17 listopada odbyło się odsłonięcie ekomuralu „Homar z puszką Cambell”, który powstał na podstawie projektu Oliwii Kubackiej, uczennicy klasy 4LSP im. S. Wyspiańskiego. Oliwia znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Świat oczami młodych”, którego organizatorem była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu muralu o tematyce proekologicznej. Z 250 nadesłanych projektów Komisja konkursowa nagrodziła 6. Laureaci otrzymali granty na kwotę ponad 11 tys. zł na realizację muralu. Opiekunem merytorycznym uczennicy był pan Jarosław Szewczyk, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych. W realizacji muralu brali udział: Oliwia Kubacka, Dominika Gąsiorek, Milena Maciak oraz p. Jarosław Szewczyk.

W uroczystym odsłonięciu muralu wzięli udział: p. Piotr Bober - Prezes zarządu Fundacji BOŚ, p. Maria Jakubowska - Kierowniczka biura, koordynatorka projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" i konkursu "Świat oczami młodych", p. Marta Wilczak-Klimaszewska - Koordynatorka ds. wolontariatu oraz projektu „Tradycyjny Sad”, p. Dominik Broda - Koordynator projektów „Postaw na Słońce”, „Zielona Ławeczka” i „BrudnoTu”, p. Maria Matysiak – asystentka, p. Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz., p. Anita Kurpińska - Dyrektor ZSP nr 6, p. Bożena Adamiec - Wicedyrektor szkoły, p. Jarosław Szewczyk, p. Anna Maria Jurewicz, p. Kinga Zagajewska – nauczyciele przedmiotów artystycznych w LSP, autorki muralu - Oliwia Kubacka, Dominika Gąsiorek, Mielna Maciak oraz rodzice. Zdjęcia - Paweł Adamiec oraz Format3A.