Liceum Sztuk Plastycznych w Tomaszowie Maz. wzięło udział w Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych organizowanym już po raz 15.
To jedno z najważniejszych wydarzeń dla szkół artystycznych, bo praca dyplomowa to podsumowanie wieloletniej pracy ucznia i ostatni etap przed dalszą karierą zawodową. Co dwa lata licea plastyczne wystawiają swoje najlepsze prace w różnych specjalizacjach. Biennale jest szansą na pokazanie szerszej publiczności sztuki młodych twórców, poznanie zainteresowań i osiągnięć absolwentów z ponad 18 miast regionu południowo-zachodniego, porównanie szlaków edukacyjnych szkół plastycznych.

W tegorocznej wystawie naszych absolwentów reprezentowały prace Dominiki Zawiślak (2021) ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz oraz Julii Sęk (2021) i Klaudii Stańdo (2020) ze specjalizacji Projektowanie Graficzne.

Obecny rok przyniósł zmiany w formule, dzięki czemu wystawa prac dyplomowych jest dostępna również w przestrzeni cyfrowej.
 
Serdecznie zapraszamy do spaceru po wirtualnej galerii prac absolwentów. 
Poruszanie się po wystawie jest intuicyjne i dostępne na wszystkich urządzeniach, w tym również goglach 3d. Ponad 180 prac można obejrzeć w trzech wirtualnych przestrzeniach.