W dniu 12.05.2022r. uczniowie kl.3FoF z grupy fryzjerskiej uczestniczyli w wycieczce do Sieradza, która tematycznie związana była z postacią Antoniego Cierplikowskiego – mistrza fryzjerstwa. Uczniowie odwiedzili także Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W Muzeum Wirtualnym Antoine’a Cierplikowskiego młodzież przemieszczała się wirtualnie po pokojach stanowiących symbole Antoine’a - przestrzeniach, które sam stworzył i które tworzyły jego. Antoine całe życie łamał schematy, stworzył „nową kobietę”. Muzeum Wirtualne daje możliwość poznania i zrozumienia tej nietuzinkowej postaci, która swoją podróż na szczyt zaczęła zaledwie z pięcioma frankami w kieszeni. Uczniowie odwiedzili pomnik oraz grób Antoine’a Cierplikowskiego, który uwiecznia rzeźba Dunikowskiego. Obejrzeli również ekspozycje Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Grupa odbyła spacer po ,,Wzgórzu Zamkowym” i ,,Parku Etnograficznym”. Na zakończenie młodzież zwiedziła wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie prezentowane są różne rodzaje tkanin i splotów oraz stroje noszone w XIX i XX wieku. Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym uczniowie mogli przenieść się w czasy Łodzi przemysłowej. W muzeum można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, które pracują ożywione nowoczesnymi technologiami. Wycieczka była tematycznie powiązana z fryzjerstwem oraz modą i zdecydowanie pogłębiła wiedzę uczniów.

Wyjazd zorganizowała p. Justyna Piątek sprawując opiekę nad uczniami wraz z nauczycielem p. Włodzimierzem Białkowskim.