W dniu 14.11.2022r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Kingę Gołaszewską z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H.TOMAX. Uczniowie z klas 4FoN i 4GN wzięli udział w prelekcji „Ciałopozytywność”, która poruszała zagadnienia związane z zasadami prawidłowego odżywiania ze zwróceniem uwagi na błędy żywieniowe popełniane przez osoby znajdujące się na diecie. Druga część spotkania dotyczyła zasady 80 do 20 w odżywianiu i była przeznaczona dla uczniów z klas pierwszych. Spotkanie odbyło się w formie prezentacji oraz warsztatów, podczas których pani dietetyk przygotowywała koktajle bogate w witaminy, ale nie zawierające cukru. Każdy z uczestników miał okazję by skosztować pysznego zielonego koktajlu. Zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Młodzież dowiedziała się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna dawka aktywności fizycznej są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdjęcia: Zuzanna Urbaszek, Wiktoria Lejman.