach, poza jej murami.

Uczniowie klas 2 LP, 2 LSP, 2 FN, 2 GN oraz 3 G czytali wspólnie wybrane fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego.

W tym roku odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania, nad którym patronat honorowy sprawuje Para Prezydencka. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, a także poznawanie przez kolejne pokolenia Polaków piękna naszej literatury.

Prezydent RP Andrzej Duda w swoim liście zachęcającym do uczestnictwa w akcji napisał: Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy.

Mamy nadzieję, że w przyszłoroczną, jubileuszową edycję Narodowego Czytania społeczność Wyspiańskiego będzie mogła włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w aktywny sposób, wychodząc poza teren szkoły.