Dnia 29 kwietnia 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów i maturzystek. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Pani Wacława Bąk - Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Pan Marek Kubiak - Członek Zarządu Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim. W atmosferę uroczystości piosenką pt. „Ostatni dzień z moją klasą”, wprowadziła wszystkich zgromadzonych uczennica klasy 3 GN Zuzanna Gemzała. Uczniowie klas czwartych otrzymali świadectwa maturalne z wyróżnieniem, dyplomy ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe.

Pani Dyrektor, zaproszeni goście w imieniu swoim oraz Starosty Powiatu Tomaszowskiego Pana Mariusza Węgrzynowskiego pogratulowali tegorocznym absolwentom wyników w nauce życząc powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz w dorosłym życiu. Pani Dyrektor Kamila Mosiężnik i grono pedagogiczne ZSP nr 6 złożyli rodzicom wyrazy szacunku i uznania za wzorowe wychowanie dzieci oraz podziękowania za współpracę ze szkołą przez cały cykl nauki. Pani Dyrektor podkreśliła również, że młodzież niejednokrotnie sławiła szkołę i przydawała dumy pedagogom. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli z nostalgią ale też z uśmiechem na twarzy prezentację podsumowującą czteroletni pobyt uczniów klas maturalnych w naszej szkole. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali zabawny skecz nawiązujący do nauki zdalnej, która dla naszych absolwentów stanowiła znaczną część edukacji w szkole średniej. Piosenka pt. ‘Matura” w wykonaniu Karoliny Zalewskiej - uczennicy klasy 3 LSP oraz Jakuba Stańczyka - ucznia klasy 2 FoF uświetniła dalszą część uroczystości. Życzenia absolwentom złożył również samorząd szkolny a uczniowie klas trzecich obdarowali ich upominkami. Nie zabrakło także kwiatów i podziękowań ze strony maturzystów dla Dyrekcji, grona pedagogicznego a w szczególności dla wychowawców klas maturalnych: Pani Anny Porczyk, Pana Pawła Godali oraz Pana Marcina Przybyłkowicza. Piosenka pt. „Pokaż na co Cię stać” w wykonaniu Karoliny Zalewskiej zakończyła naszą uroczystość.

Spotkanie prowadzili Maja Szeląg oraz Wiktor Tyrański uczniowie z klasy 3 FoN.

Uroczystość zakończenia klas czwartych przygotowały Panie Agnieszka Suska, Małgorzata Piłat oraz Agnieszka Pełka -wychowawcy klas trzecich po gimnazjum.

Nad oprawą muzyczną  oraz nagłośnieniem czuwał Pan Wojciech Wojciechowski, a oprawę fotograficzną wykonali uczniowie klasy 3 FoF Julia Kowalewska oraz Kacper Groń.