Uczniowie klasy 2FoF i 3FoF uczący się w zawodzie technik usług fryzjerskich odbyli 8 października 2021 roku wycieczkę do Pułtuska, gdzie znajduje się Salon Fryzjerski „u Kicka” założony w 1995 roku przez mistrza fryzjerstwa Ryszarda Kaczyńskiego. Zakład dzięki pasji p. Kaczyńskiego posiada wspaniały wystrój i jest istnym muzeum fryzjerstwa. Salon zajął drugie miejsce w plebiscycie Orły Fryzjerstwa 2021. Uczniowie mogli podziwiać przeróżne narzędzia stosowane we fryzjerstwie na przełomie wielu lat. Zobaczyli żelazka, maszynki ręczne, sterylizator, pierwszą maszynkę elektryczną, metalowe suszarki hełmowe, różne rodzaje brzytew oraz ich ostrzenie na pasku. Uczeń naszej szkoły Seweryn miał możliwość bycia modelem, na którym pan Ryszard Kaczyński wykonał profesjonalne strzyżenie męskie oraz strzyżenie brody. Mistrz fryzjerstwa zastosował do strzyżenia włosów brzytwę oraz gorące nożyce, które zamykają łuskę włosa, co powoduje, że łodyga włosa jest w lepszej kondycji. Strzyżenie brody wykonał maszynką oraz wykończył brzytwą zaznaczając kontury brody. Fryzura bardzo efektowna a klient zadowolony. Uczniowie dzięki temu mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu barberstwa.

W mieście uczniowie zwiedzili także Muzeum Regionalne, w którym poznali krótką historię miasta oraz obejrzeli eksponaty z nią związane m.in. meteoryty zebrane po deszczu meteorytów. Weszli także do wieży ratuszowej, gdzie na każdym piętrze podziwiali eksponaty archeologiczne z badań prowadzonych na terenie miasta. Z góry mogli spojrzeć na najdłuższy w Europie rynek - ok. 400 m długości. Obejrzeli także piwnice znajdujące się pod wieżą ratusza. Mogli podziwiać kamienice okalające rynek, także tę w której w dniach od 29 grudnia 1806 r. do 1 stycznia 1807 r. zatrzymał się  Napoleon Bonaparte. Na skraju rynku zobaczyli także kaplicę pw. Św. Marii Magdaleny, zamek oraz odsłoniętą w 2017 r.  ławeczkę z postacią Krzysztofa Klenczona ur. w Pułtusku.

Opiekunami wycieczki były Pani Justyna Piątek oraz Pani Anna Porczyk.