Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Wyspiańskim odbyła się 1.09.2022 r. o godzinie 9.00 w hali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęła uczennica Karolina Zalewska, wykonując piosenkę pt. „Napraw”. Następnie prowadzący uroczystość powitali społeczność szkolną, a szczególnie nową dyrekcję: Panią Anitę Kurpińską – dyrektora oraz Panią Bożenę Adamiec – wicedyrektora szkoły. Obydwu Paniom złożone zostały życzenia wytrwałości, sił i energii w kierowaniu szkołą oraz aby podejmowane decyzje prowadziły do sukcesów, a każdy dzień przynosił satysfakcję.

Uczniowie podziękowali również dotychczasowej dyrekcji Pani Kamili Mosiężnik oraz pani Kindze Remisz – Szewczyk za pracę na rzecz szkoły.

Następnie Pani dyrektor Anita Kurpińska powitała wszystkich uczestników uroczystości: nauczycieli, zaproszonych gości, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów. Gościem szczególnym uroczystości był Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim pan Leon Karwat, który odczytał list władz Starostwa Powiatowego skierowany do uczniów i nauczycieli. W imieniu swoim oraz organu prowadzącego życzył wszystkim m.in. zdrowia oraz sukcesów.

Pani dyrektor skierowała ciepłe słowa szczególnie do uczniów klas pierwszych oraz do maturzystów. Wszystkim zebranym złożyła życzenia owocnej pracy oraz satysfakcji z podjętych działań.

Do życzeń dla dyrekcji, nauczycieli, pozostałych pracowników oraz wszystkich uczniów dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Na zakończenie spotkania uczniowie Zuzanna Gemzała oraz Jakub Stańczyk wykonali utwór pt. „Ostatnia nadzieja”.

Uroczystość przygotowały opiekunki Samorządu Szkolnego - panie Barbara Miszczuk, Agnieszka Suska oraz Martyna Cała. Oprawa muzyczna – pan Adam Tataradziński, multimedia i udźwiękowienie: panowie Wojciech Wojciechowski i Jakub Maciejek. Fotorelację przygotował uczeń Kacper Groń. Uroczystość poprowadzili Maja Szeląg oraz Wiktor Tyrański.