W dniu 11.05.2022r.w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas fryzjerskich z trychologiem p. Magdaleną Parzyszek, pracującą w Wawer Clinic. Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiele cennych informacji z zakresu trychologii oraz zobaczyli zabiegi wykonane na skórze głowy i włosach np: badanie trychologiczne, oczyszczanie wodorowe, infuzję tlenową. Poznali działanie mezoterapii, dermapenu oraz dermarolera. Młodzież poszerzyła wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów oraz poznała kosmetyki stosowane w dziedzinie trychologii.

Trychologia jest dziedziną zajmującą się tematyką włosów, skóry głowy i różnymi schorzeniami związanymi z ich funkcjonowaniem. W dzisiejszych czasach bardzo często w salonach fryzjerskich działają również trycholodzy, którzy pomagają m.in. dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów.

Spotkanie dla uczniów zorganizowała p. Justyna Piątek. Fotorelacja: Paweł Adamiec kl. 3FoN i Kacper Groń kl. 3FoF.